מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

שם הכתב: אפי ישראל

דווקא כשציפו ממנה לנצח, מכבי נתניה אכזבה ונוצחה בביתה 1:0, מול מכבי פתח תקווה. הפסד ביתי שלישי העונה, רק 4 נקודות מתוך 15 בבית, האם הקבוצה לחוצה יותר במגרשה? שוב זו ליגה של מכבי ת"א ובאר שבע, יוצאים לפגרה עד 2 לדצמבר.

הפיבוריטית הפסידה

מכבי נתניה לאחר שלושה ניצחונות רצופים, עלתה למשחקה הביתי מול מכבי פתח תקווה כמועמדת לניצחון נוסף. כולם ציפו שנתניה תנצח ותצא לפגרה עם 4 ניצחונות רצופים. ניצחון נתניתי היה מקרב את הקבוצה לחלק העליון ושולח את פתח תקווה לקרשים. בסיום, שוב גילינו שצפיות יש רק על כריות… מכבי פתח תקווה חזרה לחיים, על חשבונה של מכבי נתניה ואף חלפה על פניה בטבלה. נתניה נעצרה והמסע לעבר הצמרת נבלם. מכבי פתח תקווה כבשה שער שכולו רשום על דני עמוס, שנתן משחק מצויין ומנע שערים נוספים. בסיום 1:0 לאורחים שהגיעו בחששות. לפני המשחק הם היו מסתפקים בנקודה, בסיום לקחו את כל הקופה. האם מכבי נתניה מתקשה מול קבוצות מהליגה שלה? גם במחזור הקודם מול רעננה, מכבי נתניה התקשתה וניצחה הודות לשער בדקות הסיום. אוהדי נתניה הפתיעו והגיעו למשחק. על פי דווח מהמועדון היו 5,850 צופים כמעט כולם מנתניה וכבר ידוע שאת אוהדי פתח תקווה אפשר להכניס במונית…

4 מתוך 15 נקודות בבית!!!

ביתי הוא מבצרי, לא העונה במכבי נתניה, לפחות עד עתה. מתוך 10 מחזורים מהם 5 בבית צברה מכבי נתניה רק 4 נקודות. ניצחון על באר שבע 0:1 ותיקו 1:1 מול בני סכנין. הקבוצה נוצחה בשלושה משחקים בביתה. מול בני יהודה, מכבי תל אביב ומכבי פתח תקווה. במשחקי החוץ מכבי נתניה הצליחה יותר עם שלושה ניצחונות מתוך חמישה משחקים. הפסדים להפועל חיפה וקרית שמונה וניצחונות על אשדוד, מכבי חיפה ורעננה שהניבו 9 נקודות. אי אפשר להתעלם מנתון עובדתי זה. הצוות המקצועי יצטרך לנתח בפגרה את הסיבות לכך. האם הקבוצה לחוצה יותר מול הקהל שמצפה ממנה להפוך את האצטדיון הביתי למבצר? האם לשחקנים קל יותר בחוץ מול הרבה פחות אוהדי הקבוצה כשהלחץ קטן יותר? בבית מכבי נתניה מועמדת לניצחון כמעט מול כל קבוצה בליגה ויתכן שעובדה זו היא הסיבה. 4 נקודות בבית, 9 נקודות בחוץ!!! נתון שחייב התיחסות של הצוות המקצועי.

פגרה ארוכה

כל הליגות בישראל יוצאות לפגרה של שלושה שבועות. שבוע בשל משחקי גביע האומות ושבועיים נוספים בשל "שיזרוע" במגרשים, במטרה לשפר את איכות הדשא במגרשים הכל כך עמוסים בארץ. בנתניה משחקות 3 קבוצות, נתניה, מכבי תל אביב וחדרה וכן משחקי נבחרת. במושבה משחקות 4 קבוצות, מכבי והפועל פתח תקווה, הפועל תלאביב ובני יהודה. בסמי עופר מכבי והפועל חיפה וכן משחקי נבחרת. בטדי בית"ר והפועל ירושלים והנבחרת. אילן יבלוקובסקי יבלו, מנהל האצטדיון בנתניה ציין "שלושה שבועות זהו פרק הזמן המינימלי כדי שזריעת הדשא תיקלט והמשטח יראה טוב וראוי למשחקי הליגות הבכירות." בקיצור, חוזרים ב-2 לדצמבר. מכבי נתניה שוב בביתה כשתארח את הפועל ת"א.

שוב מכבי או באר שבע

6 עונות שמכבי תל אביב והפועל באר שבע מחלקות את האליפות בינהן. 3 מכבי, 3 באר שבע ולא אקח סיכון גדול אם אהמר שזה מה שיקרה גם העונה. מכבי נראית כרגע כמי שבשלה יותר, באר שבע חוזרת לענינים ואותתה בטדי עם 3:2 גדול על בית"ר ירושלים באשר לכוונותיה. על אף פער הנקודות הגדול בינהן 10, למכבי המוליכה 26, לבאר שבע הרביעית 16, כלום לא סגור שכן נותרו 3 מפגשי ראש בראש בינהן. בטדי הוכיחה באר שבע שהסגל הרחב העומד לרשותו של בכר יכול להכריע כל משחק. מכבי נראת טוב יותר וכמי שגדולה על הליגה. יחד עם זאת כלום לא סגור ומוקדם להכתיר את מכבי או להספיד את באר שבע. מה שבטוח הוא ששתיהן ימשיכו לשלוט בכדורגל שלנו וגם העונה אחת מהן תזכה בתואר. בקיצור, הליגה שלנו זה מכבי תל אביב, באר שבע וכל השאר.
בית"ר ירושלים, שם קיוו להאבק על התואר, היא זו שסוגרת את הטבלה בשלב זה ולא נראה שתאיים העונה על השתיים.

דילוג לתוכן