מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"אנחנו ההורים צריכים לדעת לומר – לא!"

אף הורה לא יסכים ולא ירשה לילד המתבגר שלו לנהוג ברכב כל עוד הוא לא למד נהיגה והוציא רשיון! אז למה מה שכל כך ברור ברכב, הפך להיות לגמרי לא ברור ביחס לאופניים וקורקינטים חשמליים?

החוק קובע שמתחת לגיל 16 רכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים היא אסורה!!!!   

כמו כן בתיקון התקנות משנת 2019 נקבע כי מגיל 16 הרכיבה מותרת אך ורק למי שקיבל רשיון נהיגה או לחילופין עבר את מבחני התיאוריה! אם זה לא המצב, עליו לעבור מבחן ייעודי בנושא.

בשנה החולפת תאונות רבות של בני נוער בעיר היו עם כלי רכיבה חשמליים דו גלגליים. תאונות קטלניות!

אז רגע לפני חופשת הקיץ, החלטנו לבוא ולהזכיר לנערות ולנערים וגם להורים כמה מסוכן לרכב על אופניים וקורקינטים חשמליים כשזה בניגוד לחוק.

יו"ר חטיבת הביניים אלתרמן, אתגר פישל פנה אליי בנושא וזאת לאור החמרה בתופעה של הגעה לבית הספר על אופניים וקורקינטים בניגוד לחוק. בחטיבות הביניים כמעט כל התלמידים הם מתחת לגיל 16. זה לא מפריע להם להגיע לבית הספר עם האופניים והקורקינטים החשמליים. בעצה אחת החלטנו שעל אף שנשארו שבועות ספורים לסיום בית הספר, לא נמתין לתחילת השנה ונתריע, נסביר, נזכיר וגם נאכוף בהתאם לחוק!

כסגנית וכמ"מ רא"ה הדבר החשוב לי ביותר, לפני כל דבר הוא ביטחונם של הילדים. חשוב שילמדו ויחכימו, חשוב שידעו ליצור אינטרקציות חברתיות. אבל הרבה לפני – חשוב לי בטחונם האישי. שיצאו מהבית ויחזרו אליו בריאים ושלמים.

בימים שלפני חופשת הקיץ חשבנו שיהיה נכון להזכיר, לרענן את הכללים והסביר מהם האיסורים כדי שכל הילדים שלנו יחזרו הביתה בריאים ושלמים.

יור"ים נוספים מבתי ספר נוספים כמו שטקליס, ליבוביץ', חיים גורי ובר אילן, יחד עם המנהלים חברו מיד לנושא  ובשיתוף עם סגן ראש העיר אלי דלל הממונה על תחום התחבורה והתשתיות, אופיר דנינו מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, מנהל חינוך, מנהל אכיפה ומשטרת ישראל – הכנו תוכנית שלמה הכוללת הסברה בבתי הספר כולל הצגות, הרצאות, חלוקת קסדות לנערות ונערים מעל גיל 16 שרשאים לרכב, הצבה של שלטים בכניסות לבתי הספר.

במסגרת המבצע יישלחו מכתבים להורים. חשוב להתעכב רגע על ההורים. בסוף במרבית המקרים ההורים הם אלה שקונים לילדיהם את הכלים הללו. לא מדובר בכלים זולים ומרבית הנערות והנערים אינם מסוגלים לקנות זאת בעצמם.

אנחנו ההורים צריכים לדעת לומר – לא! מתחת לגיל 16 זה פשוט בניגוד לחוק. אסור!!!

ומעל גיל 16 – רק אחרי מבחן תיאוריה או רשיון.

יש מאחורי זה כל כך הרבה הגיון. נערות ונערים בגיל צעיר אינם מכירים את כללי הכביש. הרבה פעמים הם נוסעים בכלל בכיוונים המנוגדים לכיוון הנסיעה. נכנסים לצמתים בלי לעצור, מרכיבים חברים, שומעים באוזניות במקביל. בקיצור, יוצרים את כל התנאים לתאונה קטלנית!.

לאחר פעילויות של הסברה להורים ולתלמידים בבתי הספר ובהתראה מראש, יחל גם מבצע אכיפה. כי במקרה הזה, הדבר הפך להיות בגדר "מכת מדינה" ואכיפה משמעותית והרתעתית תוכל בהחלט לסייע.

העיריה ורשויות החוק יכולות לעזור אך הרבה מזה נמצא בידיים של ההורים ובשיתוף הפעולה של הנערות והנערים.

מאחלת לכולנו חופשת קיץ נעימה ובטוחה.

הכותבת היא עו"ד שירי חגואל סיידון

סגנית ומ"מ ראש העיר

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן