יו"ר נעמת, חגית פאר, הגישה מתווה אותו יזמה לקליטת העולים מאוקראינה במסגרות הגיל הרך

2 0

"המתווה נשלח לשרות החינוך, הכלכלה והעלייה והקליטה – עלינו להיערך לאלתר לקליטת פעוטות רבים מוכי הלם אשר נעקרו מארצם ומתרבותם"

יו"ר נעמת, חגית פאר, עדכנה במתווה את שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, שרת הכלכלה, אורנה ברביבאי ושרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה. מדובר במתווה שגיבשה נעמת לקליטת פעוטות מאוקראינה, שיעלו ארצה עם משפחותיהם, במעונות הגיל הרך של הארגון ברחבי הארץ. נעמת היא המפעילה הגדולה ביותר בישראל של מעונות יום מפוקחים לגיל הרך לגילאי לידה עד שלוש עם כ-180 מעונות יום, הפזורים בכל רחבי הארץ בהם מתחנכים כ-12,000 ילדים.

יו"ר נעמת הדגישה כי מדובר באתגר של קליטה פוטנציאלית של עשרות אלפי פעוטות שחוו חוויות טראומטיות במיוחד וכי נדרשת התגייסות המדינה לנושא לאלתר ומבעוד מועד, התגייסות המחייבת גם הקצאת משאבים.

"הנחת העבודה שלנו היא כי שלב הקליטה הראשוני משמעותי ביותר להשתלבות העולים בחברה הישראלית. האמונה בצורך בקליטה הדרגתית מתווכת הכוללת סיוע בהתמודדות ושיקום החוויה הטראומטית של התנתקות ועקירה מהבית המוכר, ניצבת לנגד עינינו בבואנו להציע את המתווה", מסבירה פאר. "ילדים החשופים לטראומה בגילי הינקות והילדות המוקדמת, עלולים לפתח עיכוב התפתחותי וקשיים התנהגותיים ורגשיים . כמו כן בכדי לסייע בהתמודדותם עם המשבר ולהסתגל למסגרת החינוכית יש לכלול בתכנית מענים משמעותיים עבור הורי הילדים שהם עצמם מצויים במצב משברי".

תמונה pixabay

Related Post

זמן תורה

Posted by - 13 בנובמבר 2019 0
במסגרת פעילות הקתדרה לתרבות יהודית מטעם "רגעים", העמותה לחינוך בלתי פורמלי, הצלחה רבה למדרשת מת"ן, לשיעורי נשים. ציבור הנשים מוזמן…

קוראים בכיף

Posted by - 25 בספטמבר 2019 0
ספריית מדיה – טק גלי ים נתניה יצאה בפרויקט חדש ומיוחד, בו היא מחברת בין מתנדבים, לבין תלמידים מבתי ספר…
כלי נגישות