ערב יום כיפור: עקב קטסטרופת הפקקים בצומת פולג, בוצעו שינוים בתוכנית נתיב פלוס

12 0
נהיגה שיתופית או פקקים אינסופיים ? האם הסאגה בדרך לפתרון ??

משרד התחבורה הפקיע נתיבים כפילוט בדרך איילון וכביש החוף לטובת נסיעה שיתופית עם 2 נוסעים ומעלה כדי להקל על הפקקים ולעודד את השימוש בתחבורה הציבורית. הנתיב החדש יצר פקקים מרובים ביציאות והכניסות לעיר נתניה . מה שגרם לנתניה להיות בכותרות .במיוחד תושבי דרום העיר במחלף פולג.

רונית שמחי, תושבת פולג  מספרת להשבוע בנתניה: "נסיעה שאורכת לי כל יום שעה מפולג להרצליה, ארכה לי ביום ראשון האחרון שעתיים וחצי. זה לא הגיוני. חייב למצוא פתרון " 

מעיריית נתניה נמסר "הפיילוט האמור אינו באחריות העירייה וההחלטה התקבלה על ידי משרד התחבורה, מבלי שנועץ בנושא עם הגורמים הרלבנטיים בעיריית נתניה"

לאחר שהפילוט יצא לדרך יחד עם פקקים ארוכים במיוחד וכאוס בעיר נתניה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר שיגרה פניה בהולה לשר התחבורה שבו היא מכנה את מה שקורה בפועל כ"קטסטרופה".

"במקום להרחיב בדחיפות את כביש החוף ולהשקיע מיליארדים כפי שמשרד התחבורה השקיע באזור חיפה וראשון לציון" ציינה פיירברג "מנסים למצוא פתרונות "יצירתיים" על גבם של תושבי העיר. במקום לתת פתרונות אמתיים, עושים עלינו ניסויים שלא מתאימים לנו"

בשל תכיפות הנושא כבר בערב יום הכיפורים התקיימה פגישה דחופה בנוכחות ראש העיר מרים פיירברג-איכר  ומ"מ אלי דלל יחד עם מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר . בכדי למצוא פתרון שאכן נמצא.

בצלאל סמוטריץ , שר התחבורה פנה בעמוד הפייסבוק שלו, ערב צום כיפור בפניה מיוחדת לתושבי העיר נתניה ולמשתמשי הנתיב. על פי דבריו במשרד התחבורה  מאמינים במהלך ה- "נתיב פלוס" ומנגד בוחנים אותו בזמן אמת כדי להתאים אותו למציאות בפועל . לומדים ומבצעים התאמות, כדי למקסם את הרווח לתחבורה הציבורית ולצמצם למינימום את המחיר שמשלמים משתמשי הרכב הפרטי.

כמו כן העלה שר התחבורה סמוטריץ את העומס הרב סביב מחלף פולג בכביש החוף. עומס שהשפיע על תושבי נתניה בימים האחרונים. והסביר כי לאחר הפגישה המשותפת עם נציגי עיריית נתניה נבחנו חלופות והוחלט על הסדר תנועה משלים –שיבוצע כבר בערב הפגישה .

מה עתיד להשתנות בהסדר המשלים ?


נתיב התחבורה הציבורית הקיים באזור המחלף ליוצאים מנתניה ממערב (אזור שכונת פולג, עיר ימים) לדרום (לכביש החוף) יבוטל, וכלל משתמשי הדרך יוכלו לנסוע בשני הנתיבים מנתניה עד תחנת האוטובוס בגשר אודים.

התנועה מכביש 553 מזרח ליוצאים במחלף פולג אל כביש החוף לכיוון דרום תתמזג עם שני הנתיבים ממערב נתניה עד להשתלבות עם הנתיב המיוחד.

הביצוע מתוכנן לימים הקרובים כאשר סמוטריץ מציין כי כבר בליל הפגישה הצוותים של חברת נתיבי ישראל הגיעו לשטח לטובת ביצוע השיפורים..

הצפי כי הדבר אמור לשחרר את העומס הנוצר בצומת פולג ובגשר פולג.


מעיריית נתניה נמסר כי העירייה  ממשיכה לעמוד על כך ש"נתיב פלוס" בכביש החוף יבוטל ושהמצב יחזור לקדמותו בהיעדר פתרונות תחבורה נאותים.

דרישות נוספות שהועלו על ידי העירייה –כפי שציינה ראש העיר:
א. הגברת תדירות הרכבות והנגישות אליהן
ב. הקמת חניונים נוספים בתחנות הרכבת
ג. הקמת חניוני "חנה וסע" כולל מערך היסעים.
ד. סלילת שביל אופניים מקריית נורדאו פולג לתחנת הרכבת ספיר שהצטרפו לדרישות ובקשות נוספות .

כעת כל שנותר לקוות הוא שנתיב המריבה יהפוך לנתיב המהיר.

Related Post

חזרה ללימודים – גרסת הסטודנט

Posted by - 23 באוקטובר 2022 0
החזרה ללימודים מחייבת עמה הוצאות רבות ולקראת שנת לימודים אקדמאית נוספת, סטודנטים וסטודנטיות בארץ ובעולם מתחילים להיערך בהתאם עם נתוני…

כבוד השגריר

Posted by - 8 באוקטובר 2019 0
ביקור רשמי ראשון של שגריר צרפת בישראל, אריק דנון, התקיים בנתניה; תקווה גדולה לחיזוק קשרי ישראל וצרפת מאת ברק גולן…

הסוכר: אויב או ידיד?

Posted by - 16 בינואר 2019 0
מהי חשיבות הסוכר עבור הגוף? מאיזה סוכר רצוי להימנע. ומהו הסוכר המומלץ? ומה לעשות כשמתחשק חטיף מתוק? בשנים האחרונות אנו שומעים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות