יישור שיניים לילדים עושים במחשבה תחילה!

9 0

תהליך חשוב זה של יישור שיניים לילדים ולמבוגרים הוא לא עוד משהו שאולי עושים ואולי לא, אלא בסיס לחיים טובים יותר, בריאים יותר, ומלאים בביטחון עצמי. לא רק תחושה של שמחת חיים והיכולת לחייך בביטחון מלא, נתונים סטטיסטיים מצביעים על כך שאנשים עם שיניים בריאות יותר, נקיות יותר, היגייניות יותר, הם אנשים בריאים יותר באופן כללי, כך שיישור השיניים שלכם ושל הילדים שלכם זה צעד לקראת הבריאות הכללית שלכם, ואיכות החיים שלכם.

אחד הדברים שהוכחו פעמים רבות הוא שאנשים שמזניחים את הבריאות על ידי הימנעות מהוצאה שנראית להם גדולה יחסית, מוצאים את עצמם מוציאים הרבה יותר כספים לאורך השנים, בצורה ברורה וגסה. לא רק הוצאות כספיות על בעיות שיניים מתמשכות, אלא גם סבל רב מכאבי שיניים וקשיים שונים (כמו "קנאקים" בלעיסה, כאבי לסת וכיו"ב), לצד עוגמת הנפש הכרוכה בטיפולים ממושכים לאורך שנים רבות, וכל זאת תוך ביטול זמן יקר בביקורים חוזרים אצל רופא השיניים, בעוד שיכולתם לסיים עם זה ממזמן עם שיניים ישרות ובריאות – לא חבל?

עושים את הצעד הנכון – יישור שיניים לילדים

ההמלצה היא לא להתעכב, ולגשת לטיפול חיוני זה של יישור שיניים לילדים כבר במועד הקרוב האפשרי. ככל שהתהליך יחל מוקדם יותר, כך תסיימו איתו מוקדם יותר, וכך גם תשימו בצד את הלבטים, ההתלבטויות, הבלבול וחוסר הידיעה. יישור שיניים הוא תהליך שיאפשר לכם לתת לילד שלכם להתגבר על מצבים כגון:

  • פערים משמעותיים (ברמה סבירה) בין הלסת העליונה והתחתונה (לא מדובר ביישור כירורגי במצבים של תאונות לדוגמא, אלא ביישור שיניים אורתודונטי קלאסי)
  • יצירת הרמוניה אסתטית ובריאה במצבים של שיניים צפופות במיוחד, או שיניים בצמיחה לא ישרה
  • הפרעות שהן מעבר לאסתטיות – כגון הפרעות בסגר, מצב נפוץ למדי בו ישנו קושי בלעיסה, לעיתים "קנאקים" או כאבים, ואף נעילות זמניות של הלסתות.

מתי ואיך עושים זאת?

בהתאם לילד, לרופא ולשיטת העבודה, הרי שיישור שיניים לילדים ניתן להתחיל כבר בגיל שש, לפחות כבדיקה ראשונית להכרות עם מבנה הלסת של הילד, וקבלת בהירות לגבי המצב הקיים ולאן זה הולך. לעיתים מתגלה בביקורת הראשונית מצב זה או אחר המצריך התערבות מיידית, וזאת בכדי למנוע יצרה של מצבים מורכבים יותר בעתיד, מצבים שידרשו טיפולים מורכבים, ארוכים, ולעיתים יקרים יותר.

בגילאים הצעירים הללו קל הרבה יותר להשפיע על עיצוב מבנה הלסת, ולייצר מבנה לסת מושלם ובריא יותר, שילווה את הילד קדימה בחיים. ובכל זאת, אורתודונטים מעדיפים לטפל בגילאים מבוגרים יותר, לאחר שהשיניים הקבועות סיימו לבקוע. עדיין, בכדי למנוע מצבים קשים ומאתגרים בעתיד, חשוב להגיע עם הילד שלכם לבדיקה אצל אורתודונט בגיל מוקדם, וכך תוכלו להבטיח עתיד בריא יותר ושמח יותר לילד שלכם.

Related Post

נתניה מתייחדת עם הנופלים

Posted by - 23 באפריל 2020 0
בצל מגיפת הקורונה יקיימו עיריית נתניה ובית יד לבנים את טקסי יום הזכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה ללא קהל.…
כלי נגישות