מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סודקות בטופ

נבחרת הסודקות של בית הספר תמר אריאל זכתה במקום הראשון , מבין בתי הספר בנתניה, בחידון המתמטיקה השנתי של "סודקות את תקרת הזכוכית" מבית כל ישראל חברים, המתקיים זו השנה השביעית, הפעם במתכונת מקוונת.

סודקת. לייה מלייקו

מאת: חן כהן

נבחרת סודקות מהעיר נתניה זכתה במקום הראשון.

בנבחרת המנצחת חברות: נועה כץ, אדר מלכה, ליה מלייקו ועדי שלום. רכזת הסודקות בחטיבה היא שרה נחאייסי.

החידון מאורגן לכבודה של פרופ' קולט לווינר, מדענית אנרגיה אשר הייתה הראשונה שנתנה אמון בתכנית מיום היווסדה וממשיכה לתרום לתכנית ולהוות מודל להשראה.

סודקת. אדר מלכה

תכנית 'סודקות את תקרת הזכוכית' מקדמת תלמידות ללימודי  4 – 5 יח"ל מתמטיקה ומקצועות מדעיים. החידון הוא יוזמה של החטיבה למצויינות חינוכית של 'כל ישראל חברים' והוא מבטא את השאיפה של תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" לקדם את הנערות למקצועות המדעים ולהעניק להן את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית, הכוללת מתמטיקה מוגברת ומקצועות מדעיים. זאת מתוך הנחה שתעודת בגרות מצטיינת במקצועות המדעים תוכל להגביר את סיכוייהן ללמוד במקצועות המדע וההנדסה באוניברסיטה ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהן בעתיד.

סודקת. נעה כץ

במסגרת תכנית סודקות (מכיתה ח' ועד לצבא) מאמצים את הנערות חברות הייטק וביוטק מהמובילות במשק. החברות ממלאות תפקיד חשוב בחשיפת הנערות לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע וההנדסה השונים. כך הן זוכות להעצמה ונחשפות באופן מתמשך ל"מודלים מעוררי השראה" של נשים מצליחות, המשמשות בתפקידים בכירים בחברות הללו (מהנדסות, מדעניות, חוקרות ומנהלות). הנשים נפגשות עם הנערות באופן שוטף, משוחחות עימן ומלוות אותן בדרכן אל ההצלחה.

בחידון השתתפו 700 נערות מכיתות ט' בכל הארץ, כאשר בחלק הראשון התחרו נבחרות בתי הספר ובחלק השני התחרו התלמידות באופן אישי, דרך אפליקציית קהות.

נמסר כי התלמידות התכוננו לחידון בעזרת רכזות בתי הספר והמלגאים של התכנית, התאמצו, השקיעו, והגיעו לאירוע עם אנרגיות מעולות! הן התמודדו בפתרון חידות מורכבות בתחום המתמטיקה, ועשו זאת בצורה מופלאה!

בתמונה הראשית: עדי שלום

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן