מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

מכבי נתניה נעצרה בהפסד ביתי 1:0 לבאר שבע לפני כן תיקו מול חדרה והשאלה הגדולה היא האם ישנה נסיגה ביכולת הקבוצה דווקא לפני חצי גמר הגביע? יוצאים לפגרת הנבחרות יש אלופה ויש יורדות.

הפסד ראשון לבאר שבע

מכבי נתניה נוצחה בביתה 1:0, להפועל באר שבע שניצחה לראשונה העונה את נתניה שהאכילה את ה"אדומים" בלא מעט מרורים העונה. מכבי נתניה הציגה יכולת פושרת ויצויין שסיימה מחזור לפני כן בתיקו 2:2 מול חדרה וכאן נשאלת השאלה, האם חלה נסיגה ביכולתה של מכבי נתניה? האם בצ'יראי נעצר שכן לא כבש מזה שני משחקים? למכבי נתניה מצפה המשחק החשוב ביותר של המועדון בשנים האחרונות, ביום שלישי 2 לאפריל מול הפועל חדרה בחצי גמר גביע המדינה. כך או כך, הליגה יוצאת לפגרה בשל משחקי הנבחרת במוקדמות היורו . למשחק מול באר שבע הגיעו רק 5000 צופים, מעט מדי לדעתי, למשחק שכזה. במחזור הבא עם חידוש הליגה ב-30 למרץ, תפגוש מכבי נתניה את בני יהודה בקרב ראש בראש על כרטיס לאירופה ושלושה ימים לאחר מכן, משחק העונה בגביע.
בני יהודה תפגוש את מכבי תל-אביב בחצי הגמר ומי יודע, אולי המשחק בליגה יהיה חזרה גנרלית לגמר הגביע…

הליגה סגורה

העונה הכל כך משעממת כמעט סגורה. מכבי תל אביב הגדילה את יתרונה מהשנייה מכבי חיפה ל-25!!! נקודות ומיותר לציין שהיא האלופה. כנראה שסכנין ואשדוד תרדנה ללאומית ומה שנשאר הוא המאבק על כרטיסים לאירופה ובמאבק הזה תשתתפנה 4 קבוצות: באר שבע, מכבי חיפה, נתניה ובני יהודה. כנראה שמכבי תל אביב תזכה בדאבל כך שהקבוצות שידורגו במקומות 2-4 יתפסו אירופה. במכבי נתניה, בעקבות ההצלחות האחרונות הציבו יעד חדש והוא כרטיס לאירופה ומכאן האכזבה שלאחר ההפסד הביתי לבאר שבע. כך או כך, היעד בהחלט ניתן להשגה ונתניה השלישית מועמדת רצינית לזכות בכרטיס למוקדמות הליגה האירופית.

 

זכייה בגביע וכרטיס לאירופה יאלצו את סגל להזרים כמליון דולר

מי ציפה בקיץ שמכבי נתניה תגיע לאפריל במצב שכזה? לא הרבה. אם מכבי נתניה תזכה בגביע ותתפוס כרטיס לאירופה, יאלץ אייל סגל הבעלים, להזרים עוד כמיליון דולר כמענקים לשחקנים ולצוות המקצועי. ההצלחה עולה כסף ולא מעט. במכבי נתניה לכל השחקנים מענקי דירוג שווים. כל השחקנים יהנו ממענק זהה ומדובר במשכורת נוספת. ההחלטה על כך התקבלה כבר בקיץ ולפיה, במידה ויהיו הישגים, כולם יהנו ללא הבדלים. תקציב השכר לשחקנים כולת דיור וכו' נע מסביב ל 12 מליון ש"ח וצפוי שיגדל בהתאם לתוצאות . התקציב כולו עומד על כ 25 מליון לפני בונוסים, כך שהישגים על הדשא יאלצו את הבעלים להכניס את היד עמוק לכיס ולהזרים בין חצי מיליון למיליון דולר בהתאם להישגים בגביע ובמיקום המקנה כרטיס לליגה האירופית.
יחד עם זאת, המענק מההתאחדות לזוכה בגביע יכסה רק חלק קטן מהעלות ובמכבי נתניה ציינו כי ישמחו עם תהיה חריגה בתקציב בשל הישגים.

 

דילוג לתוכן