חכם מה הוא אומר? מדוע עבודת צוות טובה מהווה מרכיב מרכזי בהצלחה של הארגון?

9 0


האם אתם יודעים לעבוד בצוות? זו אחת השאלות שתשאל באופן גלוי או סמוי בראיון עבודה.
ומה הסיבה לכך?
עבודת צוות טובה עשויה להוביל להצלחתו של הארגון, הגעה לשיאים כלכליים, רווחיות, הגשמה של מטרות הארגון והחזון והשגה של יעדים אישיים וארגוניים.

עבודת צוות טובה כרוכה בעבודה בסינרגיה, תיאום, שמירה על ערכים משותפים ומטרות משותפות וכן שמירה על רמת אמון גבוהה, קבלת דעות שונות וגילוי של סבלנות.

ומה עם הפן האישי? חוזרים ליסודות,

עבודת צוות טובה יוצרת מחויבות להשגת המטרה וכן אחד כלפי השני ובנוסף הופכת את הארגון למקום שכיף לעבוד בו וזו אחת הסיבות לשימור של עובדים.

כמו כן, יועצים ומנהלים בארגון מעידים שארגון הינו מערכת חברתית ושמתחילים לעבוד בחברה חדשה אומרים כי לצד הלימוד של התפקיד יש לפתח קשרים עם חברי הצוות ולגבי הדבר שאסור לדבר עליו להלן: ("הפוליטיקה הארגונית") הם ממשיכים ואומרים שקל לא לקדם את גאון הדור, אלא מישהו שמחבבים.

השלם גדול מסך חלקיו, האומנם?

קבוץ מעגן מיכאל התבסס על ענפי דיג וחקלאות. בראשית שנות השישים החליטו כמה מחבריו, שיש לבסס את כלכלת הקיבוץ על תעשיה. החברים עודד וינקלר ואורי ורבר החליטו, להקים מפעל למוצרי השקיה מפלסטיק, ולצידם מוצרים נוספים מפלסטיק. שני בעלי החזון הקימו סביבם קבוצה קטנה, עם החברים יצחק קנטר, בוריס גל ונסים כהן, שפיתחו את הרעיון. ב 27 לינואר 1963 התכנסה אסיפת חברים, כדי לאשר או לדחות את הצעת הצוות המייסד. להקים את מפעל פלסאון. אחרי ויכוח סוער, זה אושר פה אחד. האישור לא הושג בקלות, כי כמה מהחברים טענו תחילה שיעד הקיבוץ הוא חקלאות ויצור מוצרים מן הטבע, ולא מוצר תעשייתי. המייסדים שכנעו אותם. היום מניות החברה רשומות בבורסה והחברה רווחית.

ב-1934 הגיע לביקור בארץ ישראל הכנר היהודי בעל המוניטין ברוניסלב הוברמן. תוך כדי ביקור נולד אצלו רעיון: להקים תזמורת פילהרמונית יהודית, שתתבסס בחלקה על נגנים יהודים שגורשו מגרמניה על ידי הנאצים, יחד עם נגנים יהודים. הוברמן ידע כמובן שאדם בודד אינו יכול להיות תזמורת. אמר ועשה, הוא שכנע נגנים יהודים לעלות לארץ ישראל. הם באו מגרמניה, אוסטריה, הולנד, צרפת, ליטא, ארצות הברית ומדינות אחרות. הגיעו גם חמישה מנצחים. הוברמן שיכנע את המנצח העולמי ארתורו טוסקניני לנצח על הקונצרט הראשון של צוות המנגנים היהודי, שנערך בתל אביב ב-26 בדצמבר 1936. הצלחתו האדירה של הקונצרט ביססה מיד את מעמדה של התזמורת. עד היום היא פעילה כצוות של עד עשרות מנגנים, עם ועד והנהלה ותקנון ברור מה מותר ומה אסור.

כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב
מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי.

Related Post

מינוי חדש

Posted by - 15 ביולי 2020 0
שגיא רוכל, בן 50, נשוי ואב לשלושה מונה כגזבר עיריית נתניה השבוע.  רוכל כיהן עד לאחרונה כגזבר עיריית כפר סבא.…
כלי נגישות