כך תבחרו קבלן לשאיבת ביוב בהרצליה

8 0

אם אתם תוהים מדוע שמישהו יזדקק לשירות שאיבת ביוב, כדאי שנכיר בעובדות. לצד רוב תושבי הרצליה שמחוברים באופן סדיר אל מערכת הביוב של העירייה, קיימים בעלי עסקים רבים שצורכים שירות שאיבת ביוב בהרצליה על בסיס קבוע ולמען האמת – משקיעים בכך מאמצים וסכומי כסף משמעותיים.

בחרנו להרים את הכפפה עבור אותם בעלי עסקים ולענות על שאלות כגון מי צריך שירות שאיבת ביוב כמה עולה וכיצד לבחור את ספק השירות המומלץ.

למה צריך שירות שאיבת ביוב?

בישראל של שנת 2018 ישנן תקנות איכות סביבה מחמירות לגבי כל השפכים שמוזרמים אל מערכת הביוב. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעסקים ומוסדות רבים מייצרים שפכים שעשויים לגרום לנזקים סביבתיים כחלק מהפעילות העסקית שלהם.

בדרך כלל מדובר על מפעלים שעושים שימוש בתהליכי יצור כימיים אשר מייצרים תוצרי לוואי כדוגמת כימיקלים מסוכנים אך במרבית המקרים מדובר בעסקים שכולנו צורכים את השירות שלהם.

אם עשיתם לאחרונה טיפול ברכב שלכם, בוודאי שמתם לב שבזמן החלפת שמן המנוע, המכונאי רוקן את השמן הישן אל מכל אגירה אטום. אם אתם חובבי מזון מטוגן לסוגיו, תדעו שאת שמן הבישול ששימש להכנת המזון במסעדה שאכלתם פשוט לא ניתן לשפוך אל מערכת הביוב העירונית ושבעלי המסעדה משקיעים מאמצים וכסף על מנת להתקין מפריד שומנים שיאגור את כל השמן עד לפינוי המוסדר שלו.

הסיבה לכל התהליך שנראה אולי מורכב, היא שכל השפכים שנתנו כדוגמה, עשויים לגרום לנזקים וסתימות במערכת הביוב. מעבר לכך, ישנם כאמור בעלי עסקים שמייצרים חומרים מסוכנים כחלק מתהליך הייצור – כאלה שיכולים לגרום לזיהום סביבתי ונזק של ממש.

החלופות לשאיבת ופינוי הביוב עבור אותם עסקים היא התקנה של מכשירי טיהור וטיפול בשפכים. מדובר בפתרון יקר ולא ישים  עבור מרבית העסקים שנסקרו בכתבה ועד שלא ימצא פתרון אחר, קיים צורך לבצע שאיבת ביוב באמצעות ביובית.

מחיר שאיבת ביוב בהרצליה

המחיר עבור שירותי שאיבת ביוב בהרצליה נקבע על פי מספר פרמטרים. שימו לב שכדי להשוות הצעות מחיר באופן יעיל, יש לוודא שאתם מקבלים את אותו השירות בדיוק לרבות סוג הביובית שאתה מתבצעת השאיבה, האם מפעיל הביובית מבצע שטיפה של בור השומן והאם השירות כולל שטיפה של קווי ביוב נוספים.

מרכיבי  הצעת המחיר:

  1. כמות השפכים – ככל שמדובר בשאיבת ביוב גדולה יותר, כך העלויות ילכו ויעלו. הדבר קשור בזמן העבודה הנדרש אך מעבר לכך – בתשלום שמפעיל הביובית יצטרך לשלם עבור הפינוי של השפכים לאתר הקרוב.
  2. איזו ביובית אתם צריכים – אם מדובר בבור ביוב בעל גישה נוחה, המחיר יהיה הרבה יותר נמוך ביחס לבור שומן שממוקם בחניון תת קרקעי משום שכניסה ושאיבה של בור שומן הממוקם בחניון תת קרקעי מחייב אתכם לעשות שימוש בביובית נמוכה שהקיבולת שלה קטנה יותר – מה שיצרוך יותר זמן עבודה.
  3. עומק הבור – ככל שהבור עמוק יותר, יש צורך בשאיבה מוגברת ובמקרים מסויימים, צריך ביובית בעלת יכולת שאיבת ביוב חריגה.
  4. לאן מפנים את השפכים – אם אתם מקבלים הצעת מחיר ממש נמוכה, קיים סיכוי שהשפכים שכל כך התאמצתם להפרידם, פשוט ילכו וישפכו אל מקום שאינו מותר על פי חוק. כמעט בכל ודש נתקלים במקרים שבהם מפעילי ביובית בחרו לשפוך את הביוב לשמורות טבע רק כדי להימנע מתשלום האגרה למדינה בעבור פינוי הביוב אל מקומות מוסדרים.

אם נסכם, אפשר לומר שמחיר שאיבת ביוב בהרצליה יהיה בסדר גודל של 250 עד 300 שקלים לפינוי של קוב שומן אורגני ו-450 – 500 ₪ לשאיבה ופינוי של טון שומן מינרלי.

איך תבחרו את השירות הטוב ביותר לשאיבת ביוב?

המלצות – המלצות הן הדרך הטובה ביותר להגיע אל בעלי המקצוע הטובים ביותר. היוועצו בעמיתים ובדקו מי מספק להם שירותי שאיבת ביוב בהרצליה.

זמינות גבוהה – נכון ששאיבת ביוב מתבצעת באופן מתוכנן אך יחד עם זאת יכולות להיות תקלות וצרכים שמחייבים זמינות מיידית 24 שעות ביממה. בדקו שמפעיל הביובית לכם מספק שירות כזה לרבות שירות חירום בסופי שבוע במידה שהעסק פעיל במועדים הללו.

כלים מתאימים – וודאו שיש ברשות בעל המקצוע את הכלים הנדרשים לשאיבת ביוב ואחזקה של בורות שומן וביוב. כמו כן יש לבדוק הימצאות רישיונות נדרשים לעבודה בחללים סגורים ופינוי הביוב אל אתרי פסולת מורשים.

 

(קרדיט צילום: https://pixabay.com/en/public-works-sewer-workers-truck-1047879/)

Related Post

רכבת ההפתעות …

Posted by - 19 בינואר 2020 0
רכבת נתניה אירחה את יגור מקובנקו בן ה-6, חובב רכבות מושבע שהתגבר על בעיה רפואית מורכבת צוותי רכבת ישראל משרתים מידי יום קרוב ל-300…

אכיפה נגד רוכבי אופניים חשמליים

Posted by - 10 במאי 2018 0
  במסגרת מבצעי ההסברה והאכיפה להגברת הבטיחות בקרב רוכבי אופניים חשמליים, חולקו דוחות לעשרות מפרי החוק.  השיטור העירוני ערך מבצע…

שירותי נוטריון באיטלקית

Posted by - 14 בפברואר 2021 0
מי שמתכוון ללמוד משפטים באיטליה ולהוציא תואר חייב בין היתר בציון גבוה באיטלקיתחשוב להבין שלא כל עורך דין יכול להיות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות