יום הזיכרון תשפ"ב: במד"א זוכרים את הנופלים

7 0

כמדי שנה, מציינים במגן דוד אדום את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה. נציגי מד"א ישתתפו בטקסים ויניחו זרים על קברי 162 הנופלים בני ובנות מגן דוד אדום בבתי העלמין ברחבי הארץ. בטקס המרכזי במרכז מגן דוד אדום יוקראו שמות הנופלים מקרב משפחת הארגון.

אחד מהנופלים ממשפחת מגן דוד אדום הוא סמל ראשון ישראל לוטטי ז"ל, מתנדב מד"א, שנפל בקרב במוצב מורג בשנת 2004 כשהוא בן 20 בלבד. ישראל לוטטי ז"ל, התגורר בגוש קטיף, נולד ב-8 למרץ שנת 1984, למד בבית-הספר היסודי ובחטיבת-הביניים "נאות קטיף". בתיכון למד בישיבה התיכונית בכפר מימון.

את התנדבותו במגן דוד אדום החל ישראל כבר בגיל 15, כמתנדב נוער והוא שימש כמגיש עזרה ראשונה, ובילה שעות רבות בתחנת מד"א בנתיבות ובאמבולנסים בסיוע רפואי לכל מי שנזקק לכך. ישראל הגיע למד"א דרך אביו, אלי, המתנדב בארגון משנת 1991 ועד היום כחובש בכיר ונהג אמבולנס.

בנובמבר 2002 התגייס ישראל לצה"ל ליחידת גבעתי. לאחר שנה ועשרה חודשים של שירות, נפל סמ"ר ישראל לוטטי בקרב והותיר אחריו הורים, אח, שלוש אחיות, גיס ואחיינית.

מאיר אלמליח, מנהל תחנת מד"א בנתיבות וחבר המשפחה: "אני זוכר את המשמרות המשותפות של ישראל ואלי, זה היה מאוד מרגש ומיוחד לראות. ישראל הגיע לתחנה בכל זמן פנוי שרק היה לו והוא היה מלא בשמחת חיים, נתינה וטוב לב. הקשר שלנו היה קרוב וחברי. מדי שנה אנחנו מגיעים לאזכרה, הצבנו בתחנה פינת הנצחה לזכרו של ישראל ואנו תמיד זוכרים אותו כאן ומתגעגעים. ישראל היה איש של פשטות, שלום וענווה ואנו מאוד כואבים על לכתו בגיל כל כך מוקדם".

אלי לוטטי, אביו של ישראל ז"ל ומתנדב מד"א, סיפר: "כבר בגיל 15 ישראל רצה להתנדב ולעזור ומצא את מגן דוד אדום. הוא למד בביה"ס במהלך היום והתנדב בשעות הערב והלילה, פעילות מאוד לא אופיינית לנער בגילו. גם בחופשות ובחגים הוא התנדב ורצה לעזור ולהציל חיים. הוא התנדב במד"א עד יום מותו והיה בארגון חמש שנים שמלאו בנתינה ועזרה לאחר. זכיתי לכמה משמרות משותפות עם ישראל, שהיו מיוחדות מאוד. הוא אהב להציל חיים ולעזור. הוא עבד בצורה מאוד מקצועית. במשמרת האחרונה שלי איתו הוא שאל שאלה שעשתה לי צמרמורת – שאל האם מרגישים משהו כשמתים. העברתי מיד נושא והוא הרגיש שהשאלה מכבידה עליי".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום פועל בשגרה ובחירום הודות להון האנושי המיוחד שלו. לצערנו, במהלך השנים איבדנו חברי משפחה – מתנדבים ועובדים רבים אשר נפלו בקרבות גבורה. בין החללים, סמ"ר ישראל לוטטי ז"ל, מתנדב מבריק ומיוחד, שנפל בקרב בגיל 20 בלבד. למרות גילו הצעיר, ישראל גילה אחריות, מקצועיות ומסירות גדולה מאוד לתפקיד. עובדי ומתנדבי מד"א זוכרים את בנינו ובנותינו שנפלו ומחבקים לאורך כל השנה ובמיוחד ביום הקשה הזה את משפחות הארגון, ואת כלל המשפחות השכולות במדינת ישראל. מי ייתן ולא נדע עוד צער".

בתמונה: סמל ראשון ישראל לוטטי זל – צילום אלבום פרטי

Related Post

זמן תורה

Posted by - 13 בנובמבר 2019 0
במסגרת פעילות הקתדרה לתרבות יהודית מטעם "רגעים", העמותה לחינוך בלתי פורמלי, הצלחה רבה למדרשת מת"ן, לשיעורי נשים. ציבור הנשים מוזמן…
כלי נגישות