חותמים בגאווה

8 0

ראש העיר נמנה על ראשי הרשויות שחתמו על אמנה לזכויות הקהילה הגאה בעירם, במטרה להבטיח מרחב מכבד ושוויון זכויות.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן נמנה על ראשי רשויות מקומיות שחתמו על אמנה לזכויות הקהילה הגאה בעירם, בטקס שהתקיים בלשכת ראש עיריית תל אביב רון חולדאי.
כ-30 ראשי רשויות חתמו על האמנה, בה הם קוראים "לכל הרשויות המקומיות בישראל לקיים תהליך של שיח ולמידה בדבר צרכי הקהילה הגאה ביישוביהם, וזאת במטרה להבטיח לחברי וחברות הקהילה הגאה החיים בהן חופש ושוויון זכויות; לפתח מענים ייעודיים ומותאמים לצרכיהם, ליצור מרחב מאפשר ומכבד, ולהתייחס באופן שוויוני לכל איש ואישה ללא קשר לנטייתם המינית או זהותם המגדרית".
בטקס החתימה נאמר כי להט"בים מתגוררים בכל הרשויות המקומיות במדינה, ובכל קבוצות בחברה הישראלית, וכי ראשי הרשויות שחתמו על האמנה מקדמים סביבה מכבדת, בטוחה וסובלנית כדי שלהט"בים בישראל ירגישו רצויים ביישוב מגוריהם. עוד נאמר כי ראשי הרשויות החותמים, מעלים על נס את ערך השוויון ומקדמים את ישראל צעד נוסף לקראת היותה מדינה מתקדמת ונאורה.
יצוין כי חדרה נחשבת למובילה בתוכניות התמיכה והטיפול שהיא מקיימת לטובת נוער וצעירים להט"בים ובני משפחותיהם, ומפעילה באופן מסודר ומתוקצב תוכניות שבעבר הופעלו רק על-ידי עמותות שונות המקדמות את זכויות הקהילה הגאה.
ראש העיר צביקה גנדלמן, התומך בעשייה הטיפולית-תמיכתית העירונית, אמר כי עיריית חדרה פועלת להעצים את תחושת השייכות החברתית, הקהילתית והעירונית בקרב תושביה, ללא יוצא מן הכלל, ולספק מענה וסביבה בטוחה לצורכיהם של כל האוכלוסיות בעיר. גנדלמן: "האוכלוסייה הלהט"בית היא חלק בלתי נפרד מחדרה, וככאלה הם זוכים לחיבוק החם של העירייה. אני מאמין שהתמיכה העירונית מסייעת מבחינות רבות, תוך ידיעה וגאווה שבעיר שלהם פועלים לקבלת האחר באופן שוויוני ומכבד".

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות