מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בצל הקורונה: תלמידי החינוך המיוחד בנתניה חוזרים לשיגרה

אחרי ימי טלטלה ושבירת שגרה חריגה, בהתרגשות מסוימת ובחשש החלו ביום שלישי השבוע, תלמידי החינוך המיוחד בנתניה וצוותיהם, את החזרה לשגרה.

מהיום, 22.4.2020 הצטרפו אל מוסדות החינוך המיוחד, גם צוותי החינוך המיוחד בכ- 45 בבתי ספר רגילים עם תלמידיהם.

כידוע, על פי הנחיות משרד החינוך הוחרגו תלמידי החינוך המיוחד, ביניהם תלמידים במוסדות חינוך מיוחד, תלמידים בכיתות קטנות בבית ספר רגיל ותלמידים שנמצאים בשילוב פרטני עם צרכים ייחודיים בכיתות רגילות , מן הגן-יב'.

הפעילות מתנהלות בכפוף להנחיות משרדי הבריאות והחינוך תוך הקפדה על התחככות מינימלית קבועה, מצומצמת ביותר של עד 3 תלמידים ושלושה אנשי צוות.

במקביל נמשכת לכל התלמידים עבודה אישית ורבה במרחב הווירטואלי.

יצויין כי מאז יום ראשון נמצאים המנהלים והמורים בהכנה מורכבת לקראת קליטת התלמידים שהתאפשרה כאמור לראשונה החל מיום ג'. מנהלים וצוותי החינוך בדקו והתאימו באופן פרטני את תכנון מערכת שעות לכל תלמיד. כמו כן נעשו עבודות ניקיון בבתי הספר ביסודיות.

הלימודים נפתחו בבתי הספר –"מורשה", "גוונים" ו"יהודה הלוי". בנוסף התקיימו לימודים ב- 60 – גני החינוך המיוחד.

תלמידים ומורים כאחד התייצבו עם ברק בעיניים נכונים למשימה, שמחים לחזור לשיגרה החדשה.

התלמידים החלו את לימודיהם במתכונת ראשונית מצומצמת, בתוכנית של כ- 3 שעות ביום, פעמיים בשבוע, בתקווה שעם אישור והנחיות מתאימות של משרדי הבריאות והחינוך תלך ותתרחב שגרת הלמידה והנוכחות בבתי הספר בגנים.

אסתי יוסף, מנהלת אגף החינוך המיוחד במינהל החינוך העירוני: "תודה והערכה גדולה לכל המנהלים, המורים, הגננות, הסייעות וכל עובדי המינהלה שנענו לצורך להיות  הסנונית הראשונה לחזרה לשיגרה."

דילוג לתוכן