חנוכה עם צרכים מיוחדים

7 0

במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה ציינו את חנוכה במסיבה עליזה לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם

במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה של עיריית חדרה חגגו את חנוכה לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם.

המרכז, שאותו מנהלת עו"ס שרה מייכור, פועל לשפר את איכות החיים של משפחות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים תוך הגברת תחושת השייכות הקהילתית, ומתן מענים באמצעות קבוצות הורים ואחים, סדנאות, פעולות הפגה למשפחה, איגום והנגשת מידע וזכויות למשפחות.

המרכז למשפחה מהווה מטרייה יישובית עבור אוכלוסיית הילדים והנוער עם צרכים מיוחדים, תוך שיתופי פעולה משמעותיים עם כל הגורמים שעוסקים בתחום, ומשמש פלטפורמה בין-ארגונית המסייעת למשפחות במיצוי זכויות ושירותים קיימים ובבנייה משותפת של שירותים חסרים.

את מסיבת החנוכה חגגו ההורים וילדיהם במסיבה עליזה, עם מוזיקה בביצוע טדי פרנקל, ופעילות פרחים בהובלת ליזה ברוורמן. ההורים וילדיהם שרו, שזרו זרים, ובעיקר שמחו בשמחת החג.

את האירוע כיבד בנוכחותו סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה רומן גישר, שהתרשם מהפעילות ואמר: "חשוב לי שכל משפחה שיש לה ילד עם צרכים מיוחדים תכיר את המקום ותשתתף בפעילות הזו".

המשפחות יצאו מהאירוע עם מתנות ומשחקים שתרמו הורי רשת הגנים לוגוס בהנהלת אינה קירייבה. אינה עלתה מאוקראינה לפני 10 שנים ונושא הצרכים המיוחדים נגע לליבה. היא הביעה את רצונה להמשיך את הקשר עם המרכז למשפחה גם בעתיד.

כמו כן נתרמו מארזי שוקולד וממתקים לחנוכה על-ידי ועד העובדים בבזק, ובנוסף למשחקים החדשים פינקו הורי גן לוגוס את המשפחות בממתקים וסופגניות. הערב היה עליז ומשמח, והביא הרבה אור למשפחות.

לדברי שרה מייכור, לקראת השנה הבאה פועלים להקמת קבוצות והיצע פעיליות עם דגש על האבות, וזאת בנוסף לפעילויות שכבר קיימות להורים, לאמהות, לאחים ולסבים וסבתות.

Related Post

שבת מתוקה לשורדי שואה

Posted by - 13 באוגוסט 2020 0
בשכונת גבעת אולגה פועל מיזם התנדבותי שנועד ליצור חיבור עם שורדי שואה בשכונה ולחלק להם חלה ושי בימי שישי ראש…

כושר בפארק הנחל

Posted by - 16 ביוני 2019 0
מתקני כושר שהוצבו בפארק הנחל משדרגים את חוויית הבילוי בפארק, בנוסף לפינות ישיבה, מתקני משחקים, אטרקציות תיירותיות וטיולים בחיק הטבע. …

זוכרים ולא שוכחים

Posted by - 20 באפריל 2020 0
סיפורו של שלמה בובה, גיבור ששרד את השואה בעזרתה של משפחה מאמצת בהולנד, עלה לארץ והקים משפחה כאן בחדרה מאת ניר בן חיים בחדרה חי מזה 60 שנה ניצול שואה שלמה בובה –  שעבר את מרבית  תקופת השואה אצל משפחה מאמצת בהולנד. שלמה שנולד להורים בתקופת השואה איבד את אימו במצעד המוות באושוויץ. אביו שניצל הספיק להעבירו למשפחה מאמצת בהולנד טרם נלקח על ידי הנאצים. שלמה בובה  עולה לארץ בגפו  ולאחר שירות צבאי מתיישב בעיר חדרה מאז שנת  1960 את שירותו הצבאי הוא עושה בחיל צנחנים בגדוד 50 תחת המפקד ההרואי דני מט.   סיפורו של בובה הוא  אחד הסיפורים היותר מרתקים  של ילדים שניצלו בשואה. הוא מועבר כאמור למשפחה מאמצת בהולנד אשר מסתירה אותו למעלה מ-3 שנים. שלמה  אינו יודע מה זה יום  ומה זה לילה. אסור לילד לצאת החוצה לשחק עם ילדים בני גילו. אסור לו לחגוג  ימי הולדת ועליו להסתתר בביתו במשך כל היום. במיוחד כאשר היו מגיעים מבקרים הביתה נאלץ לרדת למרתף ולשמור על שקט מוחלט.  שלמה מציין את המזל הגדול שנפל בחלקו ומשווה אותו לאורך כל השיחה עם  הילדה אנה פרנק. לאנה אומר שלמה לא היה מזל כי הגויים הלשינו עליה. לי היה מזל ואף אחד לא הלשין עלי כי אותי המשפחה האומנת החביאה בצורה מושלמת. התפנית בחייו היתה כאשר עם תום המלחמה בחודש מאי 1945 נקרא שלמה בובה הילד לאחד החדרים בדירה בה הוסתר ונתבקש לזהות אורח שהגיע למשפחה המאמצת. "…איני מכיר אותו אמר שלמה, זהו אביך אמר אביו המאמץ…" ההתרגשות היתה גדולה.  שלמה הבין כי אימו נרצחה במחנה אושוויץ וכי אין בכוונתו של אביו לעלות לארץ  ישראל. שלמה לקח יוזמה ועלה לארץ ביוזמת הסוכנות היהודית עם קבוצה של צעירים וכל מצא עצמו בתחילה בשנת שירות ולאחריה התגייסות לשירות צבאי מלא. שלמה נישא לציפי,  ילד שלושה ילדים וכיום יש לו 7 נכדים וזהו בעצם הניצחון  של שלמה על הנאצים. מאחר ונכפה עלינו הנגיף הנוראי "קורונה", נבצר משלמה לעמוד ולהמשיך להיות איש עדות המספר את סיפורו של ילד  באחת המלחמות הכי קשות שידעה ההסטוריה. 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות