כאן היה ביתי

0 0

ניצולת שואה שהתגוררה במשך שנים ליד גן “זית” ויצרה קשר ייחודי, עזבה את העיר לדיור מוגן והתרגשה לגלות שילדי הגן ממשיכים לשמר את הקשר עימה

קשר מרגש שנרקם בין גן “זית” לבין תושבת חדרה לשעבר הדסה המבורגר, ניצולת שואה כבת 90, ממשיך להתקיים גם לאחר שעזבה את העיר לטובת דיור מוגן. המבורגר התגוררה בעיר יותר מ-60 שנה, שנים רבות מתוכן ליד גן “זית”, עד שעברה להתגורר בביתן אהרון, אך כפי שהיא מתארת: “חרף העובדה שנאלצתי לעזוב את ביתי, הבית לא עזב אותי”.

לדבריה, את הקשר שנרקם בינה לבין ילדי הגן משמרת הגננת, שרית ברקוביץ-מנדלסון, עם קבוצות הילדים והמשפחות. כך למשל, בשנה שעברה הגיעו הילדים לבקרה בביתה החדש. השנה, בגלל מגבלות הקורונה, נמנעו מביקור פיזי אך ממשיכים לשלוח לה מחוות ולרגש אותה לנוכח האופן המיוחד שבו הם משמרים את קשר עם “סבתא הדסה”.

יתרה מזאת. ביום העצמאות האחרון, בעיצומו של הריחוק החברתי, מצאו ילדי הגן דרך לשמח אותה אף יותר, ואספו חבילות לעמרי, נכדה המשרת בחיל הים ולחבריו. המבורגר: “הגננת לקחה את החבילות ומסרה אותן ליעדן. אין לתאר את השמחה שהסבו החבילות לחיילים, בעידן שבו אפילו חבילות מן הבית נעשו למצרך נדיר”.

בהתרגשותה שלחה לראש העירייה צביקה גנדלמן מכתב המפרט את הקשר המיוחד, והדגישה כי העשייה הערכית המתקיימת בגן “זית” היא מעבר לגבולות של זמן, מקום וקבוצה. “אני חשה שהמורשת של “סבתא הדסה” מחלחלת גם לילדי הקייטנה שהצטרפו רק כעת לגן זית”, כתבה.

בנוסף לכל זאת, בשבוע האחרון פנתה הגננת להורים ועדכנה כי החיילים נמצאים על הספינה כבר תקופה ממושכת, ומפאת גל התחלואה אינם יורדים לחוף ולא יוצאים הביתה. בעקבות פנייתה חודש איסוף החבילות לחיילים, כדי לזרוע שמחה בלבבם.

המבורגר הביאה במכתבה כדוגמה לחינוך הערכי גם את הפעילות הייחודית שנערכה בגן לציון יום תשעה באב. בגן לא דיברו על חורבן ולא על שנאת חינם, אלא הדגישו את החשיבות של להיות טובים ובעלי ערכים, ולנהוג באהבת חינם. המבורגר: “אהבת חינם באה בחינם, ומגיעה עם דאגה, חמלה, אכפתיות, ונתינה שלא על מנת לקבל. המילים הללו הפכו למשמעותיות, אותנטיות, אמיתיות ורלוונטיות לילדים”, כתבה והדגישה, “אשרי העיר שאלה הם אנשי החינוך שלה”.

ראש העירייה התרגש ממכתבה של המבורגר, וציין כי גן “זית” שהינו גן חובה ממלכתי ידוע בדרכו הייחודית והמרשימה להביא את ילדי הגן להישגים מרשימים בתחומים רבים, ועל זאת אף זכה בעבר בפרס החינוך המחוזי.

Related Post

תרבות והתנדבות

Posted by - October 11, 2018 0
  היחידה העירונית למאבק בהתמכרויות מגייסת יוצאי הקהילה האתיופית לפעילות של התנדבות ומניעה בתוך הקהילה, באמצעות העצמה תרבותית.  היחידה העירונית…

בונים ומשפצים

Posted by - July 7, 2019 0
הצוות המקצועי של עיריית חדרה סייר במתחמי בנייה של מוסדות חינוך חדשים ובמוסדות חינוך קיימים שבהם מתבצעים שיפוצי קיץ.  הצוות…

נחנכה תחנת הכבאות החדשה

Posted by - May 20, 2019 0
התחנה, שהוקמה על קרקע עירונית, משרתת את תושבי שכונות מערב העיר – גבעת אולגה, עין הים, קדמת ים ונוספות –…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility