טרגדיה בעיר

10 0

ביום שישי סמוך לכניסת השבת, פרצה שריפה בבית משפחת אוחנה והכתה את העיר בתדהמה; בשריפה מצאו את מותם האחים אוחנה אלעזר ז"ל בן שלוש ורפאל ז"ל בן חמש; מאות מתושבי העיר תרמו לבני המשפחה שנותרו ללא כל בגדים וציוד

מאת כתבי השבוע בנתניה

יום שישי לקראת השעה 16:00, כחצי שעה לפני כניסה השבת , פילחו את השקט צפירות אמבולנסים, ניידות וכבאיות שהיו בדרכן לרחוב שרעבי בנתניה, שם פרצה שריפה, היה ברור שמשהו לא פשוט התרחש. ומכאן גל השאלות והחששות. מאחר ומדובר באזור דתי, כמעט כל תושבי האזור היו בדרכם לבתי הכנסת, השאלות והחששות הגיעו גם לשם.

אט אט הגיעו הנתונים הטרגיים, בית משפחת אוחנה נשרף כליל ועד סיום התפילה לא היה ברור מי נפגע? אם ישנם קורבנות? אך ברור היה שמשהו לא טוב באוויר.

מאוחר יותר, התברר גודל האסון, האחים אלעזר ורפאל אוחנה ז"ל נספו בשרפה. בבתי הכנסת באזור זו הייתה שיחת היום, כולם שאלו ורצו לדעת מה קרה שם?!

מה גם שלאחר כיבוי השרפה עדיין נותרו לא מעט ניידות וחוקרים שחקרו את האירוע הטרגי. כמה עצוב שהחקירות הללו לא יועילו למשפחת אוחנה. מאחר ומדובר במשפחה דתית ובאזור דתי, לא זרמו נתונים באופן שוטף אך כולם בהחלט דיברו אסון.

גודל הטרגדיה התבררה מאוחר יותר. מנורת לילה שהייתה תלויה בחדר ככל הנראה התלקחה, ובהמשך הובילה לשריפת המזרון. אם המשפחה, יחד עם כוחות ההצלה, הצליחו לחלץ ארבעה מתוך ששת הילדים שסבלו מפגיעות קלות. אלעזר ורפאל חולצו כשהם ללא הכרה. למרות ניסיונות ההחייאה של מד"א ובהמשך בבית חולים לניאדו, לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותם של הילדים.

בנקודה הזו, עם ישראל גילה את חוסנו ואחדותו. תושבי העיר, חילוניים, דתיים ומכל המגזרים נרתמו לסייע למשפחה שאיבדה את היקר מכל את 2 ילדיה.

לא נעסוק בשאלות כגון: למה זה קרה, מי אחראי לאכוף החוק האוסר תוספת חדר או בנייה שלא בפיקוח ובאישור מתאים, גם לא בשאלה בנושא חיווט חוטים ושימוש בחשמלאי מוסמך. גם לא נדון בכללי הבטיחות שיש לנהוג בהם, כי האסון גדול ועצום מכדי שנרחיב על כך.

החיבוק של כל תושבי העיר  לבטח חימם את ליבם הדואב של בני משפחה אוחנה. הרב יוסף חיים גבאי שליט"א שביקר את המשפחה ביקש מתושבי העיר לסייע למשפחה כשהמטרה הינה שקט כלכלי כדי שהמשפחה תשתקם נפשית וכלכלית מהאירוע הטרגי.

הרב גבאי ציין, כי "אין ספק שעם ישראל נרתם בצורה המוכיחה את האחדות שבעם , תושבי העיר פתחו את ליבם ואת כיסם כדי לסייע למשפחת אוחנה וכבר לאחר מספר ימים אין צורך בביגוד ,הנעלה וכו. הנושא החשוב ביותר כרגע הוא לסייע כלכלית למשפחה ע"י תרומות כספיות כדי לאפשר לבני משפחת אוחנה שקט כלכלי שיאפשר להם להשתקם נפשית מהטרגדיה הנוראה".

במקביל, נפתחה קבוצת התרמה ישירות לחשבון אבי המשפחה. בעיריית נתניה החלו פעולות סיוע למשפחה אך גם תושבי העיר לא נשארו אדישים והתגבשו לאיסוף בגדים, כספים, ואפילו טיטולים כדי לסייע למשפחה.

ההלוויה נערכה במוצאי השבת ובהשתתפות מאות רבות שעל פניהם ניכר ההלם וגודל האסון.

מעריית נתניה נמסר, כי "מינהל הרווחה, הפיקוח ומנהלת השכונות בעירייה מלווים באופן צמוד את המשפחה מרגע היוודע המקרה הטרגי. התרומות שהגיעו מרוכזות בבית קרובת משפחה ברחוב ארלוזורוב. כאשר תחליט המשפחה על מיקום קבוע, יתפרסם מיקום שליחת תרומות נוספות".

אלעזר אוחנה ז"ל בן 3 ורפאל אוחנה ז"ל בן 5  יהיה זכרם ברוך

קרדיט צילום: תיעוד מבצעי מד"א

Related Post

מחבקים את הדרום

Posted by - 30 באוקטובר 2023 0
למעלה מ-5,000 תושבי הדרום לנים בבתי המלון ובבתים מארחים בנתניה, עיריית נתניה פועלת מאז תחילת הלחימה בכל בתי המלון בהם…

שומן מזיק?

Posted by - 11 ביולי 2022 0
חשיבותם של שומנים בתזונה היומית מתוכניות אירוח, מאמרים בעיתונות ועד למדיה החברתית, ההמלצות הנוגעות להוספת או הפחתת שומן לתפריט שלנו…

פרשת ראה, כי כוחנו באחדותנו

Posted by - 29 באוגוסט 2019 0
פרשת ראה היא אחת הפרשות המעניינות יותר. כידוע, אצל הספרדים, משכימים קום ללכת לסליחות לבית הכנסת ממחרת ראש חודש אלול.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות