מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שנה נוספת למיזם "אבות ובנים על המגרש"

נפתחה הרשמה לשנה נוספת במיזם שמוביל מרכז ילדים הורים של אגף הרווחה,  לחיזוק הקשר בין הורים לילדיהם וסיוע ביצירת חוסן משפחתי

פרויקט "אבות ובנים על המגרש", שמפעילים במשותף מרכז ילדים הורים של אגף הרווחה העירוני ומרכזי הפנאי גני אלון וקלור, הכריז על פתיחת ההרשמה לשנה נוספת של התוכנית.

המיזם פועל במסגרת שיתופי פעולה בין מרכז ילדים הורים של אגף הרווחה בעיריית חדרה, עמותת פנאי העיר, וההתאגדות לחינוך מבוגרים, במטרה לאפשר פעילות חווייתית לאב ולבן ולחיזוק הקשר ביניהם.

זוהי תוכנית ייחודית חווייתית המורכבת מזוגות של אבות ובנים הנפגשים לאימון ומשחק כדורגל משותף המועברים על-ידי מאמן מקצועי במגרשים בשכונת אלון ובשכונת פאר. בסיום האימון מתקיים שיח עם ההורים, בליווי מנחת קבוצות. בנוסף לפעילות מתקיימות נסיעות משותפות למשחקי כדורגל, ימי כיף וגיבוש, טורנירים, והכי חשוב – חיזוק הקשר בין האבות לבניהם.

הרעיון למיזם נתמך על ידי ספרות מחקרית המצביעה על כך שלמשמעות שמייחסים בנים ליחסיהם עם אבותיהם, השלכות קריטיות על איכות חייהם, בריאותם הנפשית, תפקודם ועתידם. חיזוק הקשר והתקשורת בין אבות לבנים טרום גיל ההתבגרות (כיתות ג' עד ה') מסייע ביצירת חוסן משפחתי, תחושת מסוגלות, הפחתת אלימות ומניעת התנהגויות סיכון.

מטרת המיזם היא יצירה של מפגש משמעותי משותף לאבות ולבנים טרום גיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות, והעמקת הקשר ביניהם באמצעות פעילות ספורטיבית קבוצתית. הקבוצה מהווה מרחב שבו יכולים האבות והבנים ליהנות מחוויה משותפת של פעילות חינוכית ספורטיבית ומאפשרת להם לחזק את תחושת השייכות, את הקשר ואת החיבור ביניהם.

ממשוב של המשתתפים בשנים הקודמות עולה שהפעילות המשותפת בקבוצה אכן תרמה להם בחיזוק הקשר עם ילדיהם, הבנה טובה של צרכיהם הרגשיים. חלק מהאבות אף העידו שהשתתפותם בקבוצה תרמה לילדיהם בשיפור תפקודם בבית הספר.

במרכז ילדים הורים רואים בקבוצות אלו פרויקט חשוב ומשמעותי ובימים אלו מתחילים בגיוס משתתפים לקבוצות שיפעלו החל מנובמבר 2019. לפרטים והרשמה ניתן ליצור קשר בטלפון 6303110.

דילוג לתוכן