יום התרמה דיגיטלי

6 0

לקראת יום ההתרמה השנתי המשותף לארגון ניצן, ארגוני החרשים בישראל, נט"ל וער"ן, שיחול החודש וייערך השנה באופן דיגיטלי, אגודת ניצן מקיימת פגישות אישיות ב ZOOM עם הורים לילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב. בואו לפתוח את הלב וגם את הכיס.

כמדי שנה לקראת יום ההתרמה השנתי, קורא ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן לציבור החדרתי לפתוח את הלב ולסייע בתרומות לארגונים ביום ההתרמה, אשר הכנסותיו יאפשרו את המשך פעילותם הברוכה. השנה באופן מיוחד לאור מגבלות הקורונה, יום ההתרמה שיחול ביום שלישי ה 11 במאי ויימשך כשבועיים, יתקיים לראשונה באופן דיגיטלי באמצעות פלטפורמת  Jgiveולא בהתרמה 'מדלת לדלת'. (התרומות יכולות להתבצע באמצעות כל כרטיס אשראי וכן באמצעות אפליקציית ביט) לצד יום ההתרמה אגודת ניצן מקיימת בימים אלה מפגשים אישיים בזום, ללא תשלום, עם הורים הזקוקים לתמיכה ולייעוץ.

נגיף הקורונה, הסגרים, ההגבלות והלמידה מרחוק, פגעו פגיעה קשה בדור שלם של ילדים. באגודת ניצן, מטפלים מדי שנה בילדים עם ליקויי למידה וקשיי הסתגלות ותפקוד ומסייעים להם בפיתוח כישורים ומיומנויות חברתיות, טיפול רגשי ועוד, אך בימים אלה, בניצן מגלים רגישות מיוחדת גם להורים לילדים עם קשיים ולקויות למידה והפרעות קשב ומבינים שגם הם זקוקים לתמיכה, להקשבה ולייעוץ . "ההורים", כך אומרות יו"ר סניף ניצן חדרה רחל ניסטל ומנהלת הסניף עדה לוי, "עומדים בפני אתגרים לא מעטים ונדרשים להתמודדות יומיומית עם השפעת הקשיים של הילדים במישור הרגשי, ההתנהגותי, הלימודי והחברתי, בפרט לאור התקופה הקשה שעברה על כולנו בעקבות הקורונה." לתיאום פגישה אישית, כנסו ל yoman.co.il/nitzan  (לסניף החדרתי הסדר עם כל קופות החולים והטיפול ניתן במחירים מסובסדים)

אגודת ניצן היא הארגון הגדול בארץ לטיפול בילדים ובבוגרים עם ליקויי למידה. האגודה הוקמה בשנת 1964 על ידי הורים ומתנדבים, במטרה לאתר, לאבחן, לטפל ולקדם ילדים, מתבגרים ובוגרים עם ליקויי למידה, הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד. בנוסף מציעה האגודה תכניות תמיכה והעצמה להורים ומספקת שירותי ייעוץ והדרכה להורים, לבוגרים ולאנשי מקצוע, במטרה להעניק מענה אישי, מקצועי וייעוצי לכל אחד מהפונים.

סניף ניצן בחדרה פועל במשכנו החדש ברחוב הנשיא 28 ונותן מענה בהוראה מותאמת, סדנת כישורים חברתיים, מיזם בי פרנדלי, לחימה טיפולית, מוכנות לכיתה א', אבחונים דידקטיים, פסיכו דידקטיים וכן מבדקי מוקסו. "אין ילד שלא רוצה, יש ילד שלא יכול" אומרות לוי וניסטל וקוראות להורים, "ישנה חשיבות מרבית לאיתור המוקדם, המאפשר לנו התערבות טיפולית ובניית תוכנית עבודה אישית המותאמת לילד." המשנה לראש העיר חדוה יחזקאלי, שהנה ממקימי סניף ניצן בחדרה בשנת 1988, פונה לציבור לתרום לארבעת הארגונים. "יום ההתרמה נועד לסייע בקידום מיזמים ותוכניות ייחודיות, אני פונה אליכם לפתוח את הלב ולעזור להם לצמוח ולהתקדם. לאור השנה הקשה שעברנו, זקוקים הארגונים לעזרתכם יותר מתמיד."

Related Post

21,603 תלמידים בשנת הלימודים תשע"ט

Posted by - 19 באוגוסט 2018 0
ילדי העיר מתחילים את שנת הלימודים החדשה במוסדות החינוך העירוניים: גני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים.  שנת הלימודים…

שקיפות עירונית

Posted by - 7 ביולי 2019 0
צוות השקיפות של עיריית חדרה השתתף בכנס שהובילה עמותת שקיפות בינלאומית וקיבל שבחים על פעילותה והישגיה של העירייה בתחום.  בעיריית…

זוכרים ולא שוכחים

Posted by - 20 באפריל 2020 0
סיפורו של שלמה בובה, גיבור ששרד את השואה בעזרתה של משפחה מאמצת בהולנד, עלה לארץ והקים משפחה כאן בחדרה מאת ניר בן חיים בחדרה חי מזה 60 שנה ניצול שואה שלמה בובה –  שעבר את מרבית  תקופת השואה אצל משפחה מאמצת בהולנד. שלמה שנולד להורים בתקופת השואה איבד את אימו במצעד המוות באושוויץ. אביו שניצל הספיק להעבירו למשפחה מאמצת בהולנד טרם נלקח על ידי הנאצים. שלמה בובה  עולה לארץ בגפו  ולאחר שירות צבאי מתיישב בעיר חדרה מאז שנת  1960 את שירותו הצבאי הוא עושה בחיל צנחנים בגדוד 50 תחת המפקד ההרואי דני מט.   סיפורו של בובה הוא  אחד הסיפורים היותר מרתקים  של ילדים שניצלו בשואה. הוא מועבר כאמור למשפחה מאמצת בהולנד אשר מסתירה אותו למעלה מ-3 שנים. שלמה  אינו יודע מה זה יום  ומה זה לילה. אסור לילד לצאת החוצה לשחק עם ילדים בני גילו. אסור לו לחגוג  ימי הולדת ועליו להסתתר בביתו במשך כל היום. במיוחד כאשר היו מגיעים מבקרים הביתה נאלץ לרדת למרתף ולשמור על שקט מוחלט.  שלמה מציין את המזל הגדול שנפל בחלקו ומשווה אותו לאורך כל השיחה עם  הילדה אנה פרנק. לאנה אומר שלמה לא היה מזל כי הגויים הלשינו עליה. לי היה מזל ואף אחד לא הלשין עלי כי אותי המשפחה האומנת החביאה בצורה מושלמת. התפנית בחייו היתה כאשר עם תום המלחמה בחודש מאי 1945 נקרא שלמה בובה הילד לאחד החדרים בדירה בה הוסתר ונתבקש לזהות אורח שהגיע למשפחה המאמצת. "…איני מכיר אותו אמר שלמה, זהו אביך אמר אביו המאמץ…" ההתרגשות היתה גדולה.  שלמה הבין כי אימו נרצחה במחנה אושוויץ וכי אין בכוונתו של אביו לעלות לארץ  ישראל. שלמה לקח יוזמה ועלה לארץ ביוזמת הסוכנות היהודית עם קבוצה של צעירים וכל מצא עצמו בתחילה בשנת שירות ולאחריה התגייסות לשירות צבאי מלא. שלמה נישא לציפי,  ילד שלושה ילדים וכיום יש לו 7 נכדים וזהו בעצם הניצחון  של שלמה על הנאצים. מאחר ונכפה עלינו הנגיף הנוראי "קורונה", נבצר משלמה לעמוד ולהמשיך להיות איש עדות המספר את סיפורו של ילד  באחת המלחמות הכי קשות שידעה ההסטוריה. 

מגיעים ללמוד מחדרה

Posted by - 28 ביולי 2019 0
קבוצה מיישובי מ.א מנשה הגיעה לחדרה כדי ללמוד על הקמתם ותפעולם של גני ילדים מאופסי אנרגיה, הראשונים מסוגם שנבנו בישראל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות