יום היערכות לפתיחת שנת הלימודים

13 0

*150 מנהלות ומנהלים של מוסדות החינוך בעיר ובכירי הנהלת העירייה התכנסו ליום היערכות לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"ד: הוצגו היעדים של מערכת החינוך וביניהם מעבר מבי"ס בעיר – למודל החדשני של "העיר כבית ספר"*

לקראת שנת הלימודים עברו 150 מנהלות ומנהלים של בתי ספר וגנים יום היערכות מיוחד. ביום זה הציגה ראש מנהל החינוך, אתי דהן, את היעדים והמטרות לשנה הקרובה.

אתי דהן הסבירה את הרקע לגישה החדשנית: "הנחת היסוד היא בראש ובראשונה ההכרה בחשיבות ובמרכזיות של הערים בחיינו. בעולם המודרני, חלק גדול מחיי היומיום שלנו מתרחש בעיר. כאן אנו פועלים, לומדים, עובדים, יוצרים, צומחים. העיר היא מקור לחדשנות, היא משאב עצום מלא באוצרות בעלי פוטנציאל לגירוי הסקרנות כמנוע אמיתי ללמידה. בעיר ובמרחב הציבורי מתקיימים באופן ספונטני אירועים ומפגשים אקראיים, המעוררים יצירתיות ורעיונות חדשים.

"הפדגוגיה האורבנית מעודדת את החיפוש אחר מרחבים אשר ירבו את אפשרויותיו של כל אדם להפוך כל רגע ורגע בחייו לרגע של למידה, שיתוף ואיכפתיות. העיר מרובת המרחבים, העשירה בנכסים אנושיים, פיזיים, טכנולוגיים, היסטוריים ותרבותיים העומדים לִרשות כל אדם, לאורך כל שעות היום ולרוחב החיים, מהווה הזדמנות למעבר מהתפיסה המקובלת של ״בית ספר בעיר״ אל תפיסת ״העיר כבית ספר". אני מאמינה בכוחם של הילדים להשפיע על מרחב החיים הציבורי בעירנו נתניה".

מנכ"ל העיריה מר יורם כהן דיבר על  מגמות הפיתוח של העיר ובהן אתגרים של הזדקנות ממושכת יותר, התאמת התחבורה הציבורית לאופי המטרופוליני של העיר, פיתוח נכון של המרחב הימי והשקעה בסביבה, אנרגיה וקיימות וכן בתחום הבריאות.

הנושא המרכזי לאורך רוב היום היה הטמעת הקונספט החינוכי החדש של 'העיר כבית ספר', שבו ייצאו הילדים וילמדו ברחבי העיר, למידה בשטח באזורים שונים ברחבי העיר וגם ישפיעו על איכות החיים בעיר.

כדי להטמיע את החשיבה של "העיר כבית ספר" עברו המנהלות והמנהלים ביום ההיערכות סדנאות קבוצתיות, שכללו דיונים וחשיבה סביב נושאים שונים ובהם פיתוח כלכלה עירונית, תיירות חינוכית, קיימות בטבע העירוני, שיפור הדרכים לבתי הספר, עולם התעסוקה החדש, יצירת תרבות עירונית, חיבור רגשי של הילדים ועוד.

החלק הזה של היום אורגן על ידי האדריכלית שני גרנק עשבי והמעצבת האורבנית ליאת דגן שעמלות על הפרויקט, אשר הביאה לעיר ראש מנהל החינוך אתי דהן.

אתי דהן: "השנה נקדם גישה פרואקטיבית ומעבר מבתי ספר בעיר, לעיר כבית ספר. בעיר נתייר, נתבונן, נחקור, נשפיע ונתחבר.

"היום הזה הוא פתיח לתהליך למידה מעמיק שיתרחש במהלך השנה, שבו נפתח את הלמידה במרחב הציבורי ונוביל לאקטיביזם בקרב התלמידים כדי שישפיעו על איכות החיים בעיר ויתחברו אליה עוד יותר. אין לי ספק שהמהלך שאנחנו עושים יקדם למידה עדכנית רלבנטית שיש בה אקטיביות של הלומדים והתבוננות חברתית עמוקה".

שי בראון, יו"ר וועד ההורים, בירך את המנהלות והמנהלים ובעיקר הדגיש את שיתוף הפעולה הפורה בין ההורים למערכת החינוך בעיר.

עו"ד יוסי מכלוף, לשעבר חבר מועצה, דיבר על חשיבות שיפור התקשורת בין בתי הספר להורים, כדי למנוע משברים ולייצר את ההערכה הדרושה למורים על השקעתם הרבה בילדים.

Related Post

מעברים והתחלות חדשות

Posted by - 22 באוגוסט 2019 0
החופש הגדול מסתיים עוד שבוע ושנת הלימודים ניצבת בפתח. הורים רבים מוטרדים מהמעבר ומהקליטה של ילדיהם במסגרות השונות; האם אנחנו…

חופש משמעותי בתרומה לקהילה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
ימי החופש הגדול הם הזדמנות גדולה להתנדב ולעשות מעשים טובים. חניכי מרכז הנוער "מקום בלב" בנתניה של ארגון ה- OU ישראל החליטו…

בליגה של הגדולים

Posted by - 23 באוגוסט 2021 0
ראש העיר, מרים פיירברג –איכר: "אנו משקיעים משאבים רבים במערכת החינוך, מפעילים תכניות מגוונות, תוך תמיכה בתלמידים ובצרכים השונים ומתן…
כלי נגישות