מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

החיים על-פי שחר

שם הכתב: ברק גולן

מאחורי שחר אלראי הצעירה ניסיון רב שנים בניהול אמנותי; "אנחנו, בעצם, המח היצירתי מאחורי חברות", היא מסבירה – מהו מנהל אמנותי. ולא, זה לא קשור לתחום התיאטרון.

על פיליפ סטארק וקארל לגרפלד בוודאי שמעתם. שניהם מנהלים אומנותיים מהמוכרים בעולם כל אחד בתחום שלו. מנהלים אומנותיים הם למעשה המוח היצירתי מאחורי חברות גדולות, הם מומחים בלקחת רעיונות גדולים ומופשטים ולהפוך אותם ליצירת אומנות.

שחר אלרואי נולדה בנתניה. בצעירותהלמדה במשך שנים בבית הספר היוקרתי פארסונס בניו יורק. אחר כך למדה עיצוב אופנה בשנקר, על הדרך זכתה בתחרות יוקרתית של חברת דיזל העולמית, הקימה מותג אופנה וייעצה לחברות נדל״ן ובתי מלון, בהם, הילטון מלכת שבא.

שחר, איך הגעת למקצוע הזה?

"למדתי עיצוב אופנה, צילום, מיתוג וגרפיקה. תמיד התעניינתי במכלול האומנותי, לקחת רעיונות ולהפוך אותם לעולם שלם של תוכן מוחשי. התחלתי בלעצב ולמתג את מותג האופנה שלי ועשיתי עבודות קטנות למשפחה ולחברים שביקשו ממני ייעוץ. משם זה התרחב, התחלתי לקבל פניות מאנשים שראו את העבודה שלי או שמעו עלי ופנו אליי  שאייעץ להם בנושאי קריאייטיב בחברות שלהם".

מה זה ייעוץ אומנותי? מה בעצם את עושה?

"אני יושבת עם הלקוח ומנסה להבין ממנו כמה שיותר פרטים. מה המוצר, מי קהל היעד, מה המסר, איזו אווירה הוא רוצה לתת, איזה ריח, מה הוא מרגיש כשהוא חושב על הרעיון שלו. כל דבר שיוכל לעזור לי 'להיכנס' לראש שלו ולהבין אותו. אני לוקחת את האינפורמציה הזאת ומכינה לוח של תמונות וחומרים הממחישים בעיניי את הרעיון בצורה ויזואלית. כשאנחנו מבינים שאנחנו באותו ראש אנחנו יכולים להמשיך וליצור עולמות תוכן שלמים".

ישנם מעצבים גרפיים, ממתגים, מעצבי מוצר, מעצבי אופנה, במה התפקיד שלך שונה מהם?

"אני, למעשה, עובדת עם כל האנשים האלה. אני מכתיבה להם את הרעיון, את הצורות והאווירה הכללית. אנשי המקצוע, כל אחד על-פי מומחיותו, מבצע את עבודתו. בסוף, העבודות של כולם מתחברות ליצירה אחת הרמונית".

מה הם הכלים הנדרשים למנהל אמנותי ומהי העצה שלך למי שרוצה להפוך למנהל אמנותי?

"אני, באופן אישי, התעניינתי באומנות וביצירה מאז שאני זוכרת את עצמי. למדתי ציור, צילום, פיסול, גרפיקה, מיתוג, אופנה, היסטוריה של האומנות ועוד. בשביל להיות במקצוע הזה, קודם כל צריך המון תשוקה ליצירה ולחשיבה מחוץ לקופסא. חובה לצבור כמה שיותר ידע וניסיון ולפתח את היצירתיות על בסיס יומיומי".

 

 

דילוג לתוכן