חיינו השתנו, הדר הייתה האור שלנו

7 0

הדר נרצחה בפיגוע בשער שכם בירושלים ב-3/2/2016. חודש לפני יום הולדתה ה-19. מאז אותו יום מר וכואב הכל השתנה.

טור אישי / עופר כהן על בתו הדר הי״ד

נחזור ליום חמישי שלפני, המשפחה בהרכב מלא מגיעה לטקס ההשבעה במהלכו הושבעה הדר כלוחמת במשמר הגבול, קיבלה תעודת שוטרת ונשק. בדרך הביתה הדר היתה מלאת שמחה על כך שעמדה במשימה והגשימה חלום. כל הסופ"ש שהיה האחרון בחייה, דיברה על עתידה וכוונותיה להמשיך לתרום לביטחון המדינה. סיגלית ואני עם האחים מור וירין עטפנו אותה באהבה ושמענו ממנה משפט שכמה ימים אחרי כן, לצערנו הגשים את עצמו: "אתם עוד תשמעו עלי" אמרה ואכן, שלושה ימים אחרי המדינה כולה שמעה עליה. הדר הוקפצה עם 3 חברותיה לשער השכם, הימים ימי פיגועים, תוך כדי פיטרולים, הדר זיהתה שלושה חשודים והפנתה את תשומת לבו של מפקד הכח וזה ביקש מהם להזדהות, המחבל הראשון הוציא סכין ונוטרל, השני רץ לעבר חברתה החיילת והחל לשסף את גרונה, הדר ראתה זאת ומייד דרכה את נשקה, ירתה צרור והרגה את המחבל מבלי לפגוע בחברתה ובכך הצילה את חברתה ושילמה בחייה. מחבל שלישי שהתחבא מאחורי עץ ירה בהדר, הוא חוסל ע״י שוטר שעבר בקרבת מקום.

הצער עמוק, החיים השתנו

מאז המקרה כל המדינה עוטפת את המשפחה באהבה, וסיפור גבורתה של הדר מוזכר בכל מקום. החלטנו ללכת בדרכיה – האחות הגדולה מור התגייסה לשורות המשטרה והיא כיום קצינת חינוך והדרכה. האח הצעיר ירין, התגייס לפני שלושה שבועות למשמר הגבול.

אני מרצה כמה פעמים בכל חודש על המקרה ביחידות צה״ל, מג״ב, בתי ספר ומכינות קדם צבאיות, הכל בהתנדבות מלאה כמובן.

המשפחה הכואבת בחרה בחיים. כמה שנים לפני כן, הורי נפטרו בפרק זמן קצר, הדר החליטה לקעקע בידה את שמותיהם ומעל קעקעה כתר, כשאמרה שברצונה להתגייס למשמר הגבול, הסבא היה מוטרד והיא שהיתה מאמינה מאד ומתפללת כל יום אמרה: "בורא עולם מחליט וכשירצה יקח אותי ולא דקה לפני". המשפט הזה כמו הרבה משפטים אחרים שאמרה, מחזקים אותנו, היא עשתה את מה שרצתה. אנו שואבים ממנה את הכוח להמשיך ולתרום למדינה. הדרך שלנו לנצח את אויבנו היא להמשיך הלאה, הם לא ישברו אותנו, אנחנו נשבור אותם. אני בטוח שהדר גאה בנו על כך שאנו ממשיכים קדימה. הדר השאירה לנו צוואה לא כתובה, להמשיך קדימה. סיגלית ואני חזרנו מיד לעבודה אך מקדישים זמן גם להנצחתה, אנו ממשיכים את דרכה.

עד עתה, הדר הונצחה בגני ילדים בנתניה ובאור יהודה, 3 ספרי תורה, 14 תינוקות על שמה, זן תות שדה ביוזמת שר החקלאות קרוי על שמה ומדרשיה לבנות בירוחם.

בימים אלה מוקם מרכז הדר מול ביתינו באור יהודה ובמרכז יוקמו שני בתי כנסת ומעליהם מרכז הנצחה גדול בו יהיה אולם הנצחה, להרצאות ולהכנת מתגייסים לצה״ל.

מאז 3/2/16 הכל השתנה, החיים אינם אותם חיים. היא כל הזמן איתנו, כלום לא מנחם ולא ינחם חוץ מהגאווה בהדר, שנקטפה בגיל 18 ו-11 חודשים.

כאוהד בית"ר ירושלים, שמגיע לכל משחק ויושב ביציע המזרחי, מאז המקרה בכמה משחקים הונף שלט – הדר כהן הי"ד ושלט נוסף – על חומותייך עיר דוד הפקדתי שומרים. בתקופה הראשונה, במשחקים ב״טדי״ הקהל עמד על רגליו עם מחיאות כפיים במשך דקה.

הצורך להנציח את הדר והאהבה מכל הציבור מחזיקים אותנו מעל המים.

יהי זכרה ברוך.

גופים המעוניינים בהרצאות ללא תשלום בשעות הערב

מוזמנים להתקשר 054-9033367

כמו כן, ניתן להצטרף לעמוד הפייסבוק המוקדש לזכרה של הדר כהן הי״ד

חפשו בפייסבוק: hadar.cohen.official

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 10 בדצמבר 2020 0
תיקו 0:0 נוסף למכבי נתניה שצברה 3 נקודות מ-12 בארבעת משחקיה האחרונים, מה שהלך בקלות ב 4 מחזורי הפתיחה, הפך…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 28 בינואר 2021 0
הפסד ביתי למכבי נתניה 3:1 מול מכבי תל אביב  ביום ראשון מכבי נתניה תארח את מ.ס. אשדוד שבסיבוב הקודם…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 10 ביולי 2019 0
מכבי נתניה יצאה למחנה אימון בפולין הסגל כמעט הושלם, מה שמאפשר לצוות המקצועי לבנות את הקבוצה ושיטת המשחק וברור לכולם…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 11 באפריל 2018 0
תיקו 1:1 מול הפועל חיפה וכנראה שנתניה תגיע לאירופה רק דרך משרד נסיעות… ו ו סגל חייב להשאיר את סבע…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות