מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קולי נאלם ליבי נרגש, בא לשכונה תיכון חדש …

"קמפוס עולם" הוא בית ספר שמתוכנן במסגרת "קול קורא" לבתי ספר חדשניים של משרד החינוך, בתמיכתו ובשיתוף פעולה עם בית ברל. הוא מתוכנן על ידי ליואי דבוריינסקי אדריכלים, המתמחים בפיתוח בתי ספר חדשניים.

לדברי האדריכלים, התכנון מנסח מחדש מה זה בית ספר: אין בו כיתות אם, המבנה שלו הוא מבנה של בתים המציעים מגוון של חללים פנימיים בעלי מאפיינים שונים המזמנים תנועה ולימוד בסביבה דינאמית ומותאמת לסוג הפעילות. בתוך כך מאפשר התכנון מידה רבה של בחירה איך ואיפה ללמוד. למשל למידה רבה תיעשה  בעזרת קורסים אקדמיים באנגלית  MOOK שדורשים חללים קטנים ועבודה בקבוצות, כאשר מימוש הרעיונות יתבצע בעולם האמיתי באמצעות תנועת אקטיביסטית בין המרחבים.

דגמים ואבות טיפוס יבנו במרחבי מייקרים מקצועיים וחלק מהמרחבים יאופיינו כמרחבים למפגשים גדולים, חלקם למפגשים אינטימיים. כמו כן מתוכננים מרחבים ביתיים של סלון ומטבח בכל בית על מנת ליצור רווחה ונינוחות והשראה ולתרום לתחושת השייכות של כל תלמיד.

כל בית מחובר לשטח חוץ בצורה ישירה ויוצא או למרפסת או לחצר משלו שמאפשרת שהיה ולימוד גם בחוץ. הפרוייקט כולל אודיטוריום ל – 300 איש שישרת גם את הקהילה ויהיו בו מגרשי ספורט יחודיים לכדורגל חופים.

אתי דהן, ראש מנהל חינוך וחברה: "התלמידים יעסקו בתיקון עולם סביב בעיות אקטואליות, מעשיות וחברתיות. בתהליכי חקר התלמידים יפתחו פתרונות רלבנטיים לבעיות ואף יממשו את הפתרון המוצע בתנועה אקטיביסטית."

קרדיט הדמיות:  ליואי דבוריינסקי אדריכלים

דילוג לתוכן