חוזרים ללימודים ולשיגרה, גם הכלב!

8 0

משפחות רבות ניצלו את תקופת החופש הגדול לאמץ כלב אולם עם סיום החופש מוצא עצמו הכלב, שהורגל לתשומת לב וחברה רוב שעות היום, בודד בבית או בחצר במשך שעות ארוכות.

החופש הגדול הסתיים וכולנו חזרנו אל שגרת הלימודים והעבודה. את הכנת הילדים לקראת הלימודים אנחנו עושים באופן ברור מאליו, אך האם דאגנו להכין גם את הכלב המשפחתי לתחילת שנת הלימודים?

בכל תחילת שנת לימודים נרשמת עליה במספר הכלבים הננטשים בשל הקשיים הכרוכים בחזרה לשגרה. בכדי להתמודד במשותף עם החזרה לשגרת החיים העמוסה, ד"ר אבי צרפתי, יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ממליץ להיערך גם עם הכלב לתחילת השנה החדשה ולהכין שגרת יום שתתאים גם לו.

Two cute Chow-chow puppies, isolated over white background

* זכרו, כלב אינו צעצוע שניתן לזנוח בתום השימוש. הורים, הראו דוגמה אישית לילדיכם, למדו אותם לאהוב ולגלות אחריות כלפי חיות המחמד, התחלקו עם הילד באחריות ובטיפול.

* ודאו שלכלב יש מקום משלו: מלונה ומקום מחסה לשוהים בחצר, עריסה או שטיחון לאלה שבבית. הדבר חשוב על מנת שהכלב ידע את מקומו וייהנה בו מעצמאות.

* לפני שיוצאים מהבית צאו עם הכלב לטיול, עדיף טיול ארוך או פעיל, על מנת שיהיה פחות פעיל בשעות בהן יישאר לבד. ודאו שהכלב אכן עשה את כל צרכיו.

* מומלץ להשאיר לכלב מנת אוכל וכמות נכבדה של מים לפי צרכיו. אם חזרתם וקערת המים ריקה, הקפידו להשאיר יותר להבא או להחליף לקערת מים גדולה יותר. הקפידו כי לכלב תהיה תמיד גישה למים טריים לשתייה.

* בעלי חצר? הקפידו לחסום פרצות מבעוד מועד ולסגור את שער החצר ביציאה ואפילו לנעול אותו למניעת שוטטות של כלבכם וכניסת כלבים זרים לחצר.

* בעלי חצר לא מגודרת, קישרו את הכלב כך שיהיה לו די מרחב תנועה והקפידו שבמרחב יהיה צל נגיש עבורו. מקמו את קערית המים במקום בטוח שלא תתהפך ובמקום המוצל ברוב שעות היום, כמונו גם הוא לא ייהנה לשתות מים רותחים. קיימות היום תקנות המציינות את התנאים הנדרשים לקשירת כלב. פנו לווטרינר על מנת להתעדכן בתקנות.

* למשאירים את הכלב בבית, ניתן לסגור דלתות חדרים ואזורים רגישים, הכלב ייהנה באותה המידה גם במרחב שהשארתם לו.

* במידה והכלב עדיין גור ונוטה לנשוך וללעוס חפצים, השאירו לו נשכן לכלבים, עדיף כזה שהורגל אליו והוא מחבב במיוחד, על מנת שיפרוק את מרצו מבלי לפרק את הבית.

* אם הכלב מיילל כאשר אתם יוצאים מהבית, הקפידו לתת לו צ'ופר מיד לפני שתצאו. עם הזמן יתרגל הכלב לעובדה שאתם הולכים אך גם חוזרים. אם היללות נמשכות תקופה ארוכה התייעצו עם הווטרינר.

* אם גיליתם שהכלב פספס ועשה צרכים במקום לא מתוכנן, אל תענישו אותו או תצעקו עליו. תגובה כזו רק תגרום לו להתרגל לכך שאתם עצבניים כשאתם חוזרים הביתה. התייעצו עם הווטרינר על הדרך לגמול את הכלב.

*  עם חזרתכם הביתה חשוב לצאת עם הכלב לטיול, גם לזה שהיה משוחרר בחצר. לאלו שהיו קשורים או סגורים בבית כדאי לעשות סיבוב ארוך יותר ופעיל יותר, על מנת שיפעיל עצמו דבר שחשוב לבריאותו.

לסיכום מוסיף ד"ר צרפתי: "חיות מחמד הן תוספת ברוכה לכל משפחה. הקפידו על חינוך ומשמעת ועל שגרת טיפול וחיסונים ותיהנו מבני לוויה אוהבים ומאושרים".

 

תמונות באדיבות Fotolia

Related Post

הבראה טבעית

Posted by - 26 במאי 2020 0
טבע, ירוק, פריחה, צמחיה, גידול עצמי של פירות וירקות בגינות הקהילתיות הפזורות ברחבי העיר  ואפילו "בית הבראה" לצמחים – בנתניה…

שומרים על הסדר 

Posted by - 19 באפריל 2023 0
עיריית נתניה מחלקת השבוע באמצעות מנהל החינוך, לכל ילדי הגנים בעיר ולכל ילדי כיתות א' וכיתות ב', צמידי זיהוי עליהם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות