מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

לא מעט שחקנים במכבי נתניה מבינים שעד פתיחת חלון ההעברות בינואר הם צריכים לספק את הסחורה או להיחתך מהקבוצה, עד סיום הסיבוב הראשון תשחק הקבוצה מול: הפועל חיפה, קרית שמונה ומכבי תל אביב, בטדי לא רגוע ושוב המאמן במוקד

בינואר יהיו שינויים

10 מחזורים מפתיחת העונה וכבר ברור שהפתיחה המאכזבת של מכבי נתניה והיכולת החלשה של מספר שחקנים, עלולה לסדר להם מפגש עם הדלת המסתובבת, או במילים אחרות להיחתך מהקבוצה. בחודש מאי קיוו במועדון שבינואר יצטרכו לצרף שחקן שובר שוויון וחלמו על הצמרת הגבוהה, על תארים והכל נראה וורוד. המציאות התפוצצה לפנים והקבוצה איכזבה עד עתה, לא מעט האוהדים בלחץ, שוב ושוב שמעתי את המשפט הכל כך מוכר: "רק שלא נסתבך בתחתית במאבקי הירידה".

לדעתי, מכבי נתניה לא תהיה שם אך קשה לראות את הקבוצה משחזרת את העונות הקודמות, אני מהמר על מקומות 7-9, שפירושם עונה בינונית ומטה ביחס להשקעה הגדולה מבחינת התקציב שתפח לכ-35 מליון ש"ח. המשחקים שנותרו עד פתיחת חלון ההעברות בראשית ינואר וימשך עד 6 לפברואר, יכריעו את עתידם של מספר שחקנים בקבוצה, זה לא סוד שהמאכזבים יקבלו טופס טיולים ויחתכו החוצה. במועדון לבטח סימנו כמה שחקנים לחיזוק ומחכים לגדולות שישחררו שחקנים שלא ראו דשא. עד סיום הסיבוב הראשון נותרו 3 מחזורים, עם חידוש הליגה משחק חוץ קשה מול הפועל חיפה. לאחר מכן קרית שמונה בבית ומשחק לפרוטוקול בחוץ מול מכבי תל אביב הדורסת. עד אז לבטח יוחלט במועדון באשר לשינויים הצפויים בינואר.

הבעלים, האוהדים, הצוות המקצועי וגם השחקנים עצמם מבינים כי מה שהיה ב-10 מחזורי הפתיחה לא היה טוב בלשון המעטה וכי חייב לבוא שיפור. האם שינויים בסגל השחקנים יעשו את ההבדל? אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים ובעבר המאמנים דרפיץ וברדה עשו כמעט את הבלתי אפשרי, לדעתי המאמנים בגיבוי המוחלט של הבעלים מסוגלים לכך. השאלה הגדולה לקראת חידוש הליגה בשבוע הבא היא האם מכבי נתניה תעשה זאת שוב? ימים יגידו.

מסי מול סווארס מי אמר שכוכבים יש רק בשמיים


חוויית כדורגל בבלומפילד, זה מה שקיבלנו במשחק הידידות בין ארגנטינה לאורגוואי. אומרים שכוכבים יש רק בשמיים. בבלומפילד גילינו שיש גם על הדשא. מסי, אגוארו, דיבלה מול סווארס, קבאני, גודין. הם באו למשחק ידידות אך גילו מחוייבות ורצון לנצח. שתי הנבחרות נתנו הצגה, שהשאירה טעם של עוד. 35,000 צופים נהנו מכדורגל אמיתי, שכדי לראות שכמותו צריך לשלם כמה אלפי שקלים ולטוס לחו"ל. מדינת ישראל ניצחה ובגדול, הטרור לא מנע את קיום המשחק שרק לפני כ-10 ימים היה חשש לקיומו. נבחרות ארגנטינה ואורגוואי הוכיחו לנו שוב שכדורגל הוא סוג של אומנות, ביציעים גילינו שבארץ יש לשתי הנבחרות אוהדים רבים והקרנבל החל שעות לפני השריקה הראשונה. גם הספסרים חגגו, מחוץ לאצטדיון היו ששילמו 1000 שקלים כדי לראות כוכבים על הדשא ובכלל, על הדשא היו שחקנים ששויים כל כך הרבה מליונים, בערך כמו התקציב השנתי של מדינה בינונית. שריקת הסיום הורידה את המסך על ערב ענק.

האלופה לוהטת – חיפה דוהרת ובית"ר מאכזבת

בשבוע הבא חוזרים לליגה לאחר הפגרה. בצמרת, אצל האלופה והמוליכה מכבי תל אביב עסקים כרגיל. האלופה עם 26 נקודות (8 ניצחונות, 2 תיקו) ועם הפרש שערים 0:16, מכבי תל אביב לא ספגה שער ב-10 מחזורים! ופתחה פער של 3 נקודות ממכבי חיפה השניה, 6 נקודות מבאר שבע השלישית, 10 מבית"ר ירושלים הרביעית. מכבי חיפה ששלחה את בית"ר ירושלים לקרשים עושה קולות של מי שתדבר במאבק על התואר. בית"ר ממשיכה לאכזב. אוהדיה שווים אירופה, לאחר ההפסד לחיפה כשהם מאוכזבים הריעו לשחקנים בצורה שלא זכורה לי לאחר הפסד. ביציעים שמענו שוב ושוב שעם המאמן הזה לא נגיע רחוק, בית"ר שיחקה על תיקו וחטפה בראש.

בטדי לחוצים ודורשים תוצאות עם המליונים שחוגג השקיע בקבוצה. בית"ר הפסידה עד עתה לכל הגדולות ולמעט תיקו מול באר שבע הפסידה למכבי תל אביב, הפועל ומכבי חיפה. האם לזה ציפה משה חוגג? האם בשביל מקום רביעי צריך להשקיע מליונים? האם יש פה כישלון מקצועי? כך או כך, בבית"ר מדברים על חיזוק של חלוץ בינואר כשיש שני חלוצים מצויינים כאנתוני וארן ושלום אדרי שלא מקבלים מספיק דקות משחק. יש לי הרגשה שלא יהיה שקט בטדי. האמנם?

מהן ההוצאות של מכבי נתניה בכל משחק ביתי

פעם, מכבי נתניה בנתה גם על ההכנסות במשחקי הבית, שהיו חלק נחשב בתקציב. מאז השתנו פני הדברים, משחקי הבית עברו לאצטדיון המפואר ועם דרישות השיטור והאבטחה, הפכו לנטל על התקציב. במילים אחרות, אי אפשר לבנות על משחקי הבית כמקור רווח. על השימוש באצטדיון משלמת מכבי נתניה 35,000
שקלים נטו ללא אבטחה וגדרות. השיטור והאבטחה נקבעים בהתאם לרגישות המשחק, המינימום במקרה של משחק רגוע הוא 110 מאבטחים. הוצאה נוספת היא עבור גדרות המוצבים מסביב לאצטדיון ובשערים. ויש להוסיף את התשלום עבור האירוח והכיבוד ביציע יהלום.

פירוט ההוצאות לכל משחק ביתי:

שימוש במתקן 35,000 ₪
אבטחה למשחק "שקט" 85,000 ₪

גדרות בהתאם לכמות הצופים – 10,000 ₪ עד 20,000 ₪.
אירוח וכיבוד ביציע יהלום (V.I.P) כ-8000 ש"ח
הסכום יכול לטפס לכ-200,000 ₪ במשחקים נפיצים עם קהל רב כמו המשחקים מול בית"ר ירושלים, מכבי ת"א, הפועל ת"א ובאר שבע וזאת בשל דרישה ליותר מאבטחים.

כלומר, במשחק מול רעננה, כפר סבא, אשדוד ושאר הקבוצות שלא מביאות קהל רב ומן הסתם הקהל הנתניתי נשאר בבית, ההוצאה במשחק ביתי היא כ-140,000 ₪. (הכנסה של קרוב ל-2500 כרטיסים). במשחק מול הגדולות עם קהל רב ההוצאה למשחק היא כ-270,000 ₪. (הכנסה של קרוב ל-4900 כרטיסים). השימוש באצטדיון אינו כולל נזק, כלומר, כל נזק כמו עקירת כסאות וכו' מחייב תשלום נוסף. מה שברור הוא שאוהדי הקבוצה יכולים בעצם ההגעה למשחקי הבית לסייע לקבוצה.

דילוג לתוכן