כולם הלכו לרוביז

7 0

חדש , חדש, חדש. מתחם תרבות, בילוי ופנאי "מגניב" לבני הנוער של נתניה ולצעירי העיר הושק השבוע. מדובר במתחם ראשון בנתניה שיציע לצעירים להיות, לחוות, ליהנות ולהתחבר: הופעות חיות, במה פתוחה לאומנים, הרצאות וסדנאות, מרחב חברתי ליצירת נטוורקינג והמון אווירה. בני 18 ומעלה יוכלו גם לשבת על הבר וליהנות ממוסיקה טובה ומחברה צעירה.

טקס ההשקה  נערך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגני ראש העיר עו"ד שירי חגואל סיידון ועו"ד אדיר בנימיני וחברי מועצת העיר: עקיבא יצחקי, אפרים בולמש, אמיה טגה, קרן ים מאיר, טלי מולנר וציפי קפל.  פיירברג ציינה את חזונה לאפשר לבני הנוער ולצעירי העיר לבלות בנתניה ובתוך כך – לקדם את צעירי נתניה.

ערב ההשקה נחתם בהופעתם המחשמלת של הזמרת מארינה מקסימיליאן ואמן ה DJ הבינלאומי דרוויש בפני מאות מצעירי העיר שנהנו ממופע ההשקה.

יש לציין כי מתחם התרבות לאומנות הבמה והמוסיקה תוכנן במטרה לתת מקום ויזואלי ברור להיותו של המבנה מבנה תעשייתי כחלק מהאצטדיון העירוני לכדורגל ובתוך כך לא נותק מסביבתו והמערכות הטכניות שלו הפכו לחלק מהמבנה והחלל.

כמו כן, קירות הבלוקים והבטון נותרו חשופים וקיבלו עיצוב ייחודי בעזרת ציורי גרפיטי- אמנות האופיינית לצעירים ולמרחב ציבורי פתוח. החלל עצמו מכיל אולם הופעות עם במה מרכזית הפועלת במקצועיות מלאה הן אקוסטית והן במערכות השמע והטכנולוגיה הנדרשות, כאשר סביב הקירות נבנו טריבונות בלוקים ועץ שיוצרות אפשרויות ישיבה ושיח מגוון כמו גם שימוש מקסימלי במופעי עמידה.

כאמור, האקוסטיקה של המבנה תוכננה ובוצעה בצורה מקצועית ושולבה בתכנון האדריכלי למטרת הופעות ונתלו לוחות אקוסטיים מרחפים בחלל ליצירת מקצב ויזואלי ושילוב עם המערכות הטכניות הנדרשות שנראות באופן גלוי כחלק מהחוויה.

לחלל נבנו שתי כניסות: ראשית לאולם הראשי וכניסה משנית למרחב נוסף להופעות אנסמבל אישיות ומפגשים מצומצמים.

כמו כן, תוכננו במקום שלושה חדרים אקוסטיים ללמידה ולקיום חזרות לרבות אולפן הקלטות ובקרה שיצויד בהמשך, כך שכל המבנה מכיל את האמצעים המרחביים והטכניים  להכשרת יוצרים ולהתפתחות וגדילה כשהאולם והמרחב סביבו משמשים כמקור השראה.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "אני גאה, שמחה ונרגשת לחנוך היום את אחד מפרוייקטי הדגל של העיר המאפשר לצעירי נתניה לבלות בעיר ובתוך כך ליהנות ממוסיקה ומכיתות אמן מקצועיות. אומנות הבמה הייתה עבורנו עד היום כלי אחד מיני רבים על מנת לייצר תהליכים חינוכיים ומנהיגותיים גם במחלקת הנוער וגם במחלקה לצעירים. היום, במתחם לאומנויות החדש, אנחנו רוצים להשתמש בבמה ככלי מרכזי אשר באמצעותו נייצר קבוצות של נוער וצעירים המשפיעים ונתרמים למען הקהילה וממנה."

מאריתו קבדה, מנהלת אגף נוער וצעירים במנהל החינוך: "מטרת העל של המתחם הינה לפתח מוקד הפגה, תרבות, בילוי ופנאי איכותי עבור בני נוער וצעירים  אשר יהווה מקום למפגש חברתי, יאפשר מרחב ליצירה ותוכן אומנותי ויקדם מיזמים לוקאלים לטובת הקהילה בעיר. כל זאת במטרה להרחיב את מגוון שירותי הפנאי המוצעים לבני נוער וצעירים בעיר. מיזם זה יקדם גאווה מקומית ויהפוך את נתניה לאבן שואבת לכלל האזור."

את המתחם תכננה האדריכלית נופי רותם ותנהל אותו רינה נעים, ילידת העיר נתניה, בוגרת הקונסרבטוריון העירוני, בעלת תואר ראשון במוסיקה ותואר שני במדיניות החינוך.  רינה היא לידרית בנשמה, מובילה, נוכחת ומלאה באהבה לתחומי החינוך והבמה. היא בעלת ניסיון בלתי פורמאלי רב עם נוער וצעירים שילוב הכשרתה הינו ייחודי ומאפיין את הנדרש לניהול מתחם שכזה. 

אז תגיעו!

המתחם ממוקם  באיצטדיון נתניה, יציע עליון, 3B.

נ.ב

למה רוביז?

כי נתניה היא עיר היהלומים ואבן הרובי נחשבת לאבן השנייה בקשיותה לאחר היהלום.

Related Post

בר רפאלי ואסי עזר מסתחבקים לטובת קמפיין, עדיקה עם פרזנטורית מפתיעה ומרעננת, הסיבה האמיתית לבידוד של השחקנית איילת זורר וגם – למה אסי בוזגלו ואלה איילון הגיעו אתמול לעיר

Posted by - 2 בספטמבר 2020 0
ג'מבו סטוק השיקו אתמול את החנות החדשה במתחם רוגובין פדרמן סינמה סיטי נתניה. הגיעו להשקת החנות החדשה: יעל שלביה, רוסלנה רודינה,…
כלי נגישות