מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אלוף האולימפיזיקה

שם הכתב:  אפי ישראל

אולימפיזיקה הדתית נערכה במרכז האקדמי לב ירושלים וזכה במילגת לימודים, מדובר באירוע מסורתי המתקיים מזה חמש שנים בקמפוס לב ובקמפוס טל במרכז האקדמי לב בירושלים ומיועד לתלמידי ותלמידות הישיבות והאולפנות.

בתחרות, נטלו חלק מאות תלמידים ותלמידות הלומדים במגמת 5 יח"ל לבגרות בפיזיקה בכיתות י"א וי"ב במוסדות הציונות הדתית מכל רחבי הארץ, אשר הגיעו לתחרות במסגרתה פתרו מבחן ברמה אוניברסיטאית בפיזיקה.

נמסר כי במהלך היום, שמעו המשתתפים והמשתתפות הרצאות על "הכח של האור הבלתי נראה" שהעביר הרב יהונתן אורן, ראש מדרשת "טל" ובוגר הטכניון, "מסע ביקום ובחלל עם איינשטיין" מפי חנה אלבז בוגרת תואר שני בפיזיקת קוונטים באוניברסיטת בר אילן, והרצאה על כוכבי הלכת והשמש בליווי סימולציות והדגמות מפי טניה פודולסקי וד"ר אמיר בן שלום ממוזיאון המדע ומצפה הכוכבים בגבעתיים.

בהמשך התקיים משחק פיזיקה אינטרקטיבי-טכנולוגי נושא פרסים לכלל המשתתפים, ולאחריו הוצגו פתרונות לשאלות המבחן.

חיה רובינשטיין, מנהלת בית הספר תמר אריאל, ציינה השבוע כי בית הספר מכוון את תלמידיו לשאוף למצויינות, מצויינות בתחום הלימודי והערכי. ההשתתפות באולימפיזיקה הינה פלטפורמה נוספת לקידום הישגי התלמידים ומאפשרת להם לפגוש את המדע גם מחוץ לגבולות הכיתה. אני גאה בתלמידינו ומאמינה שאנחנו מעניקים להם את האפשרות לרקום חלומות ולשאוף להגשמתם ולהבין שאם מכוונים גבוה – גם השמים אינם הגבול."

 

דילוג לתוכן