חודש האישה והנערה

6 0

בחודש מרץ מתקיים יום האישה הבינלאומי. בעיריית חדרה לא מסתפקים ביום אחד ויקיימו אירועים להאדרת נשות העיר לאורך כל החודש. 

חודש מרץ הוכרז בחדרה כחודש האישה והנערה, ובמסגרתו יתקיימו בעיר פעילויות רבות שבמרכזן נשים.

כידוע, יום האישה הבינלאומי מצוין בחודש מרץ בכל שנה, בעקבות הכרזת האו"ם על ה-8 במרץ כיום זכויות הנשים. ביום זה מתקיימים ברחבי העולם אירועים שמטרתם להביע כבוד והערכה כלפי נשים והישגיהן בכל תחומי החיים, כולל הישגים כלכליים, תרבותיים, ספורטיביים, טכנולוגיים, מדעיים, פוליטיים, חברתיים ותחומים רבים נוספים.

יועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס, מציינת כי בחדרה לא מסתפקים ביום אחד להאדרת כוחן של נשים, אלא מקיימים אירועים ייחודיים לאורך כל החודש, וזאת בנוסף לפעילות המתבצעת כל השנה.

חודש האישה והנערה מתקיים בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן, בשיתוף עיריית חדרה, מועצת הנשים, העמותה העירונית "פנאי העיר", מרכז הצעירים העירוני "טורבינה", החברה למתנ"סים ומתנ"ס גבעת אולגה,  ארגוני הנשים בעיר (ויצו, נעמת ונשות הדסה, ותנועות הנוער.

אירוע החודש ייפתחו בטקס שיתקיים ליד קיר הגיבורות בסמוך לחניית העירייה. קיר הגיבורות הוא פרי יצירה של קהילת האמנים בחדרה, שציירו גיבורות מקומיות כמחווה לנשים מעוררות השראה לאורך שנותיה של העיר.

במהלך החודש צפויות מספר הרצאות להעצמה נשית ואישית: הרצאתה של דנה בלאו "עוגת הגבינה של חנה", סיפור על עוצמה ועל איך להפוך כל מכשול למקפצה גדולה; הרצאתה של ד"ר יעל ברוידא "מאה שנות פמיניזם"; והרצאות TED בנושא "נשים מעוררות השראה".

במסגרת החודש תוצג בבית האמנים תערוכה ארצית "אישה מוזה" שבמרכזה האישה כהשראה אמנותית על כל היבטיה, בכל הגילאים מילדות ועד זקנה, בכל המצבים וכל הדימויים האפשריים, חיוביים ושליליים, כל אחד כיד הדמיון הטובה עליו. את התערוכה אוצרת האמנית חוה גדיש, והיא תוצג עד סוף מרץ.

באולם "מופת" יועלה המופע "נשים במסכות". השחקנית רינת גליקו מחליפה מסכות ומגלמת דמויות מהחברה הישראלית. ערב משעשע וסוחף שכולו הערצה למורכבות הנשים והרבגוניות העשירה שנמצאת בכל אישה ואישה.

באולם רנה שני יוקרן הסרט "אחרייך" ואחריו מפגש עם הבמאית רנא אבו פריחא. הסרט מתעד את סיפור משפחתה של הבמאית, ומלווה את האם שחלתה ונפטרה, ולא מתאפשר לקבור אותה כבקשתה ביישוב עומר בו התגוררה במשך כ-20 שנה, לאחר שעברה אליו מתל שבע כדי לאפשר למשפחתה חיים טובים יותר.

עוד יתקיימו סדנאות, יום בריאות, ערבי נוער בנושא "כוחה של אישה", אירוע "נשים צחוקים" ואירועים נוספים שכולם מציבים את האישה במרכז.

Related Post

מבצע אכיפה על אופניים חשמליים

Posted by - 21 באוקטובר 2018 0
מטה הבטיחות של עיריית חדרה לוקח חלק במבצע של משטרת התנועה הארצית לאכיפה בלתי מתפשרת נגד  עבירות של רוכבי אופניים…

מגיעים ללמוד מחדרה

Posted by - 28 ביולי 2019 0
קבוצה מיישובי מ.א מנשה הגיעה לחדרה כדי ללמוד על הקמתם ותפעולם של גני ילדים מאופסי אנרגיה, הראשונים מסוגם שנבנו בישראל…

מצדיעים ליהדות מרוקו

Posted by - 1 בספטמבר 2019 0
אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו לישראל נפתחו בחדרה בשיתוף העירייה והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו סדרת אירועי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות