טיפים לטיול משפחות מוצלח

10 0

טיול משפחתי הינו חוויה בפני עצמה. ההתרגשות מצד הילדים, ההכנות שכוללות תכנון מוקדם, תיאום, ועוד, יכולים להפוך את הטיול למוצלח במיוחד ולחוויה משפחתית מלכדת ומגבשת. ישנם משתנים וגורמים שונים שיכולים להשפיע על הטיול, כמו רכב עם 7 מקומות לעומת 5 מקומות שיעשה הבדל מבחינת המרחב, מקום האחסון והנוחות, המסלול המיועד, ועוד. בכתבה הבאה ניתן מספר טיפים לטיול משפחות מוצלח.

גודל הרכב

רכבים מגיעים בגדלים שונים, ונהוג להתייחס אליהם לפי מספר המקומות שיש בהם. הרכב הסטנדרטי הינו רכב עם 5 מקומות, אך רכב 7 מקומות הופך לנפוץ מאוד בישראל. משפחות רבות, גם אם הן אינן מעל 5 אנשים ויכולות להיכנס לרכב קטן יותר, בוחרות ברכב 7 מקומות. הסיבה לכך היא המרווח. רכב 7 מקומות הינו לרוב מרווח וגדול יותר לא רק בעבור הנוסעים אלא גם מבחינת שטח האחסון. כל אלו הן תכונות חשובות גם בעבור טיול משפחות מוצלח. לרוב, טיול כזה יצריך ציוד רב כמו אוכל, כיסאות מתקפלים, שולחן, בגדי ים וכד', ולכן, אם ברשותכם רכב גדול, הטיול ללא ספק יהיה נוח יותר. וגם אם לא, ייתכן שכדאי לשקול השכרת רכב למספר ימים בעבור הטיול.

התאמת המסלול למאפייני הטיול

מן הטיפים החשובים ביותר. בארצנו הקטנטונת יש אין ספור מסלולי טיול שונים ומגוונים. החל מדרום הארץ ואזורים מדבריים, דרך מישור החוף המציע את ייחודיותו שלו, איזור הכרמל הירוק, הגליל, ורמת הגולן. מבחר כל כך גדול שלעיתים עשוי לבלבל. אולם, לא כל איזור ולא כל מסלול טיול מתאים למטרה שלכם. יש מסלולים למיטיבי לכת או למשפחות, יש מסלולים מעגליים וכאלו שלא, ויש מסלולים ואזורים שלא מומלץ לטייל בהם בעונות מסוימות בשנה.

על כן, חשוב במיוחד לשאול את עצמכם טרם הטיול – מהם המאפיינים של הטיול שלי. האם הילדים קטנים ולכן נדרש מסלול קצר ונוח? האם מדובר בעונת הקיץ ולכן מומלץ לשלב מסלול עם מים? ועוד דברים רבים נוספים. תכנון מוקדם יכול לסייע לכם לצמצם את האפשרויות העומדות לרשותכם ולהגיע לבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

תכנון המסלול

אחרי שבחרתם את המסלול, הגיע הזמן לתכנן אותו. באתרים שונים באינטרנט, וגם בספרי תיירות (אם אתם מתעקשים…) ניתן למצוא הסברים והנחיות על כמעט כל מסלול ספציפי בישראל. שעות יציאה וחזרה, תשלום בכניסה או לא, מקומות חנייה, עצירה לאורך המסלול ועוד. כל אלו יכולים להשפיע משמעותית על החוויה, שכן תכנון נכון יעשה את ההבדל בין טיול משפחות מוצלח וטיול משפחות מסורבל.

טיפים נוספים

כמו כן, יש טיפים נוספים שחשוב לקחת בחשבון – אוכל ומים, אוהל ודברים לשינה ככל שמדובר בטיול בן מספר ימים ועוד. את כל אלו ניתן לקחת בחשבון תחת תכנון המסלול, שכן ככל שתשכילו לתכננו כמו שצריך כך תציפו מבעוד מועד את הצרכים השונים לטיול ותוכלו לדאוג להם טרם הטיול ולא להתבאס שהתעורר הצורך במהלכו ואין לכם איך לטפל בו.

Related Post

כל האמת על אפידורל

Posted by - 7 בפברואר 2021 0
אפידורל היא השיטה הנפוצה ביותר לשיכוך כאבים בזמן הלידה, אבל האם היא השיטה הטובה ביותר? במאמר הזה נספר לכן כל…

זמן לחימה 

Posted by - 18 באוקטובר 2023 0
נשיא המדינה במוקד הלאומי המשולב של מגן דוד אדום: ״אני רוצה לומר לכם תודה בשם כל עם ישראל על הצלת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות