חישוב תשואה לדירה להשקעה – הוצאות שיש לקחת בחשבון

6 0

כשמחליטים להשקיע בשוק ההון, יש לקחת בחשבון את עלויות המיסוי והמניות בגין הרווחים מההשקעה, כשבדרך כלל אין הוצאות נוספות שנלוות לעניין. עם זאת, כשמחליטים להשקיע בנדל"ן לעומת זאת, ישנן לא מעט הוצאות נוספות שיש לקחת בחשבון. על כן, כשניגשים לבצע חישוב תשואה לדירה להשקעה בכדי לדעת כמה עומדים להרוויח ממנה בפועל.

חישוב תשואה לדירה להשקעה חייב להכיל את ההוצאות הנלוות

אילו הוצאות יכולות להיות לנו כשאנחנו משקיעים בדירה? ובכן, כשתרצו לבדוק חישוב תשואה לדירה להשקעה תגלו שיש לא מעט:

  • מיסוי מרווחי הדירה ובעת רכישתה – בראש ובראשונה, ישנם מיסים שעל אדם לשלם בגין אותה דירה שרכש. אלו מיסים הכוללים מס רכישה אותו יש להסדיר בעת רכישה הדירה, וכן מיסים נוסף בגין ההכנסה מהשכרת הדירה או מכירתה. דעו מה המדינה דורשת מכם וכך תגיעו מוכנים יותר לתהליך.
  • ניהול שוטף – כשאדם מחליט לרכוש דירה להשקעה, מתווספות עם הזמן הוצאות נוספות גון תחזוקה שוטפת, תיקונים, שיפוץ במידה ומדובר בדירה ישנה שנרצה להעלות את הנכס שלה, ועוד. אלו הוצאות שיש לסכום ולהביא אותן בחשבון.
  • הוצאות בגין רכישת הנכס – עוד בשלב הרכישה, תגלו שישנן הוצאות נוספות שיש לשלם. למשל, העמלה לסוכנות התיווך, ימי העבודה והזמן שלקח כדי לאתר את הנכס המדויק עבורכם, ועוד.
  • ריביות משכנתא – רוב האנשים לא מחזיקים סכום נזיל לרכישת דירה. על כן, עליהם לקחת משכנתא מהבנק, מה שכמובן עולה כסף רק מפאת התהליך. למשל, אם אדם לקח משכנתא ל-20 שנה, הוא צפוי לשלם 1.5% מערך הקרן שלווה. יש להביא את סכומי העתק האלו לתשומת הלב וסדר היום, ולקחת אותם בחשבון.

העניין הוא שבפועל, ההוצאות הללו לרוב לא נלקחות בחשבון על אף שבלעדיהן לא ניתן יהיה להשקיע בדירה. בכדי לדעת באמת כמה תרוויחו מהדירה, עליכם לדעת כמה כסף גם תוציאו עליה. כשמבצעים חישוב תשואה לדירה להשקעה חייבים לכלול גם את ההוצאות, ולהפחית אותן מההכנסות שלרוב יכללו את השכירות עצמה, ואת ערך מכירת הדירה יחסית למחיר שבו רכש אותה המשקיע בפועל.

אל תוותרו על החלומות שלכם

לסיכומו של עניין, אם מחליטים לרכוש דירה יש לוודא היטב מהן ההכנסות והוצאות לרכישה ולשכירות. בהתאם לכך, תוכלו לבחור את אפיק ההשקעה המשתלם ביותר וליצור מסלול השקעה מדויק לצרכים והדרישות שלכם. באמצעות חישוב תשואה לדירה להשקעה תעשו לעצמכם סדר בכל הבלגן ותדעו בדיוק כיצד לגשת לרכישה הגדולה ביותר בחייכם, לפחות עד כה. אין ספק שמדובר ברגע מרגש, אבל כדאי לזכור שאם לא עושים את זה כמו שצריך, ההתרגשות הגדולה עלולה להפוך גם לחרדה כלכלית שתלווה אתכם לאורך שנים רבות. הדרך לחסוך את הסטרס מעצמכם, היא לקבל ליווי מקצועי מגורם שמכיר את עולם המשכנתאות ויוכל להכווין אתכם, אל העסקה המשתלמת ביותר.

.

Related Post

קייטרינג חלבי מומלץ לכל אירוע

Posted by - 30 במאי 2019 0
קייטרינג חלבי מומלץ הוא קייטרינג יצירתי המאפשר מרחב עצום של חשיבה והחלטה משותפת עם הלקוחות לצורך תכנון האירוע. קייטרינג חלבי…

מי הגיע להתרשם מדגם פיאט החדש, מה עשו שיר אלמליח, ישראל אהרוני, שירה איסקוב ועוד בתערוכה חדשה וגם – הסיבה שתגרום לכם להגיע למכון כושר ריבורן במלון כרמל

Posted by - 15 ביולי 2021 0
את הכניסה החגיגית של דיירי תוכנית הראליטי האח הגדול .. כולנו ראינו .. חמישה עשר מתמודדים מעניינים במיוחד ביניהם פייבוריט…
כלי נגישות