יורה הכי גבוה שיש: "צריך לעסוק במי יחליף את נתניהו ולא מי יהיה שר אצל נתניהו. השלטון זו לא מטרה, זה אמצעי לשנות את סדרי העדיפויות במדינה לטובת האזרחים"

1 0

ביום רביעי הקרוב יגיע יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, למפגש פתוח עם תושבי נתניה; רגע לפני, בריאיון בלעדי לעיתון 'השבוע בנתניה', קובע לפיד: "מגיע לכולנו שלטון שיעבוד למען האזרחים".

ביום רביעי הקרוב (6.2.19) יגיע יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, למפגש פתוח עם תושבי נתניה. המפגש יתקיים בשעה 20:00 במלון פארק, דוד המלך 7, נתניה. רגע לפני, העניק לפיד ראיון בלעדי למערכת השבוע בנתניה.

אחד הנושאים המעניינים בימים אלו הוא החיבור האפשרי בין מפלגות מרכז ושמאל. אם יתברר בסקרים הקרובים כי בני גנץ הוא המועמד המוביל במחנה זה, האם תסכים לחבור אליו ולשמש כמספר 2 שלו?

"צריך לעסוק במי יחליף את נתניהו ולא מי יהיה שר אצל נתניהו. השלטון זו לא מטרה, זה אמצעי לשנות את סדרי העדיפויות במדינה לטובת האזרחים, לכן את השינוי האמתי אפשר לעשות רק ממפלגת שלטון ומלשכת ראש הממשלה. חיבורים פוליטיים הם  דבר חשוב והכרחי כדי להחליף את השלטון ולכן אנחנו מזמינים את כל המפלגות והאנשים במרכז לחבור ליש עתיד. מי שיש לו ניסיון בפוליטיקה מבין שאי-אפשר לבודד נתון אחד מסקר ולבנות עליו תאוריה, כדי לנצח צריך להוביל עם מנדטים, ומתחילת הקמפיין אנחנו עולים ומתייצבים כמפלגה השנייה בגודלה. מה שכן רואים בבירור בכל הסקרים זה שרוב עם ישראל נמצא במרכז ויש עתיד מובילה את המרכז הפוליטי מיום הקמתה".

האם אתה סבור שיהיו חיבורים במחנה המרכז שמאל? מהי עמדתך בנושא זה?

"עד ה-20 לפברואר אנחנו נדע אם יש חיבורים או אין חיבורים. אני בעד חיבורים ואני חושב שחיבורים במרכז זה חשוב וזה טוב וזה יעזור למדינת ישראל. יש עתיד היא המפלגה היחידה שיש לה את הארגון, היכולות בשטח, המטות ועשרות אלפי הפעילים ברחבי הארץ ולכן היחידה שיכולה היום לתת פייט לנתניהו".

בסקרים, נכון להיום,אתה עדיין לא מתרומם בהם בוודאי כמו שאתה מצפה. לאיזו כמות מנדטים אתה סבור שאתה צריך להגיע על מנת שתצליח להיבחר לראשות הממשלה?

"גם עכשיו בסקרים שאתה אומר שהם פחות טובים, אנחנו המפלגה השנייה בגודלה. מעל שבועיים שיש עתיד חזרה להיות המפלגה הגדולה בישראל אחרי הליכוד וזה יימשך ככה. אותנו אף פעם לא ידעו לקרוא. בבחירות הקודמות איש לא חלם שנהיה המפלגה השנייה בגודלה כי אנחנו עובדים בשטח ואנחנו יודעים לעבוד עם החבר'ה ואנשים שאי אפשר לסקור אותם. תמיד הפתענו ונמשיך להפתיע: אני מזכיר לך שבשנת 2013 אמרו שלא נעבור את ה-10 מנדטים וקיבלנו 19. בשנת 2015 כבר הספידו את המפלגה וסיימנו עם 11 מנדטים. ובשלוש שנים האחרונות יש עתיד הייתה האלטרנטיבה היחידה לנתניהו".

אתה חוזר ואומר שאתה תהיה ראש הממשלה. מניין הביטחון?

"הציבור הוא זה שיחליט ואני מאמין שהציבור רואה שהנבחרת של יש עתיד עובדת בשבילו. יש לנו תכניות מפורטות בחינוך, בפריפריה, בבריאות בתחבורה. אנחנו יודעים בדיוק מה צריך לעשות. אני מוכן והמפלגה מוכנה ואני מקווה שבעבודה קשה, נקבל את אמון הציבור להרכיב את הממשלה הבאה. נעשה זאת בהתמדה ונחישות כפי שאנחנו פועלים כבר שבע שנים. לצערי, סדרי העדיפויות של הממשלה הנוכחית מוכיחים שהבעיות היומיומיות של האזרח נשכחו והמטרה שלנו היא להחזיר לראש סדר העדיפויות".

אתה מאמין שמערכת הבחירות הזאת תביא שינוי אמיתי?

"אני מאמין שכן. כבר שבע שנים שאנחנו שמים סדר עדיפויות אמיתי למען האזרחים ומראים להם שאנחנו אלה שנטפל בנושאים שבאמת מטרידים כל אדם ביום יום שלו. אנחנו עובדים הכי קשה מכולם, זה מה שעשינו מהיום הראשון וכך נמשיך לפעול. יש עתיד היא מפלגה עם ערכים, יש לה אידיאולוגיה ויש לה יכולות וארגון שאין לאף אחד אחר היום בשדה הפוליטי. אני מאמין בישראלים שברגע הנכון הם יתכנסו סביב האדם הנכון ואני מאמין במפלגה ובדרך שאנחנו עושים לנצח בבחירות".

רבים סבורים שהמצב הביטחוני סביר וכך גם המצב הכלכלי. אם זה כך, מדוע העם צריך להחליף את נתניהו?

"יש נושאים שמטרידים את האזרחים ביום יום ולא מטופלים. למה?  כי אין להם קבוצות לחץ או בעלי אינטרסים בכנסת, את זה צריך לשנות. כל אזרח במדינת ישראל צריך לדעת שמי שבשלטון קשוב ודואג לו, לא רק למי שקרוב לצלחת. הממשלה דואגת לעצמה ולא לבעיות האמתיות של האזרחים. קח למשל את תקציב סל התרופות שעומד על 460 מיליון, המטוס של ראש הממשלה עומד היום על 580 מיליון, מה יותר חשוב סל תרופות שנותן מענה ל-70 אלף חולים בשנה או מטוס? זו רק דוגמא אחת לסדר עדיפויות מעוות של הממשלה".

.באזור נתניה עלו בשנים האחרונות שני נושאים שהעסיקו את התושבים: מניעת חוק המרכולים ותחבורה ציבורית בשבת.  מה מפלגתך עשתה בנדון בנושאים אלה?

"הנושאים האלו עומדים בראש סדר העדיפויות של 'יש עתיד'. יש עתיד בהובלת חברת הכנסת יעל גרמן הביאה מספר פעמים להצבעה את החוק לתחבורה ציבורית מצומצמת בשבת. תחשוב על זה שהיום סבא שרוצה לבקר את נכדיו בשבת או ללכת איתם לים ולא יכול אם אין לו רכב אנחנו צריכים לתת לו פתרונות ולנו יש חקיקה שנותנת לזה פתרונות. גם את חוק המרכולים רצינו לבטל ואנחנו מחויבים לבטל כשנגיע לשלטון, גם בכנסת הנוכחית הבאנו חוק לביטול חוק המרכולים שהממשלה בלחץ החרדים הפילה".

ביום רביעי אתה מגיע למפגש תושבים בנתניה. מה אתה יכול להבטיח לתושבים שיגיעו למפגש זה?

"אנחנו רוצים שתהיה פה ממשלה שפועלת לאיחוד במקום לעסוק בפילוג ובשיסוע. מגיע לכולנו שלטון שיעבוד למען האזרחים, שיחזיר את סדר העדיפויות לטיפול בבעיות אמתיות של אנשים אמתיים; ביטחון, טיפול ביוקר המחיה, הבראת מערכת הבריאות , תחבורה ציבורית ראויה, חינוך ופיקוח לגיל הרך, שוויון בנטל, ניקוי הפוליטיקה משחיתות. גם למען אזרחים שרחוקים מעין הממשלה בפריפריה, בצפון ובדרום. ביום רביעי הקרוב אני מגיע לנתניה. אני בא לשמוע את התושבים ולפרט את כל התכניות שלנו ואשמח אם גם הקוראים יבואו לשאול את כל השאלות הבוערות".

 

צילום אלעד גוטמן

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - דצמבר 18, 2019 0
משבר? מי זוכר שלפני חמישה מחזורים היה דבר כזה במכבי נתניה, 0:4 על הפועל תל אביב ומכבי נתניה כבר במקום השישי…

מהפח אל הפחת

Posted by - דצמבר 23, 2018 0
תושב העיר הזמין טכנאי לתקן את מכוניתו; במהלך התיקון עלתה המכונית באש ועל הדרך הוצתה המכונית של השכן; עו"ד אייל…

הקפסולה המסתורית

Posted by - ינואר 15, 2019 0
מאות קפסולות מסתוריות עליהן  נכתב "נולדת לעשות טוב", נשלחו השבוע לאנשי ונשות עסקים בנתניה. הסיבה: הזמנה חגיגית לאירוע גאלה למען…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות