חוששים מהשתלת שיניים? כך תעברו את הטיפול ללא חרדה וללא כאב

6 0

טיפולי השתלות שיניים הם טיפולים מורכבים אך יעילים במיוחד, שבאים לתת מענה למטופלים אשר איבדו שיניים בשל תאונות או מחלות, לבעלי שיניים חלשות, פגועות וחולות, אשר לא ניתן להציל באמצעות טיפולי השיניים המסורתיים.

ככלל, תמיד כדאי ונכון לעשות ככל הניתן על מנת להציל שן קיימת, גם אם פגועה מאוד. מגוון טיפולים משמרים, טיפולים משקמים וטיפולי אסתטיקת הפה והשיניים מיועדים להגנה ולהצלה של שיניים קיימות, כאשר עקירת השיניים ותהליכי השתלת שיניים הם בבחינת אפשרות אחרונה.

 השתלות שיניים מתבצעות ברובן בשלבים, וכוללות עקירה מוחלטת של השיניים הקיימות, החדרה והברגה של שתל טיטניום המהווה את החלופה לשורש השן,  העמסת השתלים תוך המתנה בת חודשים אחדים לקליטה שלהם בעצמות החניכיים, חיפוי באמצעות כתרים זמניים ובהמשך חיפוי באמצעות כתרים קבועים.

התהליך כולו, לרבות פירוט הטיפולים המורכבים, מרתיע מטופלים רבים אשר מבקשים לזכות בשיניים בריאות ובחיוך יפה, אולם חוששים מתהליך מתמשך, עתיר אי נוחות וכאב.

טכנולוגיות חדשות וחומרים ייחודיים מאפשרים כיום טיפולי שיניים מכל הסוגים תוך הפחתה ניכרת של רמת הכאב ואי הנוחות, עד לחוסר תחושה מוחלטת, ללא תופעות לוואי ובבטיחות מוחלטת.

בין שיטות הטשטוש וההרדמה בטיפולי שיניים:

הרדמה מקומית- הרדמה מקומית היא ההרדמה הנפוצה ביותר, כאשר זאת מתבצעת באמצעות הזרקת חומר הרדמה לאזור הטיפול. הרדמה מקומית היא יעילה במיוחד ומספקת תחושת נימולות מוחלטת סביב אזור הטיפול ומתפוגגת בתוך זמן קצר לאחריו. הרדמה זו מאימה למרבית סוגי הטיפולים המקומיים, כאשר חסרונה הוא תחושת ההזרקה שאינה נעימה אף היא ומאיימת על מטופלים בעלי נטייה לחרדה. מרבית רופאי השיניים מסייעים לבעיה באמצעות מריחת חומר מאלחש סביב החניכיים בטרם מתן הזריקה.

הרדמה מקומית פחות מתאימה לטיפולי שיניים ממושכים ומורכבים ו/או לטיפולים המתקיימים בכל הפה באותו מעמד.

סדציה- טיפולי שיניים תחת סדציה הם הנפוצים בביצוע השתלות שיניים. סדציה היא הרדמה קלה, אשר מתבצעת באמצעות החדרת חומרי הרדמה לגוף המטופל, בהזרקה דרך הוורידים, אשר יוצרת תחושה של  שינה קלה ומאפשרת את קיום הטיפול, ללא תחושת כאב בעבור המטופל.

בשונה מהרדמה כללית, הרדמה בשיטת הסדציה היא בטוחה יותר ודורשת פחות היערכות, מאחר ואינה כוללת דיכוי נשימתי. הסדציה למעשה דומה לשנת לילה עמוקה. מדובר בשיטה מוכחת ביעילותה ובטוחה, אשר מובילה בענף טיפולי השיניים והשתלות השיניים בפרט, למניעת חרדה, הקלה על חששות המטופל ומניעת תחושת כאב. עם התפוגגות החומר המטופל יתעורר בהדרגה ולא יזדקק לזמן הסתגלות והשגחה.

הרדמה מלאה- ביצוע טיפולי שמיים בהרדמה מלאה הם ההעדפה של מטופלים רבים הסובלים מחרדות, לצד צורך בטיפולי שיניים ממושכים ומורכבים. הרדמה מלאה מחייבת חיבור למוניטור וליווי של רופא מרדים את תהליך הטיפול כולו, כאשר המטופל סופג חומרי הרדמה בריכוז גבוה ורדום לחלוטין, ללא יכולת התעוררות עצמאית וללא כל תחושה או זיכרון מן הטיפול. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים תוך ריכוז כל הטיפולים האפשריים לאותו מעמד וללא צורך בחזרה על תהליך ההרדמה. השתלות שיניים בהרדמה מלאה מתבצעות בעבור מטופלים בריאים, בעלי מצב חניכיים ולסת בצפיפות עצם גבוהה, כאשר ניתן לבצע את העקירות ואת העמסות השיניים באותו מעמד.

השתלות שיניים ניתנות לביצוע בכל היקף, כאשר החוסר והצורך הטיפולי הוא בעבור שיניים בודדות בלבד, או לכל הפה. התהליך הטיפולי, לרבות תצורת ההרדמה ו/או הטשטוש, נקבעים בשיתוף עם המטופל ובהסתמך הן על הצורך הטיפולי הנקודתי והן על תשאול רפואי מעמיק יותר.

קרדיט:freepik

Related Post

הכול על מחסומים לאירועים

Posted by - 29 באוקטובר 2018 0
הפקה של אירועים גדולים והמוניים היא עניין מאוד מורכב. מצד אחד אנחנו רוצים לעשות הכול כדי שהאירוע יהיה כמה שיותר…
כלי נגישות