יוצאים מהגבולות

8 0

הקיץ בישראל לא באמת מאפשר לשהות בחום הדחוס של הבית, אלא אם אנחנו מסוגרים במזגן. במיוחד לקוראי השבוע בנתניה, רעיונות מהירים לעיצוב חוץ – החל במרפסת וכלה בגינה.

 

הקיץ בישראל לא מאפשר לשהות בחום הדחוס של הבית. בזמן שהטמפרטורות מטפסות, החצר והמרפסת מתחילות לקרוץ לנו יותר ויותר מדי יום. יחד עם זאת, אם פעם כמה כיסאות ושולחן פלסטיק היו עונים על הצורך ועיצוב הפנים היה זה שמקבל את עיקר תשומת הלב, היום התפיסה השתנתה לחלוטין: מכורסאות מרופדות בחצר, דרך שימוש חכם יותר בטבע ועד פלטת צבעים חדשה לחלוטין – אלו הטרנדים החמים ביותר בתחום העיצוב החיצוני

46a

צילום jab studio

ללא גבולות

מגמה שתופסת תאוצה בשנים האחרונות בקרב מעצבים ובעלי בתים בכל העולם היא טשטוש הגבולות שבין הפנים לחוץ, כך שהבית כולו ייראה כיחידה אחת והבילוי בחצר לא יהיה פחות נעים ונוח מישיבה בסלון.

"בעולם העיצוב המסורתי יש הבדלים מהותיים וברורים מאוד בין הפנים לחוץ: בתוך הבית היה יותר דגש על עיצוב, יופי ונוחות, בעוד שבעיצוב החצר היו מתמקדים בעיקר בעמידות. בתפיסה החדשה החצר הופכת לחלק בלתי נפרד מהבית בעזרת שימוש באלמנטים עיצוביים דומים", מתארת קרן וברמן דקל, מחברת "עילית הלבשה לבית".

"טשטוש זה מתבטא בשימוש בשטיחי חוץ מיוחדים, ספות וכורסאות מרופדים בבדים עמידים בטכנולוגיות ששומרות על המרקם המקורי, כריות נוי ססגוניות, ואף בניית מטבחון ובר משקאות", היא מוסיפה.

"שיטות נוספות לטשטוש הגבולות הן התאמת צבעי ריהוט הגינה והחומרים ממנו הוא עשוי לסגנון העיצובי של החדר הסמוך, כמו גם שימוש באותו הריצוף או בשטיח בגוון תואם. אלה בשילוב מפתח גינה רחב ודלתות זכוכית שקופות יגרמו לתחושת המשכיות בין שני האזורים. בנוסף, כדאי גם לשלב בעיצוב הפנים כמה אלמנטים מהחוץ, כמו הוספת צמחים, שימוש בגוונים טבעיים ובטקסטורות מעולם הצומח כדי לשמור על הזרימה ועל עיצוב הבית כיחידה אחת", מוסיפה האדריכלית עדי ארונוב.

ירוק בכל צורה

"בכל שנה שעוברת מושם דגש גדול יותר על שמירה על הטבע, מה שבא לידי ביטוי גם בעולם עיצוב החוץ, עם יותר ויותר יצרניות טקסטיל ורהיטים שמחליפות את שיטות הייצור לכאלו שיפלטו כמה שפחות מזהמים לסביבה", אומרת וברמן-דקל.

"בנוסף, שימוש בחומרים ממוחזרים הופך לטרנד פופולרי לא רק בזכות היתרון הסביבתי אלא גם בזכות המרקמים הייחודיים אשר מאפיינים אותם, ואפילו הצמחים עצמם, שהקיץ יהיו יותר גדולים ודומיננטיים, מקבלים תפקיד חשוב של איזון הטמפרטורות ושיפור האוויר. טרנד נוסף שזוכה לפופולריות מחודשת הוא שילוב של אלמנטים עם מים בעיצוב, אשר משרים רוגע ומטשטשים רעשים מהסביבה", מרחיבה מעצבת הפנים אריאלה עזריה-ברקוביץ'.

46b

צילום jab studio

צבעי הקיץ

בעונה החמה הצבעים הבוהקים והאנרגטיים עומדים לעטר את הגינה והחצר –  גוונים כתומים וצהובים בשילוב עם גוונים חמים של סגול עומדים להחליף את פלטת הצבעים הכחולה והוורודה שנהנתה מפופולריות בשנים הקודמות.

"במקביל, צבעים ופאטרנים מתוך הבית מתחילים לצאת החוצה, והקיץ נראה עלייה בשימוש בגוונים מונוכרומטיים של בז' ואפור. הגוונים האלו משתלבים היטב עם הנוף העירוני, ומאפשרים לרענן באופן מתמיד את העיצוב עם זריקות צבע דרך כריות, אביזרי נוי ופרחים", מוסיפה ארונוב.

כריות משנות

"כריות הן אביזר עיצוב נהדר. שני היתרונות הגדולים של כריות הם הקלות בה ניתן לבצע בהן שינוי דרסטי על ידי החלפת הכיסויים והאפקט ששינוי מסוג זה מייצר בקו העיצובי של חלל הגן. אחד הטרנדים החמים של הקיץ ברחבי העולם הוא כריות בעלות כיסויים מושקעים המעוטרים בהדפסים מעולם החי, ורקימות אתניות. מדובר ברכישה פשוטה ולא יקרה מדי שתבצע את העדכון הרצוי בגן שלכם", מסבירה קרן וברמן דקל מ-'עילית הלבשה לבית'.

 

תמונה ראשית: עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ. צילום עודד סמדר

Related Post

נתניהו כבש את נתניה

Posted by - 18 בפברואר 2020 0
מאות גדשו את אולם מתנ"ס דורה ומאות נוספות נותרו בחוץ בכנס התמיכה במפלגת הליכוד בראשות נתניהו מאת ברק גולן במוצ"ש…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות