יש לכם כסף בקירות! מחזור משכנתא – תתחילו לחיות טוב

10 0

אם לקחתם משכנתא לפני הרבה שנים, או אפילו אם לקחתם אותה בשנה שעברה ומשהו השתנה בתנאים של השוק ושל הבנק או פשוט בתנאים שלכם, דעו לכם שיש בהישג ידכם כלי מעולה לשיפור ושדרוג המשכנתא: מחזור משכנתא. בכמה מילים, מחזור משכנתאות הוא תהליך בו אתם לוקחים משכנתא חדשה לגמרי, ומשלמים בעזרתה את המשכנתא הקודמת, סוגרים אותה כלא הייתה, וממשיכים הלאה עם המשכנתא החדשה והנוצצת שלכם, שתואמת את המציאות החדשה והטובה יותר.

כמובן שמחזור המשכנתא לא מתאים לכל אחד ובכל מצב, אבל אם תקראו רק עוד קצת, תתחילו להבין מתי ולמי מתאים המהלך הכלכלי הנבון הזה, שעזר להמוני בעלי משכנתאות בישראל ובעולם לשדרג את העסקה שקיבלו מהבנק, ולהמתיק את מצבם הכלכלי עוד יותר, בדרך להתבססות כלכלית איתנה ויציבה.

למי כדאי לעשות מחזור משכנתא?

ובכן, מחזור המשכנתא מתאים, בין היתר, לאנשים שעברו שינוי כלכלי בחיים, זכו להעלאה גדולה בהכנסות, או לקבלת סכום כסף חד פעמי גדול מכל מיני סיבות. ירושה, בונוס, אפילו זכייה בפרס, כל אלו מייצרים אצל אנשים רבים שינוי משמעותי מאוד באיכות החיים. חלק משתמשים בכסף לשיפוץ, אחרים לרכישת רכב חדש, ואחרים שורפים אותו בקניות או בחופשות יוקרתיות.

מי שחושב קדימה אולי יבחר לשדרג את המשכנתא. במידה ושינויים שכאלו בחיים היו מתרחשים טרם נטילת המשכנתא, הרי היו מאפשרים לכם לקבל תנאי הלוואה טובים יותר עוד במשכנתא המקורית. והנה, אפילו שהשינויים התרחשו רק לאחרונה, הם מאפשרים לכם בכל זאת ליהנות מהמשכנתא המשופרת, פשוט בדיעבד.

לפעמים אצלכם דווקא לא השתנה הרבה, אם בכלל, אבל בבנקים השתנה לא מעט. הריביות השתנו, התנאים הזמינים כבר לא אותו הדבר, המסלולים החדשים אטרקטיביים יותר, פריסת התשלומים נוחה יותר, ועוד כהנא וכהנא שינויים, כולל חקיקה שמשפיעה על המשכנתא. אם השינוי בתנאים הנגישים כיום משמעותי בשבילכם, ולרוב כאשר מדובר במשכנתא כל שינוי הוא בר משמעות גדולה, הרי שכדאי לכם בהחלט לשקול לעשות מחזור משכנתא ולהתחיל ליהנות מעסקה טובה יותר כבר מעכשיו.

כמה פרטים חשובים על מחזור המשכנתא שלכם

השינויים המתרחשים בשוק המשכנתאות לא קורים כל יום יומיים, אבל בטווח זמן של שנה שנתיים בהחלט יכול להיות שינוי משמעותי בתנאים הזמינים לכם בשוק המשכנתאות. מסיבה זו מוטב לבדוק מעת לעת האם התרחש שינוי בתנאים והאם תוכלו ליהנות מתנאי משכנתא טובים יותר עם משכנתא חדשה במקום הישנה.

דוגמא לכך היא המדדים הקובעים את גובה הריבית, שהרי אם הריביות ירדו, תוכלו לקבל הלוואה על שארית החוב שלכם בתנאים טובים יותר. בנוסף, מחזור משכנתא מאפשר פריסה מחדש של התשלומים החודשיים, דבר שיכול להקטין אותם גם בלי שינוי בריבית, ולאפשר לכם מרחב נשימה גדול יותר מדי חודש.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות