יפה לנו

8 0

מרכז הצעירים העירוני "טורבינה" ואגף שפ"ע של העירייה מובילים את פרויקט "יפה לנו – ביחד לוקחים אחריות", להעלאת המודעות לניקיון העיר וחזותה.

תלמידי תיכון חדרה השתתפו השבוע בפעילות לשמירת ניקיון העיר, במסגרת הפרויקט "יפה לנו – ביחד לוקחים אחריות".

פרויקט "יפה לנו" משותף למרכז הצעירים העירוני "טורבינה", הפועל במסגרת העמותה העירונית "פנאי העיר", ולאגף שפ"ע (שיפור פני העיר) של עיריית חדרה. מטרת הפרויקט לעורר מודעות ואחריות של תושבים לשמירה על ניקיון ולנראות של העיר, ובמסגרתו צפויים להתקיים לאורך השנה אירועים ופרויקטים בשיתוף תושבים, בני נוער, מתנדבים וארגונים, לחיזוק החיבור לעיר, ערנות לניקיונה, שמירה על חוקי העזר ועוד.

בשבוע שעבר יצא הפרויקט לדרך עם תלמידי חטיבת הביניים בית אליעזר, אשר יצאו ביחד עם מנקי רובע מזרח ליום של ניקיון משותף. בפעילות לקחו חלק ראש העיר צביקה גנדלמן, סגן ראש העיר רומן גישר, מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, מנהל בית הספר אלי עמיר, מנהל רובע מזרח בוריס בר, מנהלת מעורבות חברתית במרכז הצעירים העירוני דורית גלעם, מנחת מועצת תלמידים נופית צרפתי, מרכז מועצת התלמידים העירונית שרון בר, עובדי הרובע ועובדי ניקיון.

השבוע התקיים הפרויקט בהשתתפות תלמידי י"ב תיכון חדרה, שהצטרפו לפעילות הניקיון ברובע מרכז. להצלחת הפעילות היו שותפים מנהלת החטיבה העליונה יעל פז, מחנכת הכיתה, מנהל אגף שפ"ע בוריס קוסינובסקי, מנהל רובע מרכז זכי מהצרי, נציגי הרובע ועובדי הניקיון.

בתום כל פעילות מתקיים טקס קצר עם כיבוד עשיר והענקת שי לעובדי הניקיון, כהערכה על השקעתם היומיומית בניקיון רחובות העיר ושיפור פניה. הצלחת הפעילות התאפשרה, בין היתר, בזכות תרומות מבתי עסק לכיבוד ולחלוקת השי.

מנהל אגף שפ"ע הודה לתלמידים על השתתפותם בפרויקט ואמר כי עכשיו הם מכירים יותר מקרוב את עבודת האגף ואת המאמצים המתבצעים לשמירת הניקיון בעיר.

נציגי התלמידים ציינו כי ההצטרפות לפרויקט אפשרה להם להכיר את עובדי הניקיון העושים את עבודתם נאמנה מבלי לזכות להכרת תודה מצד התושבים, וכי ההיכרות עימם ועם מלאכתם הקשה תורמת להעלאת המודעות לחשיבות השמירה על הניקיון מצד התושבים.

בנוסף לפעילות עם תלמידי העיר, מזמינים "טורבינה" ואגף שפ"ע תושבים אכפתיים לעבור הסמכה מקצועית ולהפוך לנאמני ניקיון.

הנאמנים הם מתנדבים אכפתיים המעוניינים לשפר את איכות הסביבה. קורס הסמכה מתוכנן להיפתח ב-26 בפברואר (מותנה במספר הנרשמים), ובוגריו ישמשו כזוג עיניים נוסף לגורמי האכיפה בשטח, ויוסמכו לפעול נגד העוברים על חוק שמירת הניקיון באמצעות הגשת דוחות למשרד להגנת הסביבה.

 

Related Post

בטכניון לומדים מחדרה

Posted by - 7 בינואר 2018 0
במסגרת סמינר בנושא "ערים חזקות" הגיעו סטודנטים לתכנון אורבני מהטכניון, ללמוד מחדרה על התנהלות עיר חזקה החברה בפורום ה-15 עיריית…

"שרדתי את המלחמה ההיא"

Posted by - 21 בינואר 2018 0
ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה תוצג בחדרה תערוכה המוקדשת לווטרנים לוחמי מלחמת העולם השנייה. הציבור מוזמן   כחלק מאירועי ה-70…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות