מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רוכבים בטוח בנתניה

מבצע הסברה רחב היקף על הדרך הנכונה לרכיבה על אופניים ואופניים חשמליים, התקיימו בבתי ספר בעיר; מאות קסדות חולקו לבני הנוער

מאת ברק גולן

במסגרת הפעילות העירונית להעלאת המודעות לבטיחות בדרכים קיימה עיריית נתניה – המטה העירוני לבטיחות בדרכים חלוקת מאות קסדות לבני נוער, בשיתוף משטרת נתניה והרלב"ד.

במסגרת זו העניקו הדרכה לבני הנוער המגיעים לבתי הספר ברחבי העיר עם אופניים על אמצעי בטיחות, הסכנות ועוד. במסגרת הפעילות חולקו לבני הנוער קסדות ומחזירי אור ולימדו אותם את כללי הבטיחות.

לפעילות הצטרפו מ"מ ראה"ע  אלי דלל, מפקד משטרת נתניה נצ"מ אסף צור, מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים אופיר דנינו, נציגים מהרלב"ד, קצין את"ן מרחב שרון עוזי דבי, רכזת נתיבי זה"ב סימונה שם טוב, רונית אריסון ממשטרת התנועה נתניה ועוד.

מעיריית נתניה נמסר, כי כללי רכיבה בטוחה על אופניים חשמליים, כוללים חמישה עקרונות בסיסיים. החוק מדבר על רכיבה באופניים חשמליים מגיל 16 בלבד, לרוכבים שעברו מבחן עיוני לרכב (תאוריה) או שעברו בחינה ייעודית וקיבלו אישור הכשרה. הרכיבה מותרת בשבילי אופניים בלבד ורק אם אין – בכבישים צדדים ולא כבישים סואנים ובהתאם לחוקי התנועה. חל איסור לרכוב בדרך מהירה. החוק מחייב רוכבי אופניים חשמליים לחבוש קסדה שמוצמד לה מחזיר אור, בכל גיל ובכל דרך. החוק קובע, כי אסור להרכיב על אופניים חשמליים אדם נוסף, אלא רק ילד עד גיל 8 היושב במושב מתאים. מתמקדים ברכיבה לא מתעסקים בטלפון הנייד בזמן הרכיבה ולא שומעים מוזיקה באוזניות כל הסחת דעת מסכנת אותך ואת הסובבים אותך בדרך.

צילום נמרוד גליקמן

דילוג לתוכן