טורניר ״החלוץ״

7 0

מפגש חשוב בין שחקנים צעירים במשחק מיוחד נגד שוטרי יס"מ.


טורניר "החלוץ" אירח את שוטרי יס"מ שרון, שהשתתפו בפעילות, הסבירו על העבודה בשטח והשתתפו במשחק ראווה מול הקבוצה הזוכה. מייסד "החלוץ", עומר ליבנת: "להיפגש עם השוטרים, לדבר איתם, ללמוד מהם ובעיקר לשחק איתם, בכל אלו – יש איכויות רבות שלא נוכל להשיג בשום צורה אחרת"

מאת בניה גואטה 


הכדורגל הישראלי בתקופה האחרונה לא מצטייר בפן הכי חיובי. אבוקות ביציעים, אלימות במגרשים ופריצת אוהדים שאף גרמה בשבוע שעבר, בגמר הגביע – האירוע הכי חגיגי שיש – למשטרה למלט את הנשיא יצחק הרצוג מכר הדשא. ב"חלוץ – חינוך דרך ספורט", שמאמנים ומחנכים את הדור הבא, יודעים שאפשר גם אחרת.

המטרה שלהם נראית כל כך רלוונטית בחודשים האחרונים: לשלב חינוך והוגנות דרך ספורט. מאות הילדים שהגיעו לטורניר זכו, בין השאר, למפגש מיוחד וראשוני מסוגו: עם צוות מיוחד של יס"מ שרון, שהשתתף בפעילות ובעיקר הסביר לבני הנוער על עבודתם בשטח והדילמות וההתמודדות עם האוהדים במשחקי ליגת העל השונים.

אנשי היס"מ מסרו ל״השבוע בנתניה״; "המפגש הזה היה מאוד חשוב לשני הצדדים. מצד אחד, שבני הנוער ייכנסו לראש שלנו ויראו שמאחורי כל פרצוף יש בן אדם. מצד שני, שאנחנו נבין את רחשי ליבם ונראה מה מציק ומפריע להם, ואיך אנחנו יכולים גם להיכנס לעולם שלהם. מגיעות באמת הרבה מילות ברכה לחלוץ שיזמו את האירוע, הלוואי והיו עוד הרבה מפגשים כאלה בעתיד".

הקבוצות בטורניר ערכו משחקים פנימיים, אולם כנהוג בחלוץ כל הנערים ומאמני הקבוצות זכו בפרסים ותעודות הצטיינות – ולא רק הקבוצה הזוכה, בית הערבה ירושלים. "טורניר נהדר, משחקים מהנים ובעיקר אירוע שלימד אותנו המון", הודה קפטן חושן ירושלים, אריאל ביטון.כמו כן, הונהגה תחרות לצבירה כרטיסים ירוקים – בה אפשר לראות את ערך הספורטיביות וההוגנות לידי ביטוי. לצד ה-'צהוב' וה-'אדום' המסורתיים, ב"חלוץ" משתמשים גם בכרטיס ירוק על ספורטיביות, פירגון ליריב, סיוע לשחקן שנפל וכדומה. בתום כל משחק הוכרזה הקבוצה המנצחת גם מבחינה ספורטיבית: בית יציב חיפה.

בנוסף, הילדים וצוות היס"מ זכו לחשיפה של אפליקציה ראשונה בעולם מסוגה שיודעת לקחת משחקי כדורגל – בכל גיל, מקום ולכל מטרה – לנתח אותם בעזרת בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת עמוקה ולהפיק תקצירים מהמשחק מכל האירועים שהתרחשו בו.

Related Post

מתבגרים בריא

Posted by - 14 בספטמבר 2021 0
לרוב אנו לא מקדישים מחשבה מיוחדת לפעולות היום-יומיות שאנו מבצעים, דוגמת תרגול יוגה בסלון , ניקוי  המטבח או מקלחת, אך…

אליפות

Posted by - 1 במרץ 2022 0
נבחרת הכדורגל של תיכון אורט לבוביץ' זכתה באליפות המדינה לבתי הספר התיכוניים. גאווה מקומית  הנבחרת החלה את המסע לתואר  בטורנירים מקומיים ומחוזיים…
כלי נגישות