מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

יש מקום לדאגה

מה קורה במכבי נתניה? זו השאלה שאני נשאל כמה פעמים ביום על ידי אוהדי הקבוצה שלבטח מודאגים ומבולבלים מהנעשה בקבוצה ובצדק. לכולם ברור שכנראה דיא סבע לא ימשיך וימכר. דן גלזר שהגיע כמושאל ממכבי תל אביב השתפשף בנתניה וחזר הביתה. אולסק בדרך למכבי חיפה ולא ברור מה עם ערן לוי. במקביל, נזרקים שמות של שחקנים שעתידים להצטרף למכבי נתניה וקשה להתלהב מהם בלשון המעטה…

מי יתקפל

אנחנו מדברים על אייל סגל וערן לוי. הכדורגלן דורש חוזה לשנה נוספת על זו שיש לו, אייל סגל לא אוהב את המהלך של לוי ויש לי הרגשה שאם לא היה גל עזיבות של שחקני מפתח, לוי היה מקבל לא גדול. המציאות עלולה לגרום לבעלים להתקפל ובשלב זה מלאכת התיווך על כתפיו של המאמן דרפיץ. מי יקפל ומי יתקפל? נדע בימים הקרובים.

פטנט מסוכן

בשתי העונות האחרונות, מכבי נתניה הצליחה עם הפטנט ולפיו, מביאים שחקנים אלמוניים ובעלי פוטנציאל ומשלמים להם בהתאם וראו זה פלא, זה הצליח ומעל המשוער ובתקציב שפוי. הפטנט הזה מסוכן ומדוע? מפני שהוא מתאים לקבוצה שאין ממנה צפיות ודרישות, כשמצפים מהקבוצה להישאר בליגה ולא יותר זה יכול לתפוס וגם למזל מקום ותפקיד חשוב והמזל הלך טוב ובצמוד עם מכבי נתניה. בשנתיים האחרונות הכל הלך טוב ומעל הצפיות. השחקנים האלמוניים שהגיעו כיכבו ועשו את הפריצה שלהם, הם לבטח גם ידרשו שדרוג בשכרם. השאלה הגדולה היא, האם הפטנט הזה יתפוס גם בעונה הבאה? יש לי הרגשה שזה יהיה מסוכן מדי, שכן מכבי נתניה כבר אינה זו שעלתה לליגת העל, מכבי נתניה היא קבוצת צמרת בליגת העל והצפיות בהתאם. לדעתי, שחקנים אלמוניים יתקשו לספק את הסחורה והלחץ יורגש ביציעים וכמובן במכירת המנויים שעלולה להיפגע אם לא יגיעו לפה שמות גדולים. שובל גוזלן, דודי טוויטו, שון וייסמן, סאן מנחם וכדוגמתם, לא הם השחקנים שיקחו את מכבי נתניה קדימה. האוהדים יודעים זאת ולדעתי גם הצוות המקצועי וההנהלה. השבוע הוחתמו גוזלן וטוויטו בקבוצה ולא נרשמו פקקי תנועה ליד משרדי מכירת המנויים… לא אלה השחקנים שיחליפו את דיא סבע והאחרים שצפויים לעזוב. מה גם שכסף גדול עשוי לזרום ממכירתו הצפוייה של סבע וברור שאוהדי מכבי נתניה רוצים לראות את הכסף הזה מושקע בחיזוק הקבוצה. מכבי נתניה במידה ותמשיך במדיניות השכר הבינוני ומטה לא תצליח להנחית פה תותחים ותאלץ להתפשר על שחקנים מהדרג השני ומטה ובכך לדעתי לוקחים במכבי נתניה סיכון גדול מאוד. האמנם?

דרוש חיזוק בכל מערכי הקבוצה

מכבי נתניה חייבת אבל חייבת להביא בלם בעל שיעור קומה כדי שהמסננת שספגה מעל 50 שערים תיחשב להגנה, כי משחק הגנה, פשוט אין לקבוצה. בשל עזיבתם הצפוייה של גלזר ואולסק הרי שיש לחזק גם את מרכז השדה ועוד לא הגענו להתקפה שם יווצר בור ענק עם עזיבתו הצפוייה של דיא סבע שהיה המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה. בקיצור, הרבה עבודה מצפה לצוות המקצועי באיתור שחקנים מתאימים. עזיבתם של שחקני מפתח וצירופם של אחרים עלולה לייצר צונאמי בסגל הקבוצה והטלטלה הזו פירושה כאב ראש גדול לצוות המקצועי ואולי גם לאוהדים. כבר כתבתי יותר מפעם אחת שלאור העובדה שמכבי נתניה אינה מסוגלת לשמור על כוכביה ובעיקר מהסיבה הכלכלית ולאור ההחתמות והשחקנים המוזכרים כמועמדים להצטרף, לדעתי האוהדים עוד יתגעגעו להישג הגדול מהעונה שהסתיימה.

דילוג לתוכן