ישיבת ההזדהות בשבוע הבא

6 0

מועצת העיר מתכוננת לישיבת ההזדהות, שבה מודיע כל חבר מועצה עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות. 

מועצת העיר נערכת לישיבת ההזדהות הצפויה להתקיים בשבוע הבא במסגרת ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה הנוכחית. ישיבת ההזדהות מתקיימת לפני הבחירות על-פי סעיף 25 לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), לפיו  "שמות הסיעות של המועצה היוצאת, מספר חבריה של כל סיעה ושמותיהם של באי-כוחה ושל ממלאי מקומם יירשמו, לעניין חוק זה, על ידי המועצה, לא יאוחר מהיום ה-66 לפני יום הבחירות".

בישיבת ההזדהות וקביעת סיעות המועצה היוצאת יודיע כל חבר מועצה עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות. ההזדהות היא חופשית, וחבר מועצה אינו חייב להזדהות דווקא עם הסיעה שבמסגרתה נבחר בבחירות הקודמות. חבר מועצה יכול להזדהות עם אותה סיעה, עם סיעה אחרת, עם סיעה חדשה או לא להזדהות בכלל.

קביעת סיעות המועצה היוצאת מסייעת בקביעת ועדת הבחירות, שתורכב לפי הרכב סיעתי. כמו כן, יש לכך משמעויות גם לעניין חוק המימון.

ישיבת ההזדהות תתקיים בנוכחות מנהל הבחירות לעיריית חדרה, חכמת עבאס, אשר הציג את עצמו בפני הנוכחים.

יצוין כי מועצת העיר בקדנציה הבאה תכלול 21 חברי מועצה, במקום 19 חברים שכיהנו עד כה. זאת בעקבות הגידול במספר התושבים בחדרה, אשר על-פי נתוני משרד הפנים מונה כיום כ-102 אלף תושבים.

בחירות לרשויות המקומיות מתקיימות בכל חמש שנים, ביום ג' השלישי לחודש חשוון, אשר השנה יוצא בתאריך 30 באוקטובר.

Related Post

פסח מתוק

Posted by - 11 במרץ 2018 0
המיזם החברתי "גוונים של מתוק", פועל במית"ר "נירים" ומקנה כישורי חיים, לימודים ומקצוע לבני נוער, נערך לחג הפסח ועם מגוון…

חותמים בגאווה

Posted by - 12 במאי 2019 0
ראש העיר נמנה על ראשי הרשויות שחתמו על אמנה לזכויות הקהילה הגאה בעירם, במטרה להבטיח מרחב מכבד ושוויון זכויות. ראש…

תיירים מנירנברג התארחו בחדרה

Posted by - 9 בדצמבר 2019 0
במסגרת עידוד התיירות לחדרה הגיעה קבוצת תיירים מהעיר התאומה נירנברג לסיור באתרי טבע ומורשת בעיר מאת ברק גולן במסגרת הידוק…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות