חופש משמעותי בתרומה לקהילה

8 0

ימי החופש הגדול הם הזדמנות גדולה להתנדב ולעשות מעשים טובים. חניכי מרכז הנוער "מקום בלב" בנתניה של ארגון ה- OU ישראל החליטו לאמץ זוג קשישים, בסיוע מחלקת הרווחה בעיר.

 

החניכים הגיעו לבית של הזוג כאשר הבעל אינו יכול לתפקד כלל בשל מצבו הבריאותי, ואילו אשתו עסוקה רוב היום בטיפול בו, כך שהבית הוזנח במשך זמן רב. החניכים שמחו מאוד לעזור לזוג ובמשך כמה ימים הם תיקנו סדקים וחורים שונים בקירות הבית. לאחר מכן הם צבעו ויצאו למבצע ניקיון יסודי. הזוג הנרגש לא ידע איך להודות לבני הנוער.

 

"לכל אורך הפעילות ההתרגשות הייתה הדדית. מצד בעלי הבית ההתרגשות הייתה עצומה, וגם החניכים הרגישו את הסיפוק העצום שיש בנתינה לאחר", אומר קובי זיאת, מנהל 'מקום בלב' OUישראל בנתניה.

 

הפעילות למען הקהילה בחופש מהווה חלק מהמפגשים השוטפים המתקיימים מידי שבוע במרכזי הנוער של 'מקום בלב', שם רואים חשיבות גדולה במפגש של החניכים עם תושבי העיר. הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU ישראל ציין: "הנוער הנפלא שלנו עמל כל השנה על עשיית חסד ותרומה לקהילה. החופש הוא הזדמנות נהדרת להגביר את העשייה והתרומה של בני הנוער כאשר החניכים הופכים ממקבלים לנותנים".

 

מרכזי הנוער של ארגון OU ישראל פרוסים ב – 21 ערים בישראל ומצמיחים מנהיגות צעירה קהילתית ומספקים מענה חברתי, חווייתי וערכי לבני נוער רבים. זאת באמצעות מדריכים מקצועיים ותוכנית שנתית הכוללת חוויות, פעילויות ערכיות, סדנאות צמיחה וחיזוק אישי, טיולים, תוכניות בר ובת מצווה, ושאר פעילויות שונות: התנדבות, חגים, עזרה לקהילה ועוד. הארגון נחשב לארגון היהודי הגדול בעולם כיום, הפרוש על פני 92 מדינות ומאגד כ-1000 קהילות יהודיות אורתודוכסיות באמריקה הצפונית.

 

Related Post

שיעור לחיים

Posted by - 31 ביולי 2019 0
 עדי אזר, רכזת העמותה באזור השרון, מספרת על הפעילות בנתניה. במשך 17 השנים האחרונות בהן היא קיימת, מחברת עמותת 'שיעור…

ידיד לחינוך מחפשת מתנדבים

Posted by - 30 ביולי 2019 0
עמותת "ידיד לחינוך", הפועלת בין השאר בנתניה, מרחיבה את פעילותה והחלה בגיוס מתנדבים חדשים. מתנדבי העמותה  פועלים בבתי הספר כשהם…

מהיסודי לחטיבה

Posted by - 14 באוגוסט 2019 0
המעבר מבי"ס יסודי לחטיבה מהווה עבור ילדים רבים אתגר אמיתי; דנית דברה בריאיון על השינויים, הקשיים, האתגרים וכמובן על הדרכים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות