כוכב הים

7 0

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תכנית להקמת מתחם מגורים משמעותי במרכז נתניה.

מאת : יקיר מנשה

תוכנית חדשה להקמת מתחם מגורים, המתחם נכלל בתחום תכנית נת/542א' דרומית למרכז העיר, שמו החדש יהיה – כוכב הים, תוכנן בהתאם לתכנית שלד להעצמת השכונה כולה לפי מתחמי תכנון.

לאחר שבסוף 2019 אישרה הועדה המחוזית את קידום התכנון של מתחם 14 בנתניה, כעת בעלי הזכויות במתחם מתארגנים למימוש התכנית.
מתחם 14 הוא שטח פתוח המשתרע על שטח של 16.7 דונם, בלב העיר נתניה והוא כולל 33 חלקות, כאשר 28 מתוכן בבעלות פרטית.

המתחם המדובר זוכה לעידוד הן מצד העיריה והן מצד רשות מקרקעי ישראל שהקציבה  50 מיליון שקל לפיתוח תשתיות למתחם שישמש מרכז עירוני חדש בנתניה.

גוש 9138

בעקבות אישור ועדות התכנון מבקשת עיריית נתניה לקדם תכנית אשר תאפשר בנייה רוויה במתחם. במסגרת זו העיריה הודיעה לבעלי הקרקעות כי כל מתחם שיצליח להתארגן ולגבש את בעלי הזכויות להגשת תכנית, יתאפשר לו הגשת תכניות בניין העיר. מבחינת העיריה מאחר שהאזור הוא של בניה גבוהה (שטח ירוק בתוך ים של מגדלים קיימים) והתב"ע לבניה מוכנה, היא מעוניינת לשלש את זכויות הבניה של הבעלים ובתמורה תקבל עוד מגרשים ציבוריים מהמגרשים נטו.

כמו כן הגיעה העיריה להסכמות עם נציגי בעלי הקרקע ועו"ד דוד בסון המייצג אותם לפיהן די בחתימתם של 70% מבעלי הזכויות על מנת לקדם את הליכי התכנון ולבחירת חברה יזמית מבצעת באמצעות מכרז.

העיריה בתיאום היזמים תומכת ביוזמת הבעלים


המתחם כולל 738 יחידות דיור בתמהיל מגוון, 50,000 מ"ר מבני ציבור, 9,000 מ"ר תעסוקה וכ-9.5 דונם שטחים פתוחים

עו"ד בסון מספר ל"השבוע בנתניה"  כי עקב המיקום המצוין בנתניה, גודל המתחם והזכויות, החברות המובילות בשוק הנדל"ן מתמודדות במכרז על מנת להצטרף ליוזמה, תרתי משמע, ולהיות היזם שיוביל את הפרויקט למול הבעלים.

מתחם זה, נקרא 'מתחם 1', הינו הראשון מתוך תכנית השלד שאושר להפקדה, ותוכנן ע"י אדר' ליאת איינהורן.

מיקום?

המתחם תחום מצפון ברח' היהלומן אברהמס ממערב בשד' בן גוריון וממזרח ברח' אוסקר שינדלר, המהווה ציר ראשי בשכונת כוכב הים כולה. מיקום זה מבטיח גם שירות מצוין באמצעות תחבורה ציבורית המקודמת במסגרת פרוייקט 'מהיר לעיר'.

מה בתכנון ?

מדובר בבינוי מגוון הכולל בנייה מרקמית ומגדלים, לרבות חזית מסחרית רציפה ופעילה לאורך שד' היהלומן אברהמס ורח' אוסקר שינדלר. התכנית שמה דגש רב על השטחים הציבוריים וכוללת כיכר עירונית במפגש הרחובות הראשיים, שטח ירוק נרחב, מעברים רציפים להולכי רגל ואופניים המייצרים קישוריות בין הרחובות הסובבים והשטחים הציבוריים השונים, ושטחים עבור בית ספר יסודי ומספר גני ילדים.

התכנית תוכננה בהתאם לאמות המידה הירוקות של 'שכונה 360' של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, והדבר ניכר באיכויות התכנוניות המספקות איכות חיים עירונית טובה לדיירים העתידיים.

בתמונה הראשית: הדמיה של מתחם 1 של 542 א

Related Post

נורדאו החדשה

Posted by - 9 ביוני 2021 0
אז איך יראה רחוב נורדאו בתוכנית החדשה שיוצאת לדרך…  התוכנית ברחוב נורדאו יוצאת לדרך וכוללת 553 יחידות דיור, כ- 900…

ביקור אותנטי

Posted by - 21 במרץ 2018 0
במסגרת הפעילות העירונית לעידוד קשרי החוץ והערים התאומות אירחה עיריית נתניה משלחת מהעיר התאומה בורנמוט' שבאנגליה. ראש העיר לורנס וויליאמס…

איש של תרבות

Posted by - 28 ביוני 2023 0
אין במה להשוות, זה הסלוגן של היכל התרבות יצאנו להיפגש לראיון אחד על אחד עם בני אפרים, מנכ"ל היכל התרבות העירוני שישליך אור על מה שעומד מאחורי הפרסומים ולהבין מה מתוכנן לנו בקיץ הקרוב . מאת יאיר…

שמות חדשים

Posted by - 21 במרץ 2022 0
מועצת עיריית נתניה אישרה בישיבתה האחרונה סדרה ארוכה של שמות רחובות חדשים בשכונות החדשות והמתפתחות של העיר וקיבלה במלואן את…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות