חוב לבנק והוצל"פ – דרכי התמודדות

7 0

חוב לבנק בכלל וחוב לבנק בהליכי הוצאה לפועל בפרט, מחייבים נקיטת שורה של אמצעים. עו"ד אייל קורסיה עושה לכם סדר

מאת עו"ד אייל קורסיה, עו״ד הוצאה לפועל בנתניה ועו״ד מחיקת חובות לפי החוק החדש

חובות לבנקים, לצערנו, הפכו במהלך השנים האחרונות ברירת מחדל של המון ישראלים, אשר מנסים להרים את ראשם מעל המים ומתפתים לקחת הלוואות, לפעמים בקליק ולפעמים עם קצת יותר מחשבה, לכל מטרה. מצד אחד, זה נוח מאוד ומהיר מאוד. מנגד, מי שפחות בוחן את אפשרויותיו להחזרים, עלול למצוא עצמו מהר מאוד נזקק לעוד הלוואה או חמור מכך, לחוסר יכולת לעמוד בהחזרים.

על השאלה מהו הסוד הגדול לסגירת חוב או צמצומו באמצעות עורך דין הוצאה לפועל בנתניה חדרה, דווקא בסוף השנה, התשובה מחייבת את הבנת המצב.

הבנק, כגוף כלכלי גדול, מפעיל ברוב המקרים מספר משרדי עו"ד אשר תפקידם הוא לייצג את הבנק בגביית הכספים מלקוחות הבנק. אותם משרדים נדרשים לתת דין וחשבון לקראת סוף השנה לנציג הבנק ולהציג בפניו את גובה החובות שאותו משרד קיבל לגביה אל מול גובה הסכום שהצליח לגבות בפועל במהלך השנה, והכל על מנת שהבנק ימשיך להעביר תיקים לגביה למשרדים המייצגים את הבנק.

בנוסף, פקיד הבנק בעצמו נדרש להגיש נתונים לממונה עליו ולתת דין וחשבון אודות גובה הסכום שהצליחו לגבות משרדי עוה"ד המייצגים את הבנק. כך בעצם נוצרת שרשרת גביה בעטיה סובלים חייבים רבים ע"י הליכי הוצאה לפועל הננקטים כנגדם.

לבנק יש אינטרס נעלה וגדול להכניס כמה שיותר כספים עד לסיום אותה שנת מס על מנת להציג נתונים אלה לממונים. לכל פקיד בנק ממונה יש גובה חובות בו הוא מטפל וזה האחרון נמדד ביחס לפקידים האחרים בנק.

אם בעבר היה הבנק מחכה בין 3-4 שנים באופטימיות זהירה כי הוא עשוי לגבות את החוב, הרי שלאחר כניסת חוק חדלות פירעון השנה [2019] , הבנקים עשויים להבין כי עתה אם חוב לא נגבה במשך השנה הראשונה הרי שלבנק ישנה בעיה.

כל פקיד בנק מעוניין בראש ובראשונה לייצר 100% גביה מגובה החובות עליו הוא הופקד. אם לא 100%, אז הכי קרוב שאפשר. על כן, לחייבים שקיבלו מכתבי התראה או שננקטו נגדם הליכים, קמה הזדמנות חד פעמית לסגירת התיקים בהסדרים מהירים.

מה עושים הלכה למעשה?

מאחר ולעורכי הדין – הן של הבנק והן שלכם –  ישנם יחסי עבודה שוטפים, הרי שבינם לבין עצמם יש קשר חברי אשר עשוי בהמון מקרים לסייע בסגירת אי אלו תיקים.

אם יש לכם חובות לבנקים ותיקי הוצאה לפועל בני שנה ומעלה, ראוי כי תפעלו לגיוס סכום כסף ממשפחה או חברים ותיגשו לעו"ד מנוסה אשר מתמחה בסגירת תיקים מול הבנקים, ע"י איסופם של לא מעט אסמכתאות כפי שתידרשו ע"י משרד עוה"ד המייצג אתכם, תועבר הצעה מסודרת למשרדי עו"ד של הבנק לקבלת תשובה. במרבית המקרים יצליח עורך הדין שלכם להשיג עבורכם הנחות של עד 70% מהסכום (כל מקרה לגופו של עניין). חשוב להדגיש, כי מהלכים אלה תקפים עד ליום 31/12/19.

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, מומחה לייצוג חייבים בהוצל"פ ומול בנקים. טלפון: 050-6351208. אתר: http://www.adv-dk.co.il/

Related Post

לכי להיבדק! חודש המודעות לסרטן השד

Posted by - 2 באוקטובר 2018 0
האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף משרד הבריאות מפרסמים את הנתונים המעודכנים בישראל לקראת פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד, אשר…

עושים עליה

Posted by - 23 בדצמבר 2020 0
נתניה ממשיכה להוות יעד לעולים חדשים, גם בתקופת הקורונה. רק השנה על פי נתוני אגף הקליטה בעירייה – כ –…

שיאים חדשים בחינוך

Posted by - 24 באוגוסט 2023 0
טור אישי / מרים פיירברג איכר, ראש עיריית נתניה הורים וילדים יקרים, אני נרגשת לפתוח את שנת הלימודים החדשה, המקיפה…

ויהי אור

Posted by - 4 באפריל 2022 0
אור גדול פרויקט חדשני להחלפת תאורת הרחוב לתאורת לד יחסוך מיליוני שקלים בשנה וגם צריכת אנרגיה פרויקט רחב היקף וראשוני…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות