יותר לחינוך המיוחד

6 0

המתווה החדש ליישום תיקון חוק החינוך המיוחד ההכלה וההשתלבות, יוצא לדרך במחוז תל אביב ומביא תקציבים חדשים לבתי הספר בנתניה

מאת ברק גולן

רפורמת החינוך המיוחד שבסיסה תיקון 11 לחוק החינוך המיוחד (1988) יוצאת לדרך במחוז תל אביב, אליה משתייכת העיר נתניה. עיקרי המתווה החדש: ועדות ההשמה יוחלפו בוועדות זכאות ואפיון. בראש ועדת הזכאות יעמוד נציג של מחוז תל אביב במשרד החינוך. בדיקת הזכאות תהיה בהתאם לרמת התפקוד, ולא רק בהתאם לסוג הלקות והורה יבחר את סוג המסגרת בו ילמד הילד.

מדובר בבשורה עבור ההורים והתלמידים, שמכילה את המלצות דו"ח דורנר על כל החינוך המיוחד: חינוך איכותי יותר, קרוב יותר לבית, עם מקסימום אפשרויות בחירה ומקסימום שירותים. במחוז תל אביב מונו עד כה 30 אנשי חינוך שישמשו כיו"ר ועדות הזכאות והאפיון ויהיו אחראים על מתן הזכאות החדשה. השבוע אף התכנסו כל מפקחי מחוז תל אביב ביחד עם הגורמים הקשורים להנעת הרפורמה במערכת החינוך כדי לדון על היבטים שונים ביישום התיקון לחוק החינוך המיוחד, ההכלה וההשתלבות. 

לעיתון השבוע בנתניה מסר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, כי "המענים שיש לתת לילדי החינוך המיוחד עומדת בראש מעייננו. לאור זאת, התאמת מערכת החינוך להכלה ושילוב תלמידי החינוך המיוחד תעלה השנה קומה משמעותית. המטרה ברורה – לשפר באופן ניכר את סל השירותים הניתנים לתלמידי החינוך המיוחד".

צילום באדיבות https://pixabay.com/

Related Post

מהיסודי לחטיבה

Posted by - 14 באוגוסט 2019 0
המעבר מבי"ס יסודי לחטיבה מהווה עבור ילדים רבים אתגר אמיתי; דנית דברה בריאיון על השינויים, הקשיים, האתגרים וכמובן על הדרכים…

בית ספר נוסף יוקם בעיר

Posted by - 1 ביוני 2021 0
בשכונת אגם 3 אושר כי יקום בית ספר יסודי חדש, זאת לאחר שוועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה את תכנית הבינוי…

מלגת פרח- כולם יוצאים נשכרים

Posted by - 29 באוקטובר 2018 0
אלון גלרון, מנכ"ל פרח מציין כי " פרח היא תכנית לאומית להשפעה חברתית שבאמצעותה מממש המל“ג את חזונו ומעודד את…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות