טיול מאורגן לפורטוגל – מאיפה מתחילים?

1 0

מה מיוחד בפורטוגל ולמה היא יעד שמושך תיירים רבים כל כך?

פורטוגל, הנמצאת בקצה המערבי ביותר של יבשת אירופה, היא יעד תיירותי לוהט בשנים האחרונות. הסיבות לכך רבות ומגוונות וכוללות בין השאר את השינוי בזכאות לדרכון פורטוגלי המאפשר לישראלים רבים לקבל אזרחות במדינה וכן הקלות עבור אזרחים ומהגרים ברכישת קרקע לצורכי חקלאות. אך לפני כן, פורטוגל היא יעד נפלא לטיול גם בלי קשר ליתרונות שיש בה עבור ישראלים. מדובר במדינה יפהפייה, בעלת קו חוף ארוך לאוקיינוס האטלנטי, מזג אוויר נעים ונוח ברוב ימות השנה וכן אווירה מסבירת פנים מצד תושביה הנעימים. בנוסף לכל אלו, פורטוגל היא מרבץ עשיר של היסטוריה ותרבות מרתקת, מהפיניקים והרומאים, דרך המורים המוסלמים ועד הפורטוגזים שהשתלטו עליה מחדש בעידן התגליות ויצאו ממנה למסעות גילוי וכיבוש מסביב לעולם. כמו כן, ביקור בפורטוגל לא יהיה שלם בלי לטעום מהיין הפורטוגלי המפורסם – יין הפורט, אשר מלווה באופן מושלם את מאכלי הים הפורטוגזים הנפלאים והטריים.

טיול עצמאי או טיול מאורגן לפורטוגל?

האפשרויות לביקור בפורטוגל הן רבות ובתור מדינה אטרקטיבית כל כך עבור תיירים, מן הסתם, גם יש לשקול איך וכיצד לבקר בה, על מה אפשר לוותר ומה אסור לפספס. ראשית, יש לתכנן את מטרת הביקור – ביקור באתרים ההיסטוריים והתרבותיים, טיול הרפתקני בטבע הפראי של פורטוגל או אפשרות של טיול היוצא מגבולותיה היבשתיים של פורטוגל לאיי מדירה אשר בשליטה ונמצאים לחופיה של מרוקו, או קפיצה קטנה מעבר לגבול לספרד. תכנון מוקפד של רוחב היריעה של הטיול יאפשר להחליט בקלות יותר על האטרקציות המקומיות ולקבוע את אורך הטיול ותקציבו. לאחר מכן יש לשקול את האופציה של טיול מאורגן לפורטוגל למול טיול עצמאי. סביר כי קיים טיול מאורגן הכולל את היעדים המרכזיים וכנראה שהוא גם כולל מספר יעדים שלא העליתם על דעתכם. כמובן שאפשר להגיע לכלל היעדים גם בטיול עצמאי אך חלק מהיעדים בפורטוגל נמצאים בכפרים שההגעה אליהם עשויה להיות מורכבת ויקרה.

מדוע כדאי לצאת לטיול מאורגן בפורטוגל?

ראשית, היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של טיול מאורגן הוא ״ראש שקט״ בתכנון הטיול. אין צורך לוודא שעות פתיחה של כנסיות או מוזיאונים, לסגור חדרים בבתי מלון או לחפש את דיל הטיסה הטוב ביותר ולקרוא את כל האותיות הקטנות לגבי כבודה וארוחות. שנית, במדינה בעלת היסטוריה ארוכה ומרתקת כשל פורטוגל, ביקור באתרים המעניינים בלי מדריך עשוי להיות לא מספק ומבלבל. מדריך טוב בעל היכרות עמוקה עם פורטוגל, ההיסטוריה, התרבות והמנטליות שלה יכול לספק חוויה מרתקת ומיוחדת שתהפוך את הטיול למשתלם הרבה יותר. עם זאת, כאשר בוחרים טיול מאורגן לפורטוגל, יש לברר מראש דברים עקרוניים כמו מדיניות ביטולים, פיצויים וכמובן לקרוא ביקורות של משתתפים בטיולים קודמים ולוודא שאכן מדובר בטיול עם מדריך מנוסה שמספק חוויה שלמה של פורטוגל המיוחדת.

קרדיט תמונה: pixabay

Related Post

יקירי העיר כפר יונה

Posted by - December 27, 2022 0
עיריית כפר יונה קיימה השבוע את אירוע סיום חגיגי ומרגש לחגיגות 90 שנה לכפר יונה: טקס הענקת תואר יקירות ויקירי…

הפלמ”ח

Posted by - September 12, 2021 0
במלאת 80 שנה להקמתו של הפלמ”ח – יצא מוזיאון לתולדות נתניה לסדרת אירועים בנושא התגייסותם של בני נתניה ועמק חפר…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility