טיפים לעיצוב חדרי ילדים

9 0

החופש הגדול הוא זמן מושלם לעיצוב מחדש של חדר הילדים. המעצבת רביד גרינשפן מגישה שורה של טיפים עיצוביים, שאת חלקם הגדול ניתן לבצע יחד עם הילדים.

חופשות בכלל והחופש הגדול בפרט, הוא זמן אידיאלי לעיצוב בית וחדרי הילדים בפרט. זה זמן טוב לריענון וגם לבדיקה מחדש: מה ממשיך לשנה הבאה ומה כבר לא משרת את הילד וכדאי להיפטר ממנו.

כמו כן, כיון שזהו זמן בו הילדים נמצאים בחופשה מביה"ס, אפשר לשתף אותם בתהליך הבחירה ועיצוב החדר שלהם. מעבר לכך שמדובר בעשייה מהנה ומגבשת, המעניקה לילד תחושת שותפות ואחריות על החדר והחפצים שלו, חלק ניכר מהעשייה ניתן לבצע יחד עם הילדים.

במיוחד עבור קוראי "השבוע בנתניה" פנינו למעצבת רביד גרינשפן, המשמשת כמנהלת קשרי אדריכלים בחברת אלוני. ביקשנו ממנה שורה של טיפים והמלצות לעיצוב חדרי ילדים.

44

שימוש בחומרי אלוני. עיצוב רייצל אובזילר. צילום אודי גורן

ילדים אוהבים לקשקש על קירות שהם קטנים ולכתוב עליהם כשהם מתבגרים. מה לעשות?

"אחד החידושים המעניינים יותר בעיני, הוא לוח מחיק שהוא גם חיפוי קיר דקורטיבי. אני מציעה לבצע בחדר חיפוי קיר אחד באריחים לבנים ייחודיים, שאפשר לצייר עליהם ולמחוק. הילדים ישמחו לזכות בלוח השראה אישי משלהם ובפינה בה יוכלו "לקשקש על הקירות". אריח כזה מומלץ גם לשלב בחדר הרחצה של הילדים, כך שיוכלו לצייר עם צבעים במהלך הבילוי באמבטיה.

האם מומלץ או לא מומלץ לצבוע בצבעים את קירות חדרי הילדים?

"אני תמיד ממליצה: הכניסו צבע לחדרים. למשל, אם הריהוט הוא נייטרלי, רצוי להכניס מעט צבע לחלל באמצעות צבע או למשל באמצעות טפט מיוחד אשר מעניק אופי לחדר. כיום מוצעים טפטים המתאימים לשני המינים, כדאי מאוד לשקול שימוש בטפטים המתאימים לשני המינים אם יש ילד וילדה בחדר או שהחדר עובר מאחות לאח. זכרו: טפטים תמיד ניתן להחליף".

 חדרי ילדים רבים עמוסים בפרטים שלא צריך ולא משדרים תחושת חמימות. איך משפרים את התחושה?

"על מנת להעניק חמימות בעיצוב החדר, שלבו פרקט עץ או למינציה. ההיצע רב ויש אין ספור של גוונים אשר יכולים להביע אמירה עיצובית. לדוגמא: עץ ווש לבן- מעניק אווירה של ים ואפשר לשלב פסל של ספינה, טפט מיוחד של עוגנים קטנים. גוון של עץ אלון טבעי מתאים לכל גוון או צבע שנבחר לחדר וכן לכל צעצוע מרכזי שיש בחדר".

עד כמה סגנון העיצוב הסקנדינבי הפך לחלק בלתי נפרד מהעיצוב הישראלי?

"העיצוב הסקנדינבי, כשמו כן הוא, הגיע אלינו מאירופה והפך לטרנד מרכזי בעיצוב הבית. הוא גם נכנס לחדרי ילדים. זהו עיצוב מינימלי, עם קריצה מיוחדת והומוריסטית של גוונים שחור, לבן ואפור. לדוגמא, שימוש בטפט לבן עם ציורי טיפות קטנות שחורות ושילוב אותה סקלת צבעים בשאר האלמנטים בחדר. למשל, בסדרת תמונות קטנות, או שרשרת דגלונים בצבעים תואמים".

עד כמה צבע בקירות, מעבר ללבן או השמנת שמקבלים כסטנדרט בדירת קבלן, משפיע?

"צביעת קירות היא פתרון זול מהיר ונוח עם אמירה עיצובית. אפשר לצבוע בגוונים עדינים ואז לשלב שטיח צבעוני, או צביעת קיר אחד שיעשה אימפקט יותר משמעותי ויתר הקירות ישמשו כרקע. שימוש בצבע ייעודי שהופך את הקיר ללוח שניתן לכתוב עליו, יכול להגדיר את פינת היצירה של הילדים".

שימוש בטקסטיל יכול לשנות את פני החדר?

"בוודאי, שימוש בטקסטיל הוא גם פתרון יחסית זול, המאפשר שינוי מהיר במעט עבודה. ניתן כמובן להשתמש בשטיחים סרוגים בגוונים עדינים, או שטיחים עם הדפסים מיוחדים או פסים. השימוש המהיר ביותר הוא באמצעות וילונות, המשתלבים עם השפה העיצובית, מוסיפים לאווירה חמימה, ביתית, מפנקת ומלאת אהבה. ישנם וילונות פשוטים רבים, במחירים נוחים. ניתן לרכוש מספר סגנונות וצבעים ולהחליף מעת לעת את הווילון וצבעו. כל שינוי מסוג זה, משנה לחלוטין את הנראות של החדר".

 

תמונה ראשית: שימוש בחומרי אלוני. עיצוב רייצל אובזילר. צילום אודי גורן

Related Post

נרתמים למען הפליטים באוקראינה

Posted by - 23 במרץ 2022 0
 קבוצת קניוני עופר יוצאת בשיתוף פעולה עם דנדשה,  למסירה ומיחזור בגדים למען הסביבה: "למסור בגדים באהבה". חלק מהפריטים יועברו לטובת הפליטים מאוקראינה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות