מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ליל המדענים ב"פלנתניה"

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

ביום חמישי ה-22 בספטמבר החל משעות אחר הצהריים, יפתחו מוסדות המחקר ומוזיאוני המדע ברחבי הארץ את שעריהם לקהל הרחב ויציעו מפגשים בגובה העיניים עם מדענים ומדעניות, הרצאות, ניסויים, סדנאות ופעילויות מדע לילדים. ב"פלנתניה" הפעילויות יחלו בשעה 17:00 ויכללו שלל הפעלות ייחודיות לכל המשפחה. המבקרים מוזמנים לקחת חלק בפעילות רובוטיקה חווייתית, בגן המדע יתקיים מדי שעה סיור מודרך עם מדריכי הפלנתניה, עוד יעבירו המדריכים סדנאות מרתקות בנושא כח הכבידה וסדנאות כימיה. באולם הרב תכליתי יתקיימו הרצאות נפלאות בנושא תעשיית החלל הישראלית עם המרצה יהודה קופלמן (בשעה 21:00) וסיפור האנושות והמקור של היקום עם המרצה סהר רם (בשעה 20:00). מלבד כל אלו, מופעי הפלנטריום יתקיימו גם הם מדי חצי שעה והמבקרים יהנו מצפייה במופע נפלאות היקום – תמונות נדירות מטלקופ החלל האבל והסרט אייבקס על רכב החלל של NASA.

ה"פלנתניה"- מרכז מדע, חלל ותרבות ע"ש מדראמה, נפתח בתחילת הקיץ וכבר מהווה מוקד משיכה ואטרקציה ייחודית, תיירותית וחינוכית לתושבי העיר ומבקריה. מדובר במרכז מדעי החלל ואסטרונומיה, שכולל את השילוב הייחודי בין פלנטריום דיגיטלי משוכלל בו בעתיד יהיו פעילויות והסבר על הכוכבים, גן יפני, גן מדע אינטראקטיבי, בריכות אקולוגיות, אולם הרצאות וכיתות פעילות שאחת מהן מעוצבת כחדר יפני. המתחם נועד לשרת את כלל האוכלוסייה ומציע מגוון רחב של פעילויות וסדנאות המותאמות לכל הגילאים. הפלנטריום והגן המדעי יספקו לילדים ומבוגרים כאחד, חשיפה לעולם מדעי החלל, האסטרונומיה והפיזיקה וכן הצצה לעולמה המופלא של התרבות היפנית.

 

הפעילויות מותאמות למגוון גילאים והכניסה בליל המדענים היא ללא תשלום, אך יש צורך בהרשמה מראש לסדנאות, סרטים והרצאות. על מנת לשריין מקומות ניתן ליצור קשר עם הפלנתניה בטל'

09-7485760או בעמוד הפייסבוק- "פלנתניה- Planetanya"

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן