חוזרים ללימודים ? ממש לא בטוח

1 0

האם סביבת גני השעשועים בנתניה והאזור בטוחה לילדים? על-פי בדיקה מדגמית שביצעו מתנדבי "אור ירוק", סמוך לרוב הגנים שנבדקו בנתניה לא נמצאו פסי האטה. עיריית נתניה: כל הליקויים שדווחו לראשונה באמצעות השבוע בנתניה יטופלו לאלתר

מאת ברק גולן

סביבת גני המשחקים לא בטוחה לילדים – כך עולה מתצפית מיוחדת שביצעו מתנדבי עמותת אור ירוק ומלגאי תכנית המלגות IMPACT של FIDF. מהתצפית עולה, כי בסביבת גני משחקים רבים מעברי החציה דהויים או שלא קיימים בכלל, אין פסי האטה וקיימים מפגעי דרך המסכנים את חיי הילדים וההורים.

במטרה להילחם בהיפגעות הילדים בחודשי הקיץ, בחופשה ובשעות הפנאי סקרו המתנדבים את סביבת גני השעשועים ברחבי הארץ במטרה לבחון את רמת ואיכות בטיחותם. במסגרת הסקר נדגמו 483 גני שעשועים ב-104 ערים ורשויות מקומיות כאשר המתנדבים בדקו ארבעה פרמטרים: האם קיים מעבר חציה והאם הוא צבוע כראוי, האם קיימים תמרורים ושלטים המתריעים כי ישנם ילדים בדרך, האם קיימים פסי האטה בסביבת גן השעשועים לריסון מהירות כלי הרכב וכן האם קיימים מפגעי בטיחות על גבי המדרכות בסביבת הגן.

בין הרשויות בהן נערכה התצפית כלולות גם נתניה, צורן-קדימה ותל מונד. בתצפית שהתקיימה בנתניה נבדקו 14 גני שעשועים. בפרמטר הראשון שנבדק, הימצאות מעבר חצייה עולה, כי סמוך לאחד מגני  השעשועים אין מעבר חציה, סמוך לשמונה גנים נוספים קיימים מעברי חציה אך הם דהויים ומחוקים.

בפרמטר של תמרורים וכן שילוט עולה, כי סמוך לעשרה גנים שנבדקו נמצא שאין תמרור ושילוט המתריע כי ישנם ילדים בדרך. . בסמוך לשלושה גנים נמצאו מפגעי בטיחות, ובסמוך ל-11 גני שעשועים מתוך 14 שנבדקו לא נמצאו פסי האטה.

מעמותת אור ירוק נמסר בתגובה לממצאי בדיקתם, כי "מדובר בנושא ראשון במעלה לבטיחותם של ילדים, בעיקר כעת, לקראת החזרה ללימודים בהם ילדים רבים פוקדים וצועדים ברחובות העיר. ריסון מהירות נסיעת כלי הרכב באמצעות פסי האטה והימצאות מעברי חציה ברורים ומשולטים יכולים להציל את חיי הילד הבא שבטעות יקפוץ לכביש אחרי כדור, הינם הכרחיים. ילדים תמיד יתנהגו כמו ילדים ולכן בכל הערים והישובים חייבים לייצר עבורם סביבה בטיחותית שתציל אותם מפגיעת כלי רכב גם כאשר הם ישגו ויתנהגו בפזיזות האופיינית לילדים".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה, כי "עיריית נתניה עושה ותעשה למען בטיחות ילדי נתניה ומבקריה ולטובת כל המשתמשים בדרך. ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים היא ענפה בכל הקשור לבטיחות והיא כוללת ביצוע סקר מקדים בשטח מוסדות החינוך על ידי גורמים שהוסמכו על יד משרד החינוך לניטור ליקויים ובהתאם מופעלים אנשי מקצוע, לתיקונם… כמו כן, באופן שוטף, לקראת פתיחת שנת הלימודים-  מחודשים מעברי החצייה בקרבת המוסדות. באשר לדו"ח עמותת אור ירוק, הוא התקבל לראשונה באמצעות עיתונכם. הדברים יבדקו ויטופלו לאלתר".

צילום באדיבות אור ירוק

Related Post

איחוד תיקים או פשיטת רגל?

Posted by - מאי 15, 2019 0
כאשר החובות מצטברים ומערך ההוצל"פ דופק בדלת ומוסיף עוד ועוד מגבלות והגבלות, רבים מתחבטים בשאלה מה עדיף: איחוד תיקים או…

האחיות דסקל נלחמו בקורונה

Posted by - יוני 8, 2020 0
יונת, נועה, אוריה ושיראל דסקל, התנדבו כולן במד"א כשהיו נערות. יונת, האחות הבכורה, המשיכה לעבוד בארגון והפכה לפראמדיקית בכירה, ואחיותיה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות