חוזרים לשגרה: אושר פרויקט פינוי בינוי נוסף

10 0

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, נתנה היתר בנייה לפרוייקט "הלפרין" – פינוי בינוי ברחוב ירמיהו הלפרין במרכז העיר. מדובר בפרוייקט פינוי-בינוי שני לאחר הפרוייקט שיצא לפועל במתחם אנדריוס- הרב קוק.

בנוסף מקודמים בוועדה פרויקטים מוכרזים ופרוייקטים רבים בשלבי תכנון שונים. כך למשל, בשיתוף עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, נערכו שלוש תכניות מתאר לשכונות ומתחמים בעיר – בקריית נורדאו, נאות שקד, רמת ידין ומרכז העיר. כמו כן נדונה ביום רביעי השבוע בותמ"ל תוכנית פינוי בינוי "נורוק טהון" במסגרתה מתוכננות להיהרס 166 דירות ישנות ובמקומן יבנו כ-500 דירות חדשות. במתחם מתוכנן גם מסחר מלווה רחוב, קומות תעסוקה, הקצאת קרקע לבית ספר וארגון מחדש של השצ"פים לטובת גינות ציבוריות.

הפרוייקט הנוכחי הינו אחד מפרוייקטי הדגל שקידמה העיריה בעשור האחרון, יחד עם משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

הפרוייקט משתרע על פני כ- 11.5 דונם, ובמסגרתו ייהרסו שמונה מבני רכבת ישנים בני שתי קומות ו-64 דירות, ובמקומם ייבנו 4 בניינים מגורים חדשים בני 18 קומות מגורים ו- 264 דירות.

מהנדס העיר, ארז טל, הדגיש לעניין זה כי לולא מעורבותה של העירייה שהקימה בהנחיית ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, מינהלת להתחדשות עירונית בנתניה, ספק אם הפרוייקט היה יוצא אל הפועל. לדברי טל, המינהלת בראשותה של עו"ד הדס גבע-מדליה פועלת כאשר מדובר במתחמי מגורים עם בניינים ותשתיות ישנות מאוד, בניינים שאינם תואמים את סביבת המגורים ומטבע הדברים גם אינם עומדים בתקן רעידת אדמה. בנסיבות אלה – ציין –  לדיירים, יש קושי בהתארגנות כוללת ובקידום התכניות.

כך למשל, ברח' הלפרין, העירייה היא זו שגיבשה את התכנון בליווי אנשי מקצוע, לרבות אדריכל, אגרונום, יועץ תנועה, יועצי ניקוז ונוף וכן הגישה את התכניות לאישור, כאשר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מימנה את התהליך.

את הפרוייקט וקידומו הוביל מינהל הנדסה בעיריית נתניה בראשותו של אדריכל ארז טל, בשיתוף פעולה של אגפי המינהל השונים, אגף תכנון, אגף תב"ע, אגף רישוי ופיקוח, אגף תשתיות והמינהלת להתחדשות עירונית. לדברי אדריכל ארז טל, מקודמים בימים אלו למתן אישור להיתר עוד 6 פרוייקטים נוספים של פינוי בינוי בנתניה.

הבניין תוכנן על ידי האדריכל חיימי שניידר, היזם – קבוצת גבאי

ראש העיר, מרים פיירברג –איכר: "מדובר באחת התכניות החשובות להתחדשות מרכז העיר, אותה אנו מקדמים בעשור האחרון יחד עם משרד הבינוי והשיכון. התכנית מצטרפת לתכנית פינוי בינוי המבוצעת בשנתיים האחרונות במתחם אנדריוס. נתניה, כעיר מובילת התחדשות בכל תחומי החיים, הציבה שלושה יעדים מרכזיים בפעילותה לרווחת תושבי נתניה והגברת איכות חייהם: פיתוח מתחמי מגורים חדשים כדוגמת עיר ימים, קרית השרון ושכונת אגמים, פיתוח מתחמי תעסוקה ובמקביל – קידום הליכי התחדשות עירונית מושכלת בשכונות העיר. זאת בשים לב להכרח בהוספת והתאמת התשתיות, הגדלת היצע שטחי הציבור, שיפור משמעותי לחיבורה של העיר לתחבורה ציבורית יעילה וזמינה וטיפוח ערכי הטבע והצביון הייחודיים לעיר."

אלון אלראי, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה ויו"ר וועדת המשנה: "במסגרת המדיניות העירונית למתן דגש לתחום ההתחדשות העירונית, אנו שמחים שעוד פרוייקט יוצא בקרוב לדרך. למותר לציין כי לפרוייקטים מסוג זה יש גם ערך מוסף חברתי, מעבר לשיפור הסביבה הפיזית של נתניה, וזאת ההזדמנות להביע תודה לכל גורמי העירייה והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, על עבודתם המסורה לקידום הפרוייקטים בכלל ולקידום פרוייקט זה בפרט."

על סדר יומה של העיריה לשנים הקרובות המשך קידום הליכי התחדשות עירונית במרכז העיר, קביעת מדיניות תכנונית ברורה, שוויונית וכלכלית למתחמי ההתחדשות, פיתוח והעשרה של רשת התחבורה העירונית באמצעות שבילי אופניים וחיבורים תחבורתיים וכינונה של מערכת הסעת המונים משמעותית ואפקטיבית. 

Related Post

יש עתיד צבעה את נתניה

Posted by - 16 במרץ 2021 0
אוטובוס מפלגת יש עתיד הגיע לנתניה ליום סיור מיוחד ברחבי העיר, עם חברי כנסת ופעילים מהמפלגה. בראש הסיור עמד איש יש עתיד…

היטלי השבחה בעיר נתניה

Posted by - 17 במאי 2022 0
 על מנת לספק לכם מידע חשוב אודות היטלי ההשבחה בעיר נתניה נסביר ראשית מהו היטל השבחה? היטל השבחה זהו מס…

פורים למען הקהילה

Posted by - 7 במרץ 2018 0
ביום חמישי שעבר הגיעו סטודנטים מהאקדמית נתניה לחלק משלוחי מנות במספר בתי ספר בנתניה וביניהם בתי הספר לחינוך המיוחד, הסטודנטים…

בוסט לאזורי התעסוקה

Posted by - 13 בנובמבר 2019 0
תכנית אזורי התעסוקה המטרופוליניים, הופקדה בוועדה המחוזית; גורמים בעיריית נתניה: מדובר בתכנית הכלכלית המשמעותית ביותר לעיר מאת יאיר אברהם תכנית…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות