ירוק על הבר

5 0

מזמן לא רק למחבקי עצים: עשרות משתתפים במיזם ירוק על הבר – בו אירח פאב המרפיס, בשיתוף עיריית נתניה, שורה של מרצים על צרכנות יתר, בזבוז מזון וגם אופנה

מאת ברק גולן

במסגרת ערבי תוכן והרצאות שמקיימת עיריית נתניה עבור תושבי העיר וכחלק מתפיסת העולם שמקדם אגף איכות הסביבה לקיימות ושמירה על הסביבה בעיר, התקיים בשבוע האחרון ערב בסגנון "ירוק על הבר" בשיתוף עמותת 2 Be friendly  והגג – הבית לצעירים.

עשרות תושבי העיר הגיעו אתמול לפאב המרפ'יס, למפגש מרתק והרצאות שעסקו בקיימות, אופנה, צרכנות וצמצום בזבוז מזון.

אגף איכות הסביבה בשיתוף עמותת 2 be friendly מקדמים עסקים לקיום כלכלה מקיימת, שוויונית וחברתית, האחרונה אף דאגה לרווחת המשתתפים עם משקאות ונשנושים במהלך הערב ואף חילקו שי מדליק – קשית נירוסטה רב פעמית כתחליף לקשי הפלסטיק!

בהרצאה הראשונה הציגה מאיה מילרד גבעון את נושא צמצום בזבוז המזון, לפיה כ 30% מהפסולת שאנו זורקים לאשפה היא מזון אורגני הראוי למאכל ומושלכת מסיבות שונות: צורתו השונה, בישול בכמויות גדולות, קניות יתר, חוסר הבנה של תוקף המוצרים ועוד. מלבד ההיבט המוסרי שבזריקת מזון, הוצגה גם הפגיעה הכלכלית והסביבתית שנגרמת על ידי בזבוז מזון.

החלק השני של הערב עסק בצרכנות אופנה וקיימות. הפאשניסטה מיכל לוי ארבל,  לשעבר כתבת אופנה, הציגה כי אנו לובשים לרוב רק כ 20% מסך הבגדים שיש לכל אחד מאתנו בארון. מיכל הסבירה כי הביגוד הזול והזמין כיום אינו איכותי ברובו ופוגע בנו ובסביבה בכך  שמייצר כמויות אדירות של פסולת טקסטיל (במקביל לפסולות נייר/קרטון ופלסטיק העוטפים את המוצרים) וכלה בזיהום הנוצר משינועי הפסולת ברחבי העולם.

לעיתון השבוע בנתניה אמרה מיכל לוי ארבל, כי "השיח הסביבתי הוא כבר מזמן לא משהו שמתקיים רק בקרב מחבקי עצים וטבעוניים אדוקים. בשבוע שעבר התקיים בבר המרפיס בפולג ערב אקולוגי שכלל הרצאות בנושא צריכת מזון ובגדים, מתוך מטרה להעלות את המודעות לנזקים שנגרמים בגלל הרגלי הצריכה נטולת הרסן שרובנו אימצנו בתחומים האלה. הנה כמה מהעצות שכל אחד יכול לנצל כבר מעכשיו כדי לנהל ארון בגדים חכם, שימושי ומדויק יותר. תחזקו מלתחת לחם וחמאה- 70% מתכולת ארון הבגדים אמורה להיות מורכבת מהבגדים שאנחנו לובשים יום יום. רק 30% מהארון צריך להיות מורכב מבגדים מיוחדים ולא שגרתיים שמתאימים לאירועים פחות שגרתיים. (אצל נשים לרוב שמלות שמתאימות בעיקר לערב, נעליים עם עקבים גבוהים ועוד…). קנו יד שנייה- מגמת היד שניה תופסת תאוצה בכל העולם ונחשבת לאחת הדרכים הירוקות לקניית בגדים היום. חפשו בגדים בחנויות יד שנייה, אפליקציות וקבוצות פייסבוק מתאימות.

צילום: נורית מוזס

Related Post

קיץ של תרבות 

Posted by - 19 ביוני 2023 0
מוזיאון נתניה מזמין את כל אוהבי התרבות בעיר ליהנות מסדרת אירועים, הרצאות, פעילויות  בקיץ 2023.  מאת בניה גואטה  מוזיאון נתניה, אחד ממוקדי…

חג האורים – חג המורשת

Posted by - 22 בנובמבר 2021 0
הציבור מוזמן למאות פעילויות מקוריות ומעשירות באתרי המורשת מצפון ועד דרום, בשטח ובאונליין • חפירות ארכיאולוגיות, ביקור במוזיאונים, חדרי בריחה, בישול, אפיית…

זיכרון בסלון

Posted by - 19 באפריל 2020 0
מחר, ערב יום השואה – תקיים הבמה, המחלקה לנוער נתניה הפועלת במסגרת אגף הנוער והצעירים, של מינהל חינוך בעיריית נתניה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות