ט"ו בשבט היה החג בו חולמים לעלות לישראל

9 0

הקשישים שהשתתפו בחגיגות טו' בשבט הגיעו מקהילות שונות במזרח התיכון, ואצל כולם מתברר חגגו בחג זה את החלום לעלות לישראל ולאכול מפירותיה "לאחר הברכות על הפירות והיין היינו מברכים שהחיינו ושנזכה לעלות לארץ ישראל ולאכול מפירותיה" סיפרה בהתרגשות גבי הירש שעלתה מטוניס

הקור העז ששרר השבוע לא הצליח למנוע מ- 80 חברי הקהילות התומכות, שמפעילה חברת "נטלי שירותי רפואה" בנתניה, לחגוג את חגיגות הטו' בשבט. החברים הגיעו למסיבה, בהנחיית הזמרת חגית קליש, שהייתה מלהיבה גם את הדור הצעיר יותר, כללה שעתיים של שירים וריקודים, כשקשישים מסרבים לרדת מהרחבה. החברים גם קיבלו מארזי שי עם פירות יבשים ועציצים לפי רוח החג.  

בתוך כך הקשישים הנרגשים שיתפו בזיכרונות שלהם מבית אבא ומחגיגות טו' בשבט בארץ מולדתם. גבי הירש שהגיעה לישראל מטוניס סיפרה על הכמיהה לעלות לארץ ישראל שהוזכרה בכל חג מחדש "בטוניס הלכנו לבית הכנסת, בירכנו את ברכת האילנות והיינו יושבים ומברכים על פירות שונים. לאחר מכן היינו מברכים שהחיינו ושנזכה לעלות לארץ ישראל ולאכול מפירותיה".

קרדיט צילום – קהילות תומכות נטלי

"בעירק היינו מתאספים כל המשפחה אצל סבא וסבתא, עורכים שולחן ומברכים על מגוון  פירות, שרים שירים ובעיקר הייתה שמחה גדולה". סיפרה שולמית כהן על השמחה הגדולה והרצון לחגוג בארץ ישראל "תמיד היינו מסיימים את מפגש ט"ו בשבט בברכת בשנה הבאה בירושלים הבנויה".

"התכוננו לאירוע החגיגי זמן רב מראש וביחד עם נכדי ארזתי את העציצים וסלי הפירות היבשים. מספר ימים לפני החגיגה חששנו שהקשישים לא יגיעו בגלל מזג האויר הקר" סיפרה אורה רוזן, הרכזת החברתית של פעילות קהילות התומכות שמפעילה חברת נטלי שירותי רפואה בנתניה "התקשרתי לכל הקשישים  ואמרתי להם שאולי קר בחוץ, אבל אצלנו חם בלב ובמועדון. כנראה שזה עבד כי הגיעו כ- 80 איש מחברי הקהילות התומכות, בגילאי 70 עד 100 שנשארו לפזז ברחבת הריקודים ולא רצו לעזוב".

תוכנית "הקהילות התומכות" במפעילה חברת נטלי – שירותי רפואה מספקת סל שירותים מגוון שנועד לתת מענה לצרכים שונים של מבוגרים אשר מעדיפים להמשיך לגור בביתם בביטחון תוך שמירה על עצמאותם, פרטיותם ואיכות חייהם, בתוך כך חיבור ללחצן מצוקה ושירותים רפואיים 24 שעות ביממה, פעילויות חברתיות שבועיות, פעילויות העשרה, סיוע בתחזוקת הבית ועוד.

קרדיט צילום – קהילות תומכות נטלי

Related Post

מי הגיע לברך לרגל פתיחת משרד עו"ד חדש בנתניה, דנית ואליאב מציינים יום אהבה בקמפיין חדש, וגם – הסלבס שהגיעו לשמח ילדים חולי סרטן בערב מרגש של עמותת "עזרה למרפא"

Posted by - 5 בפברואר 2019 0
אם הבחנתם ביום שלישי האחרון בפקקי ענק באזור התעשייה פולג כנראה שיש סיבה, המונים נהרו לפתיחת משרד עורכי הדין הגדול…

תמא חופי נתניה יוצא לדרך

Posted by - 24 בפברואר 2021 0
בנייה לאורך החופים , תמא 13/6 חופי נתניה .מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אישרה השבוע את מסמך מדיניות הבנייה לאורך…

מלך הבית: המטבח

Posted by - 19 בספטמבר 2019 0
אפשר כבר לקבוע בוודאות, שמשהו חדש מתבשל פה; כמה הישראלים משקיעים היום במטבח ומה העשור האחרון עשה לנו מאת ברק…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות