חודש המאבק: אומרים די לאלימות נגד נשים  

9 0

שחקניות קבוצת הכדורגל “בנות נתניה” במשחק מיוחד מול נבחרת שחקני-עבר. ראש העיר הרשימה עם בעיטת הפתיחה מי ניצח? זה לא משנה כי המטרה הייתה ברורה: העלאת המודעות למניעת אלימות נגד נשים במסגרת חודש המאבק הבינלאומי.

 לרגל חודש המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, התקיים באולם הספורט בבית הספר “נעמי שמר” בנתניה משחק ראווה של מועדון הכדורגל ‘בנות נתניה’ vs כוכבי עבר של מועדון הכדורגל “מכבי נתניה”: פודי חלפון, אמאיה טגה, קלמי סבן , קובי בלדב, משה גלאם, דוד לביא, יוסי אדרי,שלומי דהן,שלמה אדרי. 

את המשחק יזמה עיריית נתניה, באמצעות קידום מעמד האישה, מנהל הרווחה, מנהלת הבטחון הקהילתי וויצ”ו, לצורך העלאת המודעות לנושא חשוב זה באמצעות הספורט, בקריאה לשים סוף לאלימות נגד נשים, לסייע ולתמוך באותן נשים המתמודדות עם אלימות, ולנקוט פעילויות מונעות נגד אותם גורמים. 

מי שעוד נרתמו לנושא החשוב, הם שחקניות קבוצת ״בנות נתניה״ ושחקני עבר, ותיקי נתניה, שהתגייסו ברצון כדי להעלות מודעות לחשיבות המאבק ולומר שאלימות ורצח נשים אינם גזירה, ואינה בעיה של נשים בלבד, אלא היא נוגעת ישירות לכל פרט בחברה, ושכולם ביחד יכולים למנוע את הרצח הבא. “התגייסותם של המשתתפים מהווה דוגמא לדרך בה החברה האזרחית יכולה להשפיע ולגלות מעורבות בסוגיה שהיא עניין של חיים ומוות. דווקא הבחירה של התגייסות קבוצות כדורגל למאבק זה, יש בה אמירה חברתית המעוררת תקווה״, מציינים בעיריית נתניה. 

את בעיטת הפתיחה של המשחק בעטה ראש העיר מרים פיירברג-איכר, ובזמן המשחק השחקנים לבשו מדים עליהם כתוב “אלימות נגד נשים – לא במגרש שלי” שציינה את חשיבות האירועים העלאת המודעות של אלימות כנגד נשים. עוד הגיעו סגני ראש העיר שירי חגואל-סיידון, ליאורה לוי ואדיר בנימיני, המשנה לראש העיר אהרון אורגד, חברי המועצה ציפי קפל, בוריס צירולניק, ים מאיר קרן. כמו כן נכחו מנכ”ל החברה לספורטק אבי אליהו, גיל המבר מנהל אגף הספורט וניר יבלונסקי מאגף הספורט, אילנה גורן יועצת לקידום מעמד האישה, דורון גלאם –ראש מנהלת הביטחון הקהילתי, יו”ר ויצ”ו מזל עמרני וצוותה.

עיריית נתניה מציינת את חודש המאבק באלימות נגד נשים עם אירועים נוספים – ביום רביעי, 23 בנובמבר, יתקיים מופע מוסיקלי על גבריות ואבהות בחברה הישראלית באודיטוריום שבבניין העירייה. כמו כן, תתקיים תערוכת צילומים על נשים הנעלמות מעין העדשה.ביום שני, 28 בנובמבר, תתקיים שירת המונים של תלמידי בתי הספר התיכוניים להעלאת המודעות לנושא הכאוב והחשוב.

תמונות: רן אליהו  

Related Post

מוכנים, היכון, רוץ…

Posted by - January 29, 2019 0
אלפים צפויים להשתתף במרוץ חופים איקאה נתניה 2019; המרוץ הייחודי משלב ריצה במקצה תחרותי ובמקצה עממי.  עכשיו זה רשמי: החלה…

בשמחה וצהלה

Posted by - February 28, 2018 0
שחקני מכבי נתניה, שלאחרונה ניצחו את מכבי חיפה במשחק מרהיב הגיעו לבקר את החולים והחולות בלניאדו, לקראת חג הפורים. הביקור…

הכן גופך לקיץ….

Posted by - May 18, 2020 0
הטמפרטורות עולות, הבגדים משתנים, הקיץ כבר כאן והוא מביא איתו שינויים בהרגלי האכילה. יש מי שאוכלים יותר ארוחות, אחרים משנים…

הוזמן לנתח את בוזגלו

Posted by - January 10, 2018 0
שבת עשירית של משחקים בליגת בתי הכנסת לכדורסל בנתניה בשיתוף אגף הספורט עיריית נתניה והאגף לתרבות תורנית בעמותה לחינוך בלתי…
Accessibility