מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תספורת בשיער או תספורת בחובות?

כשמדברים על תספורת בשיער, ברור לכולן שעדיף שאיש מקצוע יעשה זאת; כשמדובר בתספורת לחובות, בדיוק אותו הדבר: רצוי מאוד לבדוק היטב מהן הזכויות של החייבים המוגבלים

מאת עו"ד אייל קורסייה

סיפורה של סימה (שם בדוי) הוא סיפורם של אלפים המוצאים עצמם טובעים בחובות, בהגבלות ועוד אין ספור קשיים. סימה בחרה לנהל את תיק החובות שלה אחרת.

סימה צברה בתום לב חובות, כשמרביתם לעירייה כנגזרת לאי תשלומי ארנונה. חובותיה הגיעו לסך של כ- 100,000 ₪ – אותם לא הצליחה להחזיר – גם לא בהסדרים שחתמה עליהם עצמאית ובתקווה שתעמוד בהם – מה שהביא את סימה לדיכאונות קשים ולחוסר תפקוד כללי.

ביום שישי בהיר אחד וממש במקרה, נכנס כותב שורות אלה לאחת החנויות בעיר לרכישת ציוד משרדי וניגש לקופה. דווקא בקשתו לקבלת חשבונית מס לטובת משרד עורכי הדין, הוביל לשיחה עם הקופאית שביקשה לדעת אם יוכל לסייע לה בנושא הוצאה לפועל וחדלות פירעון.

מעניין לעניין, הסתבר כי סימה לא לוותה במהלך השנים על-ידי עורך דין וכותב שורות אלה הסכים לייצגה בתיק מצווה (ללא תשלום).

במסגרת הטיפול הגיע מועד הדיון וסימה הועלתה לדוכן העדים – בו הסבירה, בבכי, על מצבה ומר גורלה. את סימה ליווה, כמובן, כותב שורות אלה שהעלה את טענותיו ואת מסקנותיו בנוגע לנסיבות התיק – כולל טענתו כי אסור בתכלית האיסור לפגוע בקופות הפנסיה של החייבת.

 סופו של דבר: סימה קיבלה הפטר חלוט (מוחלט) לכלל חובותיה, ביטול העיקולים וכלל ההגבלות ועתה חזרה היא לחיים חדשים ונקיים מחובות.

ומהי המסקנה מסיפור זה המבוסס על סיפור אמיתי: תמיד מומלץ לשלם חובות בזמן, אולם לפעמים, בשל קשיים או שכחה, אנו נוטים לדחות הטיפול בחובות. דחיית חובות עלולה לגרום לצעדים ולסנקציות מול החייב – מה שהופך כל חוב פשוט, ובוודאי חוב מצטבר, לעול קשה ולעתים בלתי אפשרי. לכן, מומלץ מאוד תמיד להתייעץ כמה שיותר מוקדם עם עורכי דין המתמחים בתחום הוצל"פ ובייצוג חייבים, לבחינת האפשרויות השונות.

הכותב, עו"ד אייל קורסייה, מומחה להוצל"פ ולייצוג חייבים, טיפול בחדלות פירעון ופשיטת רגל. טלפון: 050-6351208. אתר  www.adv-dk.co.il

דילוג לתוכן